Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Zlatopramen 11°

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

žluto hnědá, pivo čiré

Pěna

bílá s velkými bublinami, brzy opadala

Vůně

sladová a chmelová, po obnažení hladinky už jen chmelová

Chuť, říz

Nástup chutí sladově hořký, sladovost je jen krátká a přechází v mírně ulpívací plochou hořkost. Ulpívání není nijak zásadní a rušivé, ale bohužel – s množstvím vypitých doušků se prohlubuje. Pivo je více prokvašené, sladové tělo jen lehce vnímatelné – tělo je prázdnější. Říz piva je vyšší, ale stále osvěžující. Pitelnost je poměrně slušná, ač je pivo fádní a nezajímavé. Ve složení nalezneme chmelové produkty a kyselinu mléčnou. Toto pivo silně balancuje na pokraji toho, čemu říkáme unifikované europivo. Nebylo však do této kategorie ještě zcela degradováno a dovedu si představit, že by je v „případě nouze“ dokázal pít. V této kategorii tedy lehce vyčnívá.

Další komentář

Pivovar Krásné Březno patří mezi další, které budou uzavřeny. Výroba se přesune do pivovaru Velké Březno (značky Zlatopramen + Pivrnec). Dle informací, které jsem dohledal se bude poslední várka v Krásném Březně stáčet 10. října 2011 (následně bude linka přemístěna do Velkého Března) a výroba piva bude ukončena 10. listopadu 2011. Pokud by jste tedy měli potřebu se se starým Zlatopramenem rozloučit, učiňte tak co nejdříve.

komentář Libor:  farba zlatistá, číra, pena veľmi slabá, rýchlo opadla. Vo vôni je dominantný slad, chmelovosť skoro vôbec. Chuť je spočiatku sladovitá a jemne sladká, horkosť sa postupne zvýrazňuje a ku koncu mi prišla až nepríjemná. Plnosť je nízka a říz je stredný. Celkovo ide podľa mňa o chuťovo prázdne až nevýrazné pivo, čož je podľa mňa škoda, pretože Zlatopramen bol kedysi pre mňa pojmom. Z mňa 5/10

Fotografie

Zlatopramen 11

 

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
4,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (50 hlasů, průměrné hodnocení: 5,80 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , ,Komentáře

 • poutník napsal:

  hm, co si pamatuju, tak to bylo opravdu hodně hnusné pivo – dokonce i manželka, která jinak není nějak extra vybíravá, jej nedokázala dopít.

 • umbob napsal:

  Moro, oprav si v závěru Dalšího komentáře Zlatovar za Zlatopramen. Jinak toto pivo komentovat nemůžu, bo už se nějaký ten pátek snažím všechny produkty této skupiny bojkotovat(kvůli tomu, jak naše pivovarnictví systematicky ničí)

  • Moro napsal:

   Díky – opraveno (překlep je způsoben tím, že Zlatovar běžně piju a Zlatopramen nikoli 🙂 ). Jinak – spousta piv zde zveřejněných je zakoupena prouze z důvodu psaní recenzí a že nás ještě čekají „skvosty“! 😀

 • velbloud napsal:

  Kvalita Zlatopramenu šla rapidně dolu po vstupu hrobaře jménem Heineken. Těžko se loučím s další domácí značkou, ale zavření pivovaru se chystalo už dlouho. Mám to štěstí, že si pamatuji „Zlaťáka“ jako velmi chutné pivo. Ten současný hodnotím 5,5/10. A odhoďme předsudky a vychutnejme si poslední várky z Ústí :-(((

  • ross. napsal:

   ..no co bylo bylo stím nic neuděláme .. jen co jsem dostal info… tak původ tohoto piva je na moravě a to z JAROŠOV-a .. tem byl zavřen ( má být obnoven…ale kdy ? ) receptůra do Zlatopr.
   – povídali lidé z Jarošova.

 • Energetik napsal:

  Osobně mi vadí ta jeho nasládlost, nedokážu specifikovat proč, prostě mi vadí 🙂 Na druhou stranu když se hodně vychladí, tak se vypít dá a rozhodně jsou tady horší produkty 😉 Hodnotící známka ještě z doby DU – 6/10

  • poutník napsal:

   nasládlost může být u piva někdy příjemná, ale konkrétně u tohoto piva byla taková hnusně vlezlá, a když jsem se pak podíval na složení na etiketě, tak jsem pochopil, že když to nevypije už ani manželka, tak zbytkem toho nedopitého lahváče raději zaleju kytky. Každopádně jsem si potvrdil svou tézi, že od Heinekenu žádné pivo nestojí za zakoupení, už tak nějak z prinicpu

 • MarJar napsal:

  No mně tedy chutná dost, i v tom plastu 1,5l. Právě ta nasládlost a barva, pěna mírně slabší. Připomíná mi to piva plzeňského výrobce, hlavně Radegast. Vychlazené je na 8/10!

 • MarJar napsal:

  Zdar pivní znalci, co se Vám nelíbí na tom, že mi chutná Zlatopramen? Omylem tady určitě nejsem a Vaše „vytříbené“ pivní chutě rozhodně nesdílím a sdílet nechci. Včera jsem si láhev 1,5l dal s chutí. Jediné co mě odrazuje jsou Vaše reakce, jako by v téhle zemi člověk nemohl mít vlastní názor. Škoada jen, že hlasováním 8/10 jsem tomuto pivu v celkovém skóre moc nepomohl. Howg.

  • Kuba napsal:

   Někdo z marketingu???

   • Moro napsal:

    I kdepak – přečti si něco třeba zde.

    • MarJar napsal:

     Z marketingu nejsem, pouze synek z Moravy zvyklý na Radegast, který mi Zlatopramen dost připomíná. Nic víc v tom není. Jinak dobrý pátrací smysl máš na http://www.pivniblog.cz, jmenuji se úplně stejně, ale ty články nejsou moje…

     • Kuba napsal:

      Tak proti gustu… Zlatopramen jsem nechutnal, ale Radegast je nějaký ten pátek naprosto nezajímavé europivo ;( Prý tomu tak dříve nebývalo, ale nemohu posoudit.

      • Moro napsal:

       JoJo – to bývaly časy. Radegast byl v dobách své největší slávy až kultovně hořkým pivem a byl výtečný. V současném provedení mi ze všech produktů velkovýroben, asi nejméně vadí = piju jej.

       • Kuba napsal:

        Na MOR jsem taky jednoho Radka dal a chutnal mi kupodivu více než Máz ze Svijan od vedle, nicméně na uherskobrodskou desítku či jedenáctku, která se tam hojně točila, se nechytal ani náhodou!

  • Igor napsal:

   Zdravím, náhodou jsem zabrousil na tyto stránky a nedá mi to nereagovat – točený jsem neměl, ale konkrétně z 1,5 pet.lahve neznám konkurenci která by byla pitelnější než Zlatopramen, alespoň za poslední rok – takže jednoznačně souhlas… hodnotím tak 8 až 9 z 10..

   • MarJar napsal:

    Paráda, já myslel, že tady snad ani není nikdo komu by tato jedenáctka chutnala. Teď jsem ji sice dlouho nepil, ale brzy si ji dám a rád! A velmi, velmi mi chutná taky Radler od Zlatopramenu, je nejlepší ze všech řezaných piv limonádou. Když člověk přijede z kola, tak je to ideální řešení…

    • pinkano napsal:

     Na složení Radleru asi nebyl čas se podívat, že? 🙂 Dle mého životu nebezpečná tekutina.

     • Kuba napsal:

      Není ve frontě recenze na Chippera od Primátora? Na Náchodsku jsem jich pár koupil, a přišel mi jako slušná limoška. Je to mícháno z pšenice, takže je tam méně hořkosti, ale pro baby fajn.

     • PIvo napsal:

      Zlatopramen je poměrně čitej. Citron mi chutná taky, nejsou v tom nechutná sladidla a naštěstí ani moc jejich piva, je to jen trochu nahořklé asi jako chinin v toniku.

    • Kuba napsal:

     Že jsem tak smělý pánové, s čím porovnáváte? Že bych si to taky koupil, devítihvězdičkovou jedenáctku si nenechám ujít… 😉

     • Igor napsal:

      Já osobně jsem z Brněnska, a protože mám už nějakej ten pátek, tak jsem odkojenej Starobrnem, což kdysi bylo jedno z mála pitelných piv na moravě – alespoň pro mě. Je to prostě o zvyku, ale to co předvedli se Starobrnem za posledních pár let, to je síla. Takže jsem byl nucen hledat jinde. Každopádně když si otevřu dobře vychlazenej Zlatopramen, tak si pochutnám, a když dojde, tak už mi po něm jiné pivo prostě nechutná, a radši nepiju nic. Rozhodně mu tu tímto nechci dělat reklamu, ale nebudu přece pít a propagovat tu nebo onu značku jenom proto, že je teď hitem. Za mého mládí byl Prostějovský pivovar vyhlášený bolehlav, Vyškov tenkrát dělal jediné pitelné pivo, a to Vyškovský Březňák (ne ten dnešní, co dělá Velké Březno), a taková Polička která je prý dnes taky výborná a dost lidem chutná, byla před 25 lety nepoživatelná. Mě prostě v současné době Zlatopramen chutná, a cena která je momentálně ve většině obchodů – aspoň tady na Brněnsku – okolo 25 Kč za 1,5l. pet lahev je třešinka na dortu. Ale hlavně – je to na zvyku!!!

      • pinkano napsal:

       To je právě ono, tenhle web je od toho, aby zvyky lámal, bořil a ukázal všem jiná piva, takže ruce pryč od Zlatopramenu a tradá zkoušet jiná piva jak pilsenery, tak další zajímavé a výtečné pivní styly. Stop konzervatismu, jinak se nikam nehneme.

       A propos — ve Vyškově Březňák vaří stále. A je to výtečné pivo!

       • Igor napsal:

        Tak to ho musím po 20 letech zase ochutnat (Vyškovský Březňák), netušil jsem, že ho ještě dělají…Jinak k těm výtečným pivním stylům – měl jsem v Brně s kolegou hospodu, kde jsme točili Radegast, a byl svou dobou výborný. Jenže po čase šla kvalita dolů, a my přešli na Starobrno. Hlavně si ho žádali hosté. Jenže po pár letech to šlo se Starobrnem do kytek, takže se laborovalo – Krakonoš
        chutnal tak cca 10 procentům hostů, Holba podobně,
        Svijany pili mladí ale starší vůbec. Nakonec Šel nejvíc Poutník. A jinak – je to pravda, laborovat se musí pořád, tak nechť se pivovarům daří něco dobrého vytvářet ať máme co degustovat!

 • Viktor napsal:

  Pocházím z UL a „zlaťákem“ jsem odkojený. Bylo to úžasné pivo, kvalitní, chutné…Od té doby co pivovar koupil Heineken – HNUS velebnosti, nakyslý, nepitelný hnus. Na tom se shoduji se všemi kamarády, kteří ještě v Ústí žijou. Všichni zlaťák vyměnili za 11tku Svijany.

 • lunruj napsal:

  První, co mě napadlo, že ve srovnání s pivy, co jsem zkoušel dříve, má toto „úchylnou chuť“. U prvního doušku, případně po proložením nějakým jídlem, jsem si říkal „fuj, co to je za hnus“, na druhou stranu po pár doušcích jsem se přistihl, že mi to skoro chutná. V chuti zvláštní nasládlost, ve vůni prakticky není cítit chmel, převažuje sladová vůně.

 • JK napsal:

  Zlatopramen jsem si kupoval asi před 6 lety. Ne snad proto, že by byl nějak extra výjimečný, ale z obchůdku na rohu to bylo jedno z mála piv, které bylo chuťově něčím zajímavé. Bohužel to je minulost. Včera jsem si po letech zase koupil dva kousky a nevěřil jsem, kam toto pivo kleslo. Naprosto nevýrazné pivo, srovnatelné s marketovými patoky. Už nikdy více.

 • Zlatak napsal:

  Protože mi tohle pivo chutna a bylo v akci, tak jsem si koupil asi 8 kartonu 1,5 L petu tzn 8x6x3 tedy bratru nejakych 144 kousku a po vypiti nejakych 100 kousku za poslední 3 tydny musim konstatovat ze je to fakt pitelny pivo. Nevim jestli je to vec petu protoze jak chutna z lahve si nepamatuju, ale neni moc sycene takze se krasne hladce pije a tim mi pripomina tankove pivo. Jinak chutoveme ta jeho horko sladka chut proste vyhovuje. Rozhodne patri k tem horcim pivum a za ty prachy + nemusim vracet lahve neznam lepsi volbu.
  Jasne ze znam lepsi piva, ale tim ze neni v petu tak sycene a na denní piti mi proste zlatak vyhovuje. Samozrejme je třeba ho srovnávat s pivem stejne cenove hladiny a ja za ty prachy proste lepsi neznam panove i damy a vetsina piv za 12 Kc za lahev se proste memu oblibenemu zlataku v mych ustech nevyrovna. Radne vychlazenej je proste paradni – ta jeho vyborna horskost no mnam. JJdu si natankovat další. Pro info jedna 1.5 L pet stala 25 Kc. Jinak hodnotit pivo po 2 vypitych lahvich mi neprijde rozumne, proste protoze zalezi i kupříkladu i na jidle co mel clovek před vypitim atd…. Takze zlatak mam opravdu rad.

  • MarJar napsal:

   To je krásný komentář…fakt jsem si príma početl. Souhlasím, že v této kategorii levných piv je to asi nejlepší volba! Teď už to moc nepiji, přešel jsem na BERNARDa, ale ať chutná…

   • Moro napsal:

    I v kategorii levných piv (desítka do 11,-Kč) jsou položky, které Zlatopramen kvalitativně strčí do kapsy …

    • obregon napsal:

     Třeba „dvanáctku“ Herolda kupuji za 13Kč, a je to nebe a dudy…i Argus Maestic za 9Kč je výrazně lepší pivo.

   • poutnik napsal:

    taková dvanáctka Chotěbor za 12Kč (v Chotěboři) strčí do kapsy naprosto všechna piva – její poměr cena/výkon je nejlepší na trhu

    P.S. ty ale nejsi ten MarJar z Hobita, viď?

  • Huhin napsal:

   Asi začínám chápat, proč pivovar na Starém Brně rozšiřoval výrobu. 🙂

 • Zlatak napsal:

  Jo Humpolec se od roku 89 pod Standou hodne zvedl 🙂 Ten mi fakt chutna a hlavne voni. Když oteviram Bernarda v te jeho pekne lahvi tak se vždycky prisaju nosem nez dam první hlt protoze to stoji za to. Jenze na bernard jsou akce vyjimecne a me se nechce tahat lahve….a taky me proste vyhovuji horka piva a tim Zlatak je a plzen je moc draha. Pokud znate nejake pitelne horke pivo za cca za 12 Kc tak se podelte.
  Jinac diky za reakce, Herolda i Chotebor prubnu, ale obavam se jestli ho vubec sezenu. Jsem totiz prazak a tady markety maji spise provareny znacky.
  Jinac zdravim vsechny milovniky piva.

  • obregon napsal:

   Kompletní porfolio Herolda k dostání v Tescu.

  • MarJar napsal:

   Taky nevím, kde bych ten Chotěbor sháněl. Jinak plně souhlasím, Humpolec jede, a ta vůně k tomu, Boží mok na který šáhla jeho ruka, uspokojí téměř všechny moje smysly. Akce je tady v Kauflandu párkrát za rok…

  • MarJar napsal:

   Zdravím Zlaťáka a děkuji za přání. Přeji rovněž život plný zábavy a to naše oblíbené pivo, to ať nám k té radosti dopomáhá nadále!

 • Zlatak napsal:

  Tak jich mam v sobe 144 a dobrej je a ne ze ne. Inu kazdy ma rad to svoje. Kdyz horky pivo tak Zlatak je dobra volba.

 • Zlatak napsal:

  Jo a zdravim Marjara 🙂 Mej se dobře at se ti dari a na svete libi.

 • obregon napsal:

  Dokonalé pivo – sladová a chmelová složka sladěny tak famozně, že ve výsledku necítíte vůbec nic, což je pro europivaře známka nejvyšší kvality. Heineken opět nezklamal. Podchlazené logicky mnohem pitelnější.

  • Zlatak napsal:

   Muzete mi nejak normalne vysvetlit jak se pozna europivo ? Jezdim celkem casto do evropskeho zahranici, ale at tam piju co chci jako ze zkousim celkem dost, vzdycky je to hodne jiny pivo nez ceska piva vcetne zlataku, tak nevim o jakem europivu je rec. Krome polsky plzne kterou od cesky nepoznam – takze plzen je zrejme taky europivo. Cesky pivo je proste specificky a pro me nejlepsi a asi je to dost tim ze jsem na nej zvykly. I Zlatak ma svoji chut a troufam si rici ze bych ho celkem snadno poznal mezi europivy tzn. pivy z evropy a rozhodne by mi chutnal vice. Myslim ze pojem europivo zase vymyslel typickej ceskej flustrovanej nasranek, kterej vypije 5 ceskych piv tydne a nikdy snad nic jineho nepil. Treba v sousednim nemecku se pro me ta jejich produkce ve srovnani s nasi neda pit. Opravdu by me tedy zajimalo ktere pivo/va vam tedy Zlatopramen chutove pripomina kdyz jde o universalni europivo ?
   Zdravim a jdu si nalejt.

   • Moro napsal:

    Europivo – pro mě nesprávný název pro unifikované pivo, které je méně hořké, více prokvašené a chuťově ploché = nezajímavé. Dá se s ním dobře uhasit žízeň, ale to je tak vše.
    Plzeň se v Polsku nevaří.
    Zlaťák, který zde tak opěvuješ (nemám Ti to za zlé, pokud Ti chutná, pak je to naprosto v pořádku a Tvoje volba), se k tomu dosti přibližuje – myslím k unifikaci. Obsahuje kyselinu mléčnou, pokud se nemýlím a možná i toto je důvod, proč jej bezpečně rozeznáš.

    • Zlatak napsal:

     Dekuji za názory.
     Moro Zlatopramen je ale horke pivo takze neodpovida tve definici. Chutove ploche take uplne neni to je tak Gambrinus desitka.
     Jinak Plzen se v Polsku vari nebo alespoň varila a osobne jsem ji pil. Nepoznas rozdil od plzne varene v plzni. Pokud neveris něco si o tom najdi nebo si zajed napit do Polska. Aha uz se tam nevari ale varila:
     http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/prazdroj-konci-v-polsku-vyrobu-pilsner-urquell-doveze-ho-z-plzne-504434

     Obregone Diky. Branik se uz nejakou dobu min. od te doby co se vari naproti ve smichovskem pivovaru neda pit a se zlatopramenem ani srovnavat. Branik je citit levnym pivem stejne jako treba primus. Ve Zlataku to necitim. Carlsberg, Heineken i Stellu jsem dlouho nepil ale podobna byt trochu mohou minimalne tim ze jsou horke.

     • Moro napsal:

      Uzavřeme to – prostě Ti Zlatopramen vyhovuje. To neznamená, že když ostatní mají jiný názor, že je něco špatně.
      Výstav Pilsner Urquellu v polských Tychách byl ukončen v dubnu 2011 (pokud mě paměť neklame). Tím netvrdím, že jsi nemohl polskou Plzeň pít. Jak šla spolehlivě poznat a co byl jen hoax se tu už taky několikrát probíralo.
      Poprosil bych osvětlit – jak jde cítit levné pivo?

      • Zlatak napsal:

       nektere levne piva proste maji specifickou prichut spis pachut, ale nedokazu ti tu chut pochopitelne vysvetlit, protoze nevim jak. Citim to hlavne v primusu a braniku 10, mozna i breznaku nebo co to delaji krusovice ale to uz si plne nepamatuju. Piju hlavne pety a v hospodach spis PU takze ostatni moc neznam a kdyz tak hodne zalezi na tom jak toci, z ceho atd. Branik 11 mi ale chutna hodne, i kdyz desina mi fakt moc nejede. Cim to je nevim, jen mi proste chutna. na kazdej pad z piv co se delaj v petu zatim nejhorsi co jsem pil je Zubr a pak primus – oboji je fakt tragedie.

   • obregon napsal:

    Mě připomíná třeba Carlsberg, Stellu, Heineken, Braník a další nepitelný břečky.

 • bud napsal:

  za sebe teda musim říct,že teď nepiju nic jinýho.prostě mi chutná a dobře vychlazenej nemá chybu.za mě 8/10,pet lahev 1,5l.

  • Bad Dog napsal:

   Tak u něj zůstaň! Radši ani neochutnávej nějaké jiné pivo, protože pak bys mohl přijít na to, že Zlatopramen jsou to pěkné patoky:-).

 • FELZETh napsal:

  Tohle pivo nebylo dobrý ani v dobách, kdy se vyrábělo v Krásňáku. Jediný, co mi chutnalo byl Zlaťák 12° v malé flašce. Nikdy jsem jí ale v obchodě nenašel, ochutnal jsem pouze v pivovaru. Flašky mám pořád někde na chatě schované 😀

 • U piva napsal:

  Zlatopramen 11 je docela dobre pivo rozhodne lepsi nez branik 11 aspon pro me.
  hodnotim 7 z 10 .

  • poutnik napsal:

   ty máš fakt hodně nízké měřítko pro pivo, lepší než zoufalý Bráník vařený na Smíchově je 95% českých piv…….nemůžu si pomoci, ale musím ti říci, že bys měl vytáhnout hlavu z vlastní prdele a rozhlídnout se kolem sebe, co se tam děje

 • Honajz napsal:

  Poznámky z testování lahváčů naslepo: Barva připomíná chcanky, vůně slabounce chmelová, ale vážně hodně na pozadí, cítit je snad i něco jako saponát, pěna slabá. První dojem z chuti – mýdlová voda. Hořkost minimální. říz nulový, v doznění již na patře mírnou hořkost cítit lze, ale až nepříjemně, ostře štiplavě.

 • Tomáš napsal:

  Nejlepší pivo. Chuťově velmi podobné ležáku Pardál Echt který mi chutná stejně dobře. Jenže s lidmi, co považují třeba Plzeň za pivo..nemá cenu jakkoliv diskutovat 🙂

 • hil napsal:

  Poslední dobou nedám na Zlatopramen dopustit. Dnes jsem byl nucen pít Gambrinus – mýdlová voda, nic jiného mě nenapadlo…

 • lojza napsal:

  Tohle pivo se hodně zhoršilo, na etiketě se taky změnilo složení, už je to jen samý extrakt. Zlatopramen jako takový v podstatě zanikl, zůstal jen název kvůli prodejnosti.

 • Blue napsal:

  Žízeň uhasí ale do nejlepšího piva (jak někteří majstři píšou) má fakt lán cesty. Na konci má ve šmaku jakýsi švonec… Protože je zrovna venku hic, dávám 4/10.

 • mira napsal:

  Bohužel musím říct,že více, jak po 30 letech pití 11Zlatopramenu, které jako jedinečné pivo skvělé chuti a vůně BYLO NAD VĚTŠINU PIV je dnes nepitelný mok…ptám se zodpovědných,co jste udělali s tak dobrým pivem?????Musím říct i to ,že toto není jen můj osobní názor ,ale názor všech v mém blízkém i vzdáleném okolí..přeji Zlatopramenu zase lepší dny…..Míra

 • Jméno napsal:

  Mně Zlatopramen 11 vážně chutná pánové! Ano, jsem ženská a žádná velká pivařka, ale musím fakt říct, že tohle pivko je moc dobré. Myslím, že nemá cenu zesměšňovat nikoho s jiným názorem, protože každej má jinou chuť a to je přece dobře.
  Nebuďte jako ženské na fórech o parfémech.,-) Tam se taky smějou holkám, kterým se líbí méně drahé vůně a přitom je to přece super, že každý máme rádi něco jiného…
  Tak na zdraví…

 • Romana napsal:

  Do předešlého komentáře mi nešlo napsat jméno.
  Takže dodatečně.,-)

 • Chcanekpramen napsal:

  Nepoživatelné,smradu jak v Cařihradu,jak vodová močůvka a po požití více jak tří piv včetně zůstává v člověku pouze lihová pachuť!UŽ NIKDY VÍCE!

 • bud napsal:

  Zlatáč je čím dál lepší,pindejte si,co chcete.U mě už překonal i kozla a možná i milovanýho budvárka.Jen tak na okraj,co pijete vy,co zlatáče tak haníte,to by mě opravdu zajímalo…Pivu zdar!

  • Jméno napsal:

   Hubertus z Kácova.

  • Pike napsal:

   Asi jak kdo. Někteří z nás jsou odporní snobové, kteří ostentativně ignorují skutečnost, že jediné dobré pivo na světě vaří Češi (respektive nadnárodní firmy na území ČR), a kupují si předražená cizácká piva, z velké části přechmelená, zkyslá nebo jinak zkažená. Pak se tváříme, že si na nich pochutnáváme, abychom sami sobě nemuseli přiznat, že jsme za stovku koupili třetinku břečky, která se se Zlatáčem za 5,90 nedá srovnat.

 • Jméno napsal:

  Ahoj jo Pike to napsal i za mne.děkuju.R.

 • Karl napsal:

  Já piju dycinky plzeňské, případně si rád dám na chuť německou Schlenkerlu. Ale tohle, to je.. no.. řekněme že „europivo“ je dostatečně výstižný termín.
  Chutí naprosto stejné, jako dalších x německých konzumních piv nezapamatovatelných jmen.
  Takže žádný zázrak ani propadák.. jako Heineken, neurazí ani nenadchne.
  Ale rozhodně jen až jako třetí až čtvrtá volba, radši nefiltrovaná Plzeň nebo Kozel 🙂

 • matt napsal:

  Asi tak před deseti lety jsem jej pravidelně pil a dost mi chutnal. Pak jsem se k němu nejak nedostal, zmizelo z mého života .. Nedávno jsem jej v obchodě zahlédl, zakoupil basu a … celou basu vylil do dřezu. Ani manželka, která není na pivo příliš vybíravá, to nepila. Strašlivá věc, jakou jsem dlouho nepil. Netuším, co se stalo s původním Zlatopramenem, ale ten současný už k pití není 🙁

 • Sidorovic napsal:

  S velkou skepsi jsem vcera zakoupil petku Zlatopramenu 11 a nakonec me po poctivem nachlazeni prijemne prekvapila, stabilni pena, zadna pachut, prijemena doznivajici horkost, zkratka slusna 11cka Nevim jestli to byla nejaka nahoda, nebot toto pivo bezne nekupuji, ale oproti Krušovicke 12 (ktera uz mi po poslednich zkusenostech nesmi pres prah) taktez v petce je to pivni mana. Urcite jeste nekdy vyzkousim.

  • Mirek napsal:

   My opačné zkušenosti, také je v krámě čím dál tím levnější a nikdo ho nechce..Všelijaké pachutě., i Braník 10 je lepší..O dost..A jak jsme ten Zlaťák milovali..

 • Mirek napsal:

  Možná by neškodilo udělat recenzi znovu, protože z toho piva se stal pěkný hnus..

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »