Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Pivní recenze mají nový design

Je tomu již více než půl roku co jsme spustili Pivní recenze. Po celou tuto dobu jsme se zaměřovali spíše na obsah než na formu, což mělo bohužel neblahé následky v podobě dosti nepřehledného vzhledu a ne zrovna dobré použitelnosti našeho webu. Před nějakou dobou jsme se rozhodli, že je na čase se posunout dále a obléknout náš web do nového kabátu, který bude nejen moderní, ale zároveň i praktický a přehledný.

Ve spolupráci s designerem společnosti iMakers, schopným grafikem Martinem Halíkem, jsme vytvořili nový tmavý design, který lépe odpovídá nejen našim, ale hlavně vašim potřebám. A co že vám tato novinka přináší?

Nové členění na čtyři panely

Hlavím a největším důvodem pro změnu byla nízká přehlednost původního vzhledu „Beer“ — právě na tuto oblast jsme se při návrhu nového vzhledu zaměřili.

 

Nový web je členěn do čtyřech hlavních částí

 1. Levý panel, kde jsou zobrazovány recenze a články;
 2. prostřední panel se seznamem pivních stylů a rubrik článků;
 3. pravý panel s vyhledávacím polem, důležitými odkazy, komentáří a seznamem populárních štítků (vlastností piv);
 4. spodní panel, kde jsou zobrazovány odkazy na zajímavé weby, podniky a prodejny.

Oproti původnímu členění nám tento návrh umožní zvýšit přehlednost webu, zvětšit prostor pro recenze a taktéž upravit použitelnost menu.

Přesun odkazů do spodního panelu zvýší důležitost vnitřních odkazů webu v pravém a prostředním panelu se zachováním snadné dostupnosti všech odkazů na zajímavé stránky.

Dalším vylepšením je přidání důležitých odkazů pod logo stránky a box „Aktuálně“, který bude zobrazovat odkaz na důležité aktuální informace, recenze či články.

Nový vzhled recenze

Všechny recenze budeme v průběhu následujících týdnů převádět do nového formátu, který umožní nejen snáze provádět změny jejich vzhledu ale zejména zlepšuje čitelnost pro vás — čtenáře. Navíc, recenze v novém formátu nám umožní další vylepšení použitelnosti. Častým požadavkem byla možnost vidět hodnocení ještě před rozkliknutím recenze — tuto možnost jsme u nového formátu zavedli v podobě ikonky piva vedle odkazu na plné znění recenze. Starý formát recenzí bohužel tímto vylepšením z technických důvodu nedisponuje, užijete si jej tedy až u upravených recenzí.

Recenze nyní obsahují fotografie s lepším vzhledem. Vzhled lišty hodnocení piva byl inovován pro lepší přehlednost a souvislost se stylem celého webu. Škála hodnocení i způsob, jakým hodnotíme, však zůstává stejný. Opět jsme zavedli zobrazení příbuzných příspěvků. Díky změnám v systému v současnosti již dává mnohem lepší výsledky a zobrazuje skutečně relevantní recenze.

Komentáře k recenzím byly přepracovány. Podporují nyní zanořování při odpovědích, zobrazují avatar autora a jsou přehledněji formátovány.

Zpřesnění pivních stylů a popisu stylů

V blízké době budeme provádět i úpravu stylů a jejich popisů. Následkem budou přesnější údaje o každém pivním stylu přímo od odborníků nejpovolanějších — z amerického Beer Judge Certification Program.

Další změnou bude úprava členění stylů a jejich rozdělení tak, abychom vás přesněji informovali o tom, do jakého stylu které pivo patří.

Připravované recenze, články a soutěže

Ve čtvrtek vyjde článek, který bude po mimořádně uvedeném nefiltrovaném Gambrinusu, prvním pivem z velkého pivovaru, které budeme recenzovat. Na tuto recenzi naváží občasné recenze nejen piv z velkých pivovarů ale i takzvaných supermarketových piv, tedy těch z „levnějších regálů“. K těmto recenzím nás vedly časté prosby čtenářů žádájících i recenze piv, které pijí denně a je obecně snazší je koupit či dostat v hospodě.

Mimo recenzí připravujeme seriál článků o domácím vaření piva, které v poslední době zažívá velký rozmach. První ze článků s touto tématikou vyjde již příští týden. Budeme popisovat do podrobna postupy při vaření z koncentrátů, výtažků i ze surovin včetně všech detailů, nástrojů a technologií, které budete potřebovat proto, abyste si doma mohl uvařit opravdu výtečný kousek.

V souvislosti s tímto seriálem jsme navázali spolupráci s e-shopem Vaše pivo, které věci na domácí vaření nabízí. Tento poskytl do soutěže hodnotné ceny, které právě pro domácí vaření budete moci využít. Podmínky a pravidla soutěže se dozvíte již brzy.

V budoucnosti

Pivní recenze jsou stále hlavně serverem, který vám přináší čerstvé recenze piv, novinky a zajímavosti z pivního světa. Toto naše zaměření se s novým designem nemění, naše cíle jsou stále stejné — totiž dělat vám chutě na dobroty skrývajcí se v sudech a lahvích našich i zahraničních pivovarů.

Nový design se vám bude nejlépe používat v moderních prohlížečích jakými jsou Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera a Internet Explorer 9. Starším verzím Internet Exploreru se prosím vyhněte, je to opravdu špatný, zastaralý prohlížeč.Komentáře

 • umbob napsal:

  Zdar chlapi. Jsem tochu v šoku, ale myslím, že se s tím novým vzhledem rychle srovnám:-)Ještě by se mi líbilo, pokud by se po rozkliknutí konkrétního pivovaru objevil přehled jím vystavovaných piv, která jste již podrobili recenzi. Aby bylo vidět, co Vám ještě chybí a na co se můžem případně těšit. Jinak hodně zdaru a spoustu čtenářů!

  • gum napsal:

   Věřím 🙂 Po čase však jistě přijdeš na to, že ta změna už fakt byla nutná.

   Co se týče rozkliknutí pivovaru, zkusíme něco vymyslet. Je to dobrý nápad.

   EDIT: Piva ze stejného pivovaru se nyní vždy zobrazují v Příbuzných příspěvcích, to je nejsnazší cesta pro čtení recenzí kousků stejné značky.

  • Moro napsal:

   Marku – tak mladý a že by už konzervativní? 🙂

 • Michal napsal:

  Super krok kupředu! Dávám velké +

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »