Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Rohozec Skalák Malina

Údaje o pivu

 • Název piva: Skalák Malina
 • Pivovar: Pivovar Malý Rohozec
 • Země, město: Česká republika, Malý Rohozec u Turnova
 • Styl: ochucený polotmavý ležák
 • Alkohol: 5,0 %
 • Forma: lahvové 0,5 l; trvanlivost ještě 8 měsíců
 • Stupňovitost: neuvedena

Hodnocení

Barva

Tmavě červená, čirá.

Pěna

Pěna řídká a nepříliš stabilní. Rychle mizí.

Vůně

Pěkná, malinovo-sladová, dosti výrazná.

Chuť, říz

Chuť zpočátku sladová, nepříliš plná, po první třetině doušku se však rychle změní na ostře hořkou ulpívající (až se vám „zkřiví huba“) až na hranici pitelnosti. Malinovou chuť jsem ve vzorku neobjevil.

Další komentář

Opravdu hnusné pivo, takto hnusných na Pivních recenzích mnoho nemáme. Vypil jsem asi deci a zbytek jsem musel vylít, protože ta příšerná hořkost se opravdu nedá jen tak přejít s tím „že si konzument zvykne“.

Vypadá to, jakoby se při varním procesu a následném ochutnávání při zrání piva někdo ulil z práce protože si nedokážu vysvětlit, jak může někdo soudný vypustit takto odporné pivo do světa. Pane sládku, nesedíte jen v hospodě a věnujete se taky své práci?

Třešničkou na dortu jako vystřiženém z Fear factoru je složení: pitná voda, ječný slad, cukr, upravený chmel, chmelový extrakt, izoextrakt, barvivo kulér, aroma malina, antioxidant kyselina askorbová, azorubin, sladidlo sacharin, konzervant sorban draselný. Zde si tedy chemické závody asi pěkně přivydělaly…

Fotografie

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
3 body z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (20 hlasů, průměrné hodnocení: 6,85 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • Akord23 napsal:

  Mel sem toceny, a uz nikdy vic. Naprosto nedobry, chemicky ochuceny pivo…Nechapu ze si Rohozec, kterej jinak vari celkem pitelny piva, dovoli vyprodukovat neco takovyho. 3/10 a to jeste s privrenym okem

  • gum napsal:

   Nelze než souhlasit. Skaláky mi chutnají, jejich sladovost je přesně to, co mám rád. Malina, to je však jak z jiného světa. Moc nechápu proč si takovými sajrajty kazí sortiment, zvlášť když je ani neumí uvařit do jakž-takž poživatelné podoby (např. na úrovni Opata, ač to tu někteří redaktoři neradi slyší ;-))

   • pinkano napsal:

    Já měl bohužel vždy smůlu i na točené, proto jej už nevyhledávám v jakékoliv formě. Ale doma mám ještě tuším 2 lahve, trošku se děsím.

  • pepe napsal:

   Chlapi, a jak by muselo teda chutnat pivo, aby melo 0 bodu z 10, kdyz tenhle dle vaseho nazoru cisty prustrel ma hezke tri bodiky? Diky:-)

   • poutník napsal:

    nějak podobně jako Gambrinus…to je absolutní české pivní dno

    • gum napsal:

     Tak odvážný bych ve vztahu ke Gambrinusu nebyl. Zamysli se nad jednou věcí — jak hodnotit pivo, které je sice totálně nudné, unifikované a nezajímavé ale zároveň nemá žádné senzorické vady? Pokud bude správně ošetřené, tak může mít třeba i dobrou pěnu…no myslím, že víš, kam tím mířím.

   • Moro napsal:

    Doporučoval bych přečíst si tento náš článek, kde je to hezky popsáno. Hodnocení 0 je prakticky nedosažitelné, protože takové pivo by nemělo barvu, nevonělo by, ale spíš smrdělo, chutnalo nepivně, nemělo říz a bylo nepitelné. Z toho plyne, že i když si představíš nejhorší pivo, co jsi kdy požil, pak mělo „nějakou“ barvu, pěnu, bylo nasycené, atd …

 • Energetik napsal:

  Jsem zvědavý, co za pivo dostane dvě hvezdičky, nebo jednu! :-))) Když tahle hrůza i po tom komentáři a vylitá do dřezu, dostane hned tři :-)))

  • gum napsal:

   Hodnocení piva se skládá z více faktorů a Malina nemá nižší hodnocení díky vůni, která je příjemná a barvě, která odpovídá stylu. Pěna je sice velmi špatná, viděl jsem však i mnohem horší piva, tudíž zde taky není možno hodnotit nulou či podobným skóre.

 • Energetik napsal:

  No já právě vycházel z toho odkazu od Mora, prostě dobře – voní to (ostatně malinová vůně bude vonět vždy), ale já osobně bych to viděl tak na 1,5 – 2 🙂 Tím to nekritizuju, jen přidávám do diskuse názor 🙂 Nulu udělovat je blbost, to je prostě pro neexistující pivo, pro mě by bylo dno 0 bodů, v mých osobních hodnoceních těch 1500 napitých piv mám za absolutní dno jedničku 😉 A to snad dostal tuším jednou jeden vzorek, jinak ty hodně špatný piva chytaj dvojky.

  Samozřejmě náhled na to je různý, ale já si třeba hodnotím barvu, chuť, pěnu, vůni a pak celková známka. A pro příklad, pro mě je sice pěkná bohatá pěna hezká, ale když to smrdí a nedá se to pozřít, tak to může dopadnout i tak že dám: Barva 5, Chuť 2, Pěna 8, vůně 2 a celkem tedy 2. Neprůměruju 😉 Tolik má „metodika“ 😀

 • soptík napsal:

  Pozřel jsem asi dvě deci zbytek skončil v kanále. Na rozdíl od ostatního sortimentu Pivovaru Rohozec je toto nepitelné. Přijatelná pro mě tak zůstává jen barva.

 • Fleš napsal:

  tak lahvová verze opravdu není nic extra ,ale čepovaná docela ujde

 • inikori napsal:

  Trochu vám nabořím hodnocení. Mně tento (točený) nápoj docela chutnal. Oceňuju na něm, že na rozdíl od jiných ochucených piv není tak přeslazený. Asi je to tím, že nejde o radlera, ale o prostě čímsi ochucené pivo. Dal jsem na koupališti 2 kousky a byl spokojený. Jen jsem se divil, proč se po nich trochu motám. Čekal jsem obligátní 2 volume.

 • Honza napsal:

  Bohužel jsem si recenzi přečetl až po zakoupení tohoto výrobku. Po dvou locích jsem ho vylil. Nehorázně hořké. Odporné

 • martin napsal:

  Točím malinovku ve své hospůdce a má své příznivce a dokonce štamgasty co nepijí nic jiného. Ten kdo dal na prví lok nikdy nepozná pravou chuť tohoto piva, také jsem poprvé křivil hubu protože nečekáte od malinového piva že bude tak hořké, když nás pivovary masírují sladkým pivem Radler.Teď už si ho dám také s chutí.

 • Wyrda napsal:

  Rohozec Skalák Malina mi chutná a piji ho v lahvové podobě poměrně často. Tuhle recenzi bych čekal u Gambrinusu, kterej je skutečným odpadem českých piv. Ale tady? Ano, rozhýčkaní lidé radlery (které často za pivo ani považovat nelze) chápu. Ale praví pivní borci že by řekli o tomto pivku špatnou recenzi? Neznám.

  • Moro napsal:

   Ono je to tak vždycky, když Ti něco chutná, tak to prostě preferuješ a emotivně obhajuješ. Stejnou reakci bych čekal od milovníka G, kterému jsme „pošpinili“ jeho milované pivo. Toš asi tak, ja? 😉

 • Kuba 2 napsal:

  Tohle pivo jsem si koupil ze zvědavosti a také proto, že u nás jiný druh z pivovaru Malý Rohozec nikde není k sehnání. Bohužel se musím ztotožnit s ostatními, že kvalita piva je velmi špatná.
  Za prvé není možné zjisit, z čeho bylo pivo vlastně vyrobeno. Pivo je opatřeno standardní etiketou, kde je uvedeno složení: pitná voda,cukr, upravený chmel, chmelový extrakt, izoextrakt, barvivo kulér, antioxidant kyselina askorbová, sladidlo sacharin,ochucovací složka:aroma, barvivo azorubin,konzervant sorban draselný.
  Dále je na pivu nalepen menší štítek s nápisem Nová receptura, s tím, že pro letošní rok byla připravena nová receptura. Zde je uvedeno mnohem lepší složení: pitná voda, ječný slad, cukr, upravený chmel, chmelový extrakt a izoextrakt, aroma.
  Nemohu bohužel srovnat s dřivější chutí a posoudit, v čem se zlepšili, ale i po této změně mi spíše sedí to složení na standardní etiketě.
  Trvanlivost je cca 6-7 měsíců(kdo ví, jak dlouho předtím bylo pivo v obchodě), takže konzervant tam určitě bude. K samotnému pivu: První dojem – vůně velmi dobrá, klasicky malinová, po napití ale mizí, a není skoro znát. Barva je sytě červená, ulpívá ve sklenici, takže to bude stejně azorubin, přírodní by nebylo tak syté. Je zde patrný mírný zákal, což má být způsobeno použitím přírodních složek(nevím, jaké složky tím má pivovar vlastně na mysli). Sladidlo sice není moc patrné, ale zřejmě v pivu bude. Pivo je dosti hořké.
  Vypil jsem ho se zapřením celé, připadá mi, že je trošku slabší, než bych čekal od klasického ležáku, což asi tlumí ta příchuť maliny.
  Celkový dojem dosti špatný, pivo už si nekoupím. Věřím, že Rohozec vaří určitě dobré pivo, ale bohužel nemám možnost ochutnat jiné, neboť u nás se sehnat nedá. Pivovar si jistě mohl dát více záležet, malinové pivo, pokud vím, jiný průmyslový český pivovar nevyrábí. Použití sacharinu,sorbanu draselného a azorubinu je úplně zbytečné.
  Hodnotím dejme taky tak 3/10.

 • restless napsal:

  Toto pivo dobře vypadá a dobře i voní – pokud máte rádi vůni ovocných žvýkaček. Nicméně chutná tak, že bych si dal raději klidně „géčko“. Navíc je v něm tolik chemie, že by se za to nemusela stydět ani Spolana Neratovice. Je to velmi příjemné pivo, pokud ho ale máte hlavně na koukání a nechcete ho i pít.

 • Vaclav H napsal:

  Nevím, zda šlo o nějaký exces nebo můj nevkus, ale včera jsem měl jedno lahvové a bylo vynikající, na čemž jsem se shodl i se zbytkem osazenstva.
  Zůstalo ale jenom u toho jednoho, protože vrchní uz další neměl. Jsem zvědav, jestli můj dojem zůstane zachován i při příštím setkání s tímto pivem

  • Matěj L napsal:

   Změnily recepturu, ochutnal jsem točené (starou recepturu) a nyní po dlouhé době lahvové s novou recepturou. Chuť je naprosto jiná, nyní se pivo dá pít a dokonce i chutná, doporučuju vyskoušet.

   • Martin F napsal:

    I já nedávno ochutnal, sice po sportování, a to chce člověk uhasit žízeň, takže má poněkud nižší nároky, ale chutnalo mi. Nebylo by možno udělat novou recenzi?

    • Martin F napsal:

     Jo, a šlo o točené.

    • pepe napsal:

     Já pil taky točené na dovolené v Českém ráji a udělal jsem si tyto poznámky: divné pivo, vůně navnadí malinovým aroma, ale v chuti je malinovost velmi upozaděna, dominuje totiž ne zrovna příjemná hořkost, která se v pozadí potýká s náznakem malinovosti a celkově to tak nějak neladí…za mě 4/10.

 • fotr napsal:

  Já teď měl od nich Cherry beer a bylo dobré. Je v tom skutečný sirup, né jen nějaké aroma. V létě, ve vedrech, ideální.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »