Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Merlin černý

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

černá

Pěna

vysoká, stabilní, krémová s velkými bublinkami

Vůně

plně kávová

Chuť, říz

dominantní chuť kávy, silně nahořklá připomínající anglický stout. Chuťově zajímavé pivo — najdete v něm tóny karamele, krátkou sladkost, nad kterými však výrazně dominuje káva. Říz střední až slabší. Tělo piva plné.

Další komentář

Pivo naprosto popírá vžitý český předsudek — černé pivo je sladké. Je vlastně pokusem býti konkurencí světoznámému pivu Guiness, které je dostání i v naší republice (hlavně bary a kluby). Na rozdíl od Guinnesse (svrchně kvašený stout) je spodně kvašené. Dalším rozdílem je vysoká stupňovitost – nejrozšířenější Guiness je desítka.
Na českém trhu by Merlin mohl mít konkurenci v Primátor stoutu z Náchoda, který však není o tak vysoké stupňovisti a je distribuován v klasických NRW lahvích o objemu 0,5 litru = neupozorňuje na sebe svojí vyjímečností.

Merlin si svoje spotřebitele rozhodně najde, důvodů bude několik:

 1. Kvalitní prezentace piva, např. webové stránky piva
 2. Malá konkurence v tomto segmentu piva (k čemuž přispěl i zánik značky Kelt z pivovarů Staropramen)
 3. Nižší cena oproti pivu Guiness

Hodnocení pinkano: točené v restauraci Divá Bára – 0,3l – velmi tmavě jantarová – ne úplně černá – pěna je nahnědlá, jemná a skvěle drží. Chuť karamelově kávově hořká, jemná s jemným řízem, prázdnějším tělem a kyselejším dojezdem. Velmi povedený kousek a také poměrně osvěžující. Hodnocení 7/10.

Fotografie

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů
7 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (35 hlasů, průměrné hodnocení: 8,40 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , ,Komentáře

 • Majkl napsal:

  Kdysi mě zklamalo ukončení výroby Kelta, protože jsem si ho rád čas od času koupil. Z Merlina mám tedy radost, protože (přestože se nejedná o stout jako v případě Kelta), velmi zmiňovaného Kelta připomíná.

  • Moro napsal:

   Kelt přišel (dle mého názoru) na náš trh příliš brzy. Dnes by myslím své místo na trhu měl. Bohužel Staropramen se raději věnuje nápojům řady Cool něco …

 • poutnik napsal:

  když se tu a tam objevil u nás v hospodě, tak se po té bečce vždy jen zaprášilo, osobně mi velice chutnal, velice slušný černý speciál

 • Sam Bake napsal:

  Teď jsem ho dopil. Velice dobré pivo.

  Opravdu chutná spíš jako stout něž bežný český spodně kvašený ležák.

  Kdyby tak chutnalo víc černých ležáků, vůbec bych se nezlobil…
  (Nedávno jsem mimochodem měl Primátor Stout a na obou pivech jsem si moc pochutnal :-))

 • slivoj napsal:

  Pivo, ktere temer dokonale splnilo ma ocekavani. Predevsim vyrazna a ulpivajici chut prazeneho jecmene me potesila. Nicmene cely chutovy zazitek byl degradovan silnou kovovou pachuti – snad spatna varka. Taky bych uvital, kdyby bylo pivo trosicku plnejsi, ale to i presto z nej mam velmi dobry dojem. Za nedlouho vyzkousim jiny DMT a snad zmizi kovova chut a pak verim, ze si pivo budu davat casteji jako nahradu za kdysi meho oblibeneho kelta – i kdyz je chutove lehounce jinde.

 • Jindrich M napsal:

  Tak, je to nekolik hodin co jsem ochutnal točeného Merlina. Obsluha a prostredi skvele. Pivo natocene krasne, lehce nad miru. Nekdy je tezke zjistit zda ta chut je opravdu tak, jak chtel vyrobce a nebo je neco spatne. Hospoda certifikat Lobkowicz. Jsem nekompromisni 🙂 cely vecer bych to pit nechtel. Ale i tak je to mirne lepsi pivo.

 • Horstokvas napsal:

  Moc příjemné pivo, které si dám rád znova, pokud na něj někde natrefím.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »