Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Pils Hellas

Údaje o pivu

 • Název piva: Pils Hellas
 • Pivovar: Hellenic Breweries Of Atalanti, S.A.
 • Země, město: Řecko, Atalanti
 • Styl: pale lager ležák evropského typu
 • Alkohol: 4,5 %
 • Forma: plechovka 0,5 l; trvanlivost ještě 11 měsíců
 • Stupňovitost: neuvedena

Hodnocení

Barva

bledě žluto okrová, pivo čiré

Pěna

bílá s velkými bublinami, brzy opadla

Vůně

chmelová i trochu sladová

Chuť, říz

Nástup chutí slabě sladový, sladovost je krátká. Sladové tělo piva je prázdnější. Chmelovost se takřka nepostřehnuta choulí na konci chuťového vjemu. Říz piva je střední – vhodně zvolený k pivu. Pitelnost překvapivě dobrá, asi to bude způsobeno tím, že jsem (po zkušenostech s dalšími pivy jižních proveniencí) od piva příliš neočekával.

Další komentář

Opravdu si v poklidu dovedu představit, jak toto pivo konzumuji za velkého parna někde na pláži a byl bych schopen vypít (bez přehánění) takřka libovolné množství kousků. Obsah alkoholu evokuje naše 11ti stupňové pivo a označení pils nebylo (?) vybráno náhodou – pivo nevykazuje onu doslova protivnou kukuřičnou lihovost a je velmi příjemné na konzumaci.

Fotografie

Pils Hellas

 

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
6 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (3 hlasů, průměrné hodnocení: 4,00 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , ,Komentáře

 • poutník napsal:

  sláva, a je to tady, konečně je tady první vlaštovka z Balkánu 🙂

  řecká piva těžko hodnotit, vypil jsem jich tam už spousty (řádově stovky), jsou to běžná europiva – špatná, anebo ještě špatnější – ale v těch jejich 40°C ve stínu to je naprostá lahoda a příjemné pohlazení :-)…….pro lepší srovnání si vždycky pár plechovek přivezu domů – do pivně konkurenčního prostředí – a to nadšení nad nimi rázem vyprchá jak pára nad hrncem…….v Řecku se to ale dá s velkou chutí pít. Těžko říci, které řecké pivo je nejlepší – Řekové soudí, že Mythos, mně teď nedávno oslovil Imperial lager, Hellas Pils je takový řecký standard, stejně jako Edelsteiner od Macedonian Thrace Brewery.

  Dosud jediné balkánské pivo, které by se dalo zařadit od kategorie „skutečně dobré pivo“ jsou produkty černohorského pivovaru Nikšičko, především jejich „Nikšičko – tamno“ je dobrota…….a srbská piva jsou o něco lepší než řecká, občas se tam mezi jejich europivy dá narazit na slušný kousek

 • seeker napsal:

  Na tohle pivo jsem na Samosu vůbec nenatrefil, ale poměrně mi chutnal Kaiser Pilsner. A Fix Hellas se taky docela dá pít. Vcelku mě překvapila i tmavá verze Fix Dark. Ale jak psali jiní, v řeckém parnu a při extrémně studených teplotách podávání tam všechno chutná tak nějak lépe. A opět mě docela potěšilo pivo Bios, prý dělané z pěti druhů obilí, škoda, že jsem natrefil na jedinou třetinku, vzal bych si vzorek sebou, abych ochutnal i v domácích podmínkách.

 • moreli napsal:

  Tak toto bylo nejhorší řecké pivo, které jsem ochutal. Pil sem ho dvakrát točené a v obou případech sem ho dopil jen s „pomocí“ slaných arašídů resp. kukuřice. Pravda je, že v plechovce mi přišel vcelku „dobrý“ tj. zhruba stejně pitelný jako ostatní řecká piva.

 • ToPi napsal:

  Po celou dobu, kdy jsem si jej mohl neomezeně čepovat v rámci all inclusive dovolené, mně vrtalo hlavou, jestli je v tom pivu vůbec nějaký alkohol. Do hlavy se jaksi žádné následky nedostavovaly a v chuťovém požitku tento nápoj těžce pokulhává i za tuzemským nealkoholickým Birellem.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »