Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Kněžihorské 12

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

hnědo žlutá, až do oranžova, pivo zakalené

Pěna

okrové barvy, hutná, vydatná, jemná a trvanlivá, kroužkovala

Vůně

nádherně sladová s ostřejšími tóny chmele, konec hezky kvasnicový

Chuť, říz

Nástup chutí ostřeji chmelový, chuť zvolna přechází do středně plného sladového těla piva. Pivo je více prokvašeno, ale vůbec nepůsobí prázdným dojmem. Chmelovost je však nádherně dominantní, jakoby Radek Paták (sládek) uvařil bitter (bohužel, obsluha má maximálně informaci o tom, kolikátku čepuje), takže jde jen o můj odhad. Chmel hezky zostra nastoupí, je příjemný, pak nechá vyniknout sladovosti piva a opět se přihlásí ke slovu lehce a déle doznívajícím závěrem. Říz piva je mírně vyšší – osvěžující. Ideální pivo, které je skutečně chuťově skvostné. Avšak pozor – díky výborné pitelnosti bychom mohli zapomenout na správnou míru konzumace.

Další komentář

Pivovar ve Bzenci vznikl doslova nadšením a zápalem hrstky lidí v garáži rodinného domu. Velkou zásluhu na tom má především sám pan sládek Radek (správně Radomil) a technický ředitel Mireček Kovář. Spolu vymyslili a sestavili celou technologii. V pivovaru je stále obrovský podíl ruční práce a pivo umějí opravdu fantastické.

Fotografie

Kněžihorské 12

 

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů
8,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (21 hlasů, průměrné hodnocení: 8,14 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • Gerard napsal:

  Pil jsem na stejném místě stejné pivo a zážitek 0.Výrazná kyselost, chmel někde vzadu. 4z10

  • Moro napsal:

   Sleduji tuto jedinou hospodu, kde je Kněžihorské stabilně na čepu dlouho. Upomínám se, že i Lukáš „Elf“ tam měl obdobné problémy. Tamní hostinská pivu moc nerozumí a je nasnadě, že nepasterované pivo musí být dobře skladováno – což je tam zjevně problém.
   Já jsem měl vždy asi štěstí, že jsem s kvalitou tohoto piva neměl nikdy problém.

 • Energetik napsal:

  Měl jsem asi taky vždy štěstí a tchán s tchýní, co si koupili stavení ve Vracově a vozí si to v pětilitrových barelech od Lokálky, taky 🙂 Charakteristika sedí, jak jí Moro popsal. Řadím k nejlepším minipivovarům u nás. A nejvíc mě stejně fascinuje ta absolutní kalnost tohoto piva. Člověk má pocit, že se do něj musí zakousnout 🙂 9/10

 • velbloud napsal:

  Tak pod tuto recenzi bych se podepsal. Opravdu vynikající pivečko, ta pitelnost je fakt dokonalá. Škoda jen, že není k sehnání někde jinde, ale možná, že je to tak dobře. (Moro mi vysvětloval, že pan Paták neprodá pivo jen tak někomu.) Ale přeci jen by to chtělo více výčepů, alespoň na Hodonínsku. Pokud to dovoluje kapacita pivovárku. Jde skutečně o jedno z nejkvalitnějších piv u nás. Za sebe hodnotím též 8,5/10

 • Pavel (Ž) napsal:

  Zdar myslím že pokud je bečka dlouho roztočená tak změní hodně chuť piva, možná by pomohlo kdyby v každé hospodě měli chladný sklep na uložení beček a pivo by nedostávalo tepelný šok z chlaďáku. Tady platí že “ Sládek pivo vaří, ale Hospodský ho dělá“

 • Dwarf napsal:

  letos v červenci jsem opět kontroloval qalitu a opět bylo se do čeho zakousnout 🙂

 • pan Nohava napsal:

  Loni i letos jsem U Lokálky s tímhle pivem neměl jediný problém kromě toho, že jsem neměl čas tam prosedět víc času :D. A vskutku, skrz sklenici není vidět lautr nic. Takhle to mám rád.

 • Jozin napsal:

  Po několikáté degustaci okolních pivovárků Kněžihorské nikdy nezklamalo. Jsem rád , že Bzenecké pivo nasadilo druhým velmi vysokou kvalitativní „laťku“.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »