Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Schneider-Weisse Unser Original

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

Hnědozlatá, kalná.

Pěna

Velmi hustá, stabilní a kremová. Lehce kroužkuje.

Vůně

Nádherná svěží ovocná — zejméná obligátní banán a hřebíček. K tomu se přidávají ještě šťavnaté jahody a maliny.

Chuť, říz

Chuť je plná sladová se středně výraznou banánovou složkou. Pivo je velmi řízné a mírně nakyslé s příjemným zakulaceným dojezdem, který je tvořen nejen sladovou ale i malinovou a jahodovou chutí. Opravdu velmi pěkné.

Další komentář

Typická, senzoricky výrazná pšenice. Chuťové vjemy nejsou tak intenzivní jako u silnějších příbuzných ze stejného pivovaru (například Meine Hopfenweisse nebo Unser Aventinus), což však není na škodu neboť se vaše chuťové buňky neunaví konzumací tak rychle…a navíc i obsah alkoholu je příznivější, můžete tedy u jednoho druhu zůstat celý večer. Pitelnost je skvělá, stejně tak svěžest vzorku. Vhodné je před konzumací nechat pivo vychlazené v lednici o pár stupňů ohřát aby se lépe rozvinuly chutě a vůně.

Osobně mi pivo nejvíce sedí na letní posezení na zahradě, optimálně v kombinaci s nějakým jemně kořeněným grilovaným masem či rybami.

Fotografie

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů
9 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (11 hlasů, průměrné hodnocení: 8,91 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • Belza napsal:

  Vybornej kousek… Prave ho do sebe obracim, pivoteka v Bystrci poslouzila 🙂
  Pro me velice povedenej kousek. Nelze jinak nez doporucit – a hlavne, me drahe psenice obecne nesmakuje, tudiz cele pivo je je pro me 🙂

 • Alien napsal:

  Velmi povedený pšeničný speciál, výrazná ovocná vůně. Chuť velmi příjemná, lehká a vyzývavá. Mám tu čest pít čepovaný půliltr, a ač cena poměrně vysoká 5,5 sui franků nezůstane jen u jednoho.

 • Rudla napsal:

  Můj názor na toto pivo je trochu odlišný, než je recenzováno. Na tento kousek jsem se obzvláště těšil i díky PR.
  Tělo piva mi přišlo spíše střední. Říz velmi vysoký a tak se krásně vynořují všechny atributy pšenice. Ovšem nic tak famózního, co by nebylo i u jiných kvalitních pšenic. Dost mě v chuti rušil nakyslý ocásek. Více jsem zde v chuti cítil i kvasnicovou chlebovou příchuť. Barva krásná a pěna též krásně drží. Když srovnám s mou neoblíbenější pšenicí Franziskaner, tak ta mi přijde vyrovnanější. Mám obojího doma zásobičku, tak mohu porovnávat :-).
  Od svého kamaráda z Dojčlandu jsem jako vánoční dar dostal basičku Schneiderů halb zu halb TAP6 a TAP7. Udělal mi obrovskou radost. Aventinus je fakt pecka.
  Moje celkové hodnocení je tedy 8.

 • Katzenkotz napsal:

  V Prazskom Globuse (podla istej aplikacie) prave predavaju TAP7 za 136,- KC na liter. Capuju ho zo sudu do plastovych flias zo sebou. To je zhruba 5,30 EUR.
  Za predpokladu ze 0,5l flasa (ktora je takisto nefiltrovana a nepasterizovana) stoji bezne okolo 1,- EUR je to naozaj pozoruhodna cena… pritom sa nejedna o ziadne „capovanie“ ale ciste len o plnenie plastovych flias zo sudu…

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »