Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Ferdinand Ležák tmavý

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

tmavě jantarově rudá, čirá

Pěna

silná, nahnědlá, drží

Vůně

sladká, velmi karamelová, lehce sladová

Chuť, říz

karamelová a sladká složka se rozvíjí hned po odeznění poměrně silného řízu, bohužel časem začíná být spíše až na obtíž přítomná vyšší sladkost. Tělo je střední a poměrně svěží. Hořkost spíše zaniká pod karamelovým a sladovým závojem. Lze také pozorovat lehce máslovou a čokoládovou složku, která je velmi nenápadně prolínána celým průběhem chutí.

Další komentář

Poměrně dobře pitelné tmavé pivo, kterému ovšem na kráse ubírá přítomnost cukru (a ona vyšší sladká chuť) a náhradního barviva E150c (pivní kulér). Je mi až s podivem, proč do velké řady tmavých piv – viz. Nová Paka, Chodovar, Rebel a většina velkých průmyslových pivovarů – jsou přidávána barviva. Vždyť barvící a karamelový slad tento problém řeší poměrně elegantně. Navíc v tomto případě by barva mohla být mnohem tmavší. Jestli se snad jedná o světlé pivo s barvivem, jak to dělají třeba ve Velkém Meziříčí, Purkmistrovi nebo Matuškovi? Nebudeme raději dumat a smíříme se s tím, že chuťově je to poměrně vydařený kousek.

Fotografie

Ferdinand Ležák tmavý

Ferdinand Ležák tmavý

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů
6,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (12 hlasů, průměrné hodnocení: 7,50 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , ,Komentáře

 • Roman napsal:

  Překvapení, já si snad tmavého Ferdinanda seženu.

 • obregon napsal:

  V podstatě se ztotožňuji s výše vyřčeným, snad jen, že zaznamenávám i velmi příjemnou chuť kávy. Výborný kousek, jenom škoda, že Benešov je v Praze obtížně k sehnání. Zakoupeno dnes v ve stánku naproti pražskému Výstavišti, datum expirace 11.3.2014.

 • obregon napsal:

  Obtížně k sehnání – myšleno v lahvové podobě.

 • Martin73 napsal:

  Doporučuju při shánění pivních dobrot navštívit prodejnu nápojů v ulici Národní obrany (Dejvice), poblíž parku v Rooseveltově ulici. Bohatý výběr, v nabídce jsou i speciality prodávané jinak v pivotékách.

 • lukáš napsal:

  Zajímavé tmavé pivo, které má celkově specifickou chuť, místy voní po bylinkách, je trošku sladší, ale zároveň nic nepůsobí rušivě nebo přeplácaně. Od klasických tmavých ležáků se ale prostě odlišuje. Zajímavé je, že přestože je ve složení přítomen kulér, není zde současně přítomen sacharin, jak je u ostatních tmavých piv často zvykem. Pivo lahvové, nebo točené (já měl láhev) lze určitě doporučit, ale dovedu si představit, že ne každému jeho specifická chuť sedne.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »