Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Mythos Hellenic Lager Beer

Údaje o pivu

 • Název piva: Mythos Hellenic Lager Beer
 • Pivovar: Mythos Breweries S.A.
 • Země, město: Řecko - Thessaloniki, Sindos
 • Styl: světlý ležák (evropského stylu)
 • Alkohol: 4,7 %
 • Forma: lahvové 0,33 l; trvanlivost ještě 11 měsíců
 • Stupňovitost: neuvedena

Hodnocení

Barva

velmi světle žlutá, průhledná

Pěna

světlá, menší bublinky, rychle opadá

Vůně

sladová, sladká

Chuť, říz

Lehké tóny sladu, které konzumenta o moc dále nepouštějí. Tělo střední až prázdnější, hořkost střední, říz střední až slabší. Na konci je cítit lehce alkohol, což by se samozřejmě u ležáku stát nemělo.

Další komentář

Asi si dokážu představit tento ležák pít na rozpálené pláži v Řecku pod slunečníkem, ale žádné pochutnání to rozhodně není. Je to klasický ležák evropského stylu, který je k dostání především v jižních státech typu Španělsko, Portugalsko apod. Víceméně neurazí – žádná plechová chuť, není úplně prázdné, ale žádná tradice, na jakou jsme u ležáků u nás zvyklí, se tady nekoná.

Přídavek od Moro: Měl jsem to potěšení s identickým vzorkem, avšak v plechovce.Vzorek jsem nechal řádně podchladit, ale bohužel – z piva vystupovala až dotěrně silná vůně kukuřice. Lihovost byla velmi silná a přes veškerou mojí snahu jsem nebyl schopen vzorek dopít.  Nejsem schopen odpovědně posoudit, zda pivo neutrpělo přepravou nebo byla chyba někde jinde a proto nepřipojuji svoje číselné hodnocení – můj kolega recenzent byl ve svém hodnocení však hodně shovívavý.

Fotografie

Mythos Hellenic Lager Beer

Mythos Hellenic Lager Beer

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
5,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (13 hlasů, průměrné hodnocení: 7,00 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , ,Komentáře

 • poutnik napsal:

  toho piva mám slušně odpito (řádově stovky), v místních podmínkách dobře funguje, ale když si pak pár kousků dovezu domů, tak nic moc, tedy kromě těžké nostalgie po řeckých reáliích…..z řeckých piv je to asi N.1, na Balkáně ale jednoznačně volím Nikšičko z Černé Hory, asi jediné konkurenceschopné místní pivo

 • Ledvis napsal:

  Mně přijde, že všechna řecká piva se vaří v jednom pivovaru, akorát se přelévají do jiných sudů, lahví a plechovek – řecký Heineken, Mythos nebo Alfa, naprosto stejná chuť – v českých podmínkách dávám dvojku, v řeckých 3,5 🙂

 • seeker napsal:

  Když jsem loni to pivo popíjel na pláži pod slunečníkem nebo točené v taverně, tak jsem – možná v opojení řeckým sluncem – měl pocit, že oproti českým eurobeerům má příjemnou plnost a vlastně mi k zářijové dovolence seděla i jeho nasládlost. Kamarád se mi po návratu vysmál, že prý to nejde pít. Jsem letos zvědav na repete, protože je pravda, že mám za sebou pár měsíců napíjení a ochutnávání malých pivovarů, takže očekávám, že idylka už se nedostaví.
  Ale nejlepší z řeckých piv mi tehdy jednoznačně přišel Bios. A dost dobré mi přišlo i Corfu Beer Real Ale z minipivovaru na Korfu, to ale mohlo být dáno i tím, že jsem tehdy s ejly nebyl prakticky vůbec obeznámen, neboť se výrazněji ochutnávání a napíjení různých pivních stylů věnuji až tak posledního tři čtvrtě roku.

 • moreli napsal:

  Měl jsem možnost toto pivo nedávno ochutnat. Sice jsem ho dopil, ale musel jsem se dost přemáhat. Pomohla mi taky slaná kukuřice, ta dobře ladila ke kukuřičné chuti piva. Naštěstí i Řecku je dost piv, které jsou pitelnější. Řekl bych, že jsou to skoro všechny ostatní, i když jsou to klasické evrobeery, tak chutnají lěpe než Mythos.

 • Jirka 2 napsal:

  Na dov.v Řecku dávám přednost Retsině.Ale na žízeň kupuji pivo v Lidlu. Letos jsem kopil Mythos,Alfa a nějaké Německé(název nepamatuji)bylo nejlepší, Alfa byla příliš sladká čepovaná chutnala líp ale to mohlo být žízní.Na Levkádě ve Vasiliki měli i Budvar v třetince záruka do dubna 2014.

  • poutnik napsal:

   docela pitelný je ještě Fix Hellas z Atén, jejich Fix Dark je řekl bych dokonce i konkurenceschopný, občas si ho dávám na balkóně ke snídani s tmavým chlebem a mísou hroznů – což je taková snídaně šampiónů :-). Letos jsem ještě navíc objevil skvělé Skopskoje ze sousední Makedonie – je sice špatně k sehnání, ale stojí za to, dá se říci, že to je slušný ležák, který by se na našem trhu neztratil.

 • ToPi napsal:

  Řídké pivo, které je tak řídké, že se dá mluvit téměř až o vodové pachuti. Velké zklamání.

 • hdv napsal:

  Neurazí, nenadchne, sladké, vodové, nic moc.

 • Jméno napsal:

  HNUS!

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »