Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Primátor 11%

Údaje o pivu

 • Název piva: Primátor 11%
 • Pivovar: Primátor a.s.
 • Země, město: Česká republika, Náchod
 • Styl: český světlý ležák
 • Alkohol: 4,7 %
 • Forma: lahvové 0,5 l; trvanlivost ještě 5 měsíců
 • Stupňovitost: 11°

Hodnocení

Barva

žluto hnědá, pivo čiré

Pěna

bílá s velkými bublinami, poměrně stabilní

Vůně

chmelová

Chuť, říz

Nástup chutí chmelový – hořkost je plochá a nezajímavá, mírně ulpívací. Sladové tělo piva je prázdnější – mladina hodně prokvašena. Při dalších doušcích se ulpívání prohlubuje. Říz piva vyšší. Pitelnost horší, díky ulpívací hořkosti. Ve složení přítomen chmelový extrakt i izoextrakt (tetrahop).

Další komentář

Pivo vůbec nevykazuje „primátorské“ znaky – kulaté a plnější sladové tělo. Je jen komerční záležitostí sledující obchodní trend současných hořkých a nezajímavých jedenáctek. Nejhorší kousek z Pivovaru Primátor.

Fotografie

Primátor 11

 

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
4 body z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (29 hlasů, průměrné hodnocení: 6,03 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , ,



Komentáře

 • Dr napsal:

  Souhlasím, lahváč nestojí za moc. Ale zkuste točené, je to velký rozdíl!

  • Moro napsal:

   Bohužel, přes moje velké úsilí se mi nepodařilo na čepovanou verzi narazit, pokud se to podaří mně nebo kolegům, recenzi 100% doplníme.

  • poutník napsal:

   a dá se vůbec sehnat točený Primátor jinde než v Náchodě?

   Tam jsem jej kdysi jednou pil, když jsem tudy projížděl, ale jinak jsem jej nikde nezaregistroval – a to ani v přilehlém regionu

 • umbob napsal:

  Ono je jich v Brně s Primátorem víc, ale je potřeba zjistit, jak je to tam s výtočí a ošetřením piva. V Zahradě na Skřivanově jsem byl jen jednou a 11ka mi chutnala moc.

 • pepe napsal:

  Dnes prave popijim lahvovou verzi. Ve slozeni jiz isoextrakt neni a celkove to pivo nechutna zle, horkost rozhodne nijak vyrazne neulpiva, pena pomerne drzi. Klidne bych dal 6 bodiku.

 • Filip napsal:

  Vcera jsem varil pivo a koupil Baronku z Žatce, kterou zde hojne chválíte a tohodle Primátora… První šel na řadu on, a byl překvapivě hořký skoro jako nějaka IPA 🙂 , velmi mě chutnal, pak sem si dal Baronku a to bylo zklamání… vodnaté tělo, hořkost na 50% Primátora. Někdy by to asi chtělo vždy pít dvě piva a to nějaké euro pivo na neutralizaci a pak to pivo, které hodnotíte …

  web super, pomohl pri vareni.

  • Moro napsal:

   Milý Filipe,
   srovnávat hořkost chmelového extraktu v Primátoru 11 s IPA je mírně řečeno trochu mimo mísu. K Baronce – pil jsem šarži piva (datum doporučené spotřeby 28/8/2013), které bylo nedobře nasyceno a vykazovalo i jistou vodnatost, dle mě nepodařená várka. Ale jinak je Baronka trochu jiný level od Primátora 11 (hovořím o provedení láhev).
   A omlouvám se, ale radu o neutralizaci nějakým unifikovaným pivem neberu vážně.

   • Filip napsal:

    Děkuji za bleskovou odpoved s hodinovym zpozdenim oproti vraceni flasky, Baronku jsem hodil na bok trosku svizneji a vratila se mi 3,- .. tzn: na šarži se nepodívám.
    Vím, že hořkost (u IPA i styl vaření, kvašen…) je jinde, ale jelikož jsem teď študoval a vařil, připadal jsem si chytřejší a chtěl jsem pobavit… Neutralizace mě napadla, ale u zkušených polikačů jako jste vy asi netřeba 😀

    • Moro napsal:

     Jinak – recenze píši, když jsem absolutně v klidu a pohodě, jsem odpočinut a připraven recenzovat. Osobně obvykle píši jednu za den, pouze velmi výjimečně dvě nebo i tři. Navíc mezi recenzemi konkrétně Baronky a Primátora 11 uběhla dosti dlouhá doba.
     Pokud se dělá řízená degustace, pak předepsané neutralizátory jsou 3 – uzenina neutrální, sýr neutrální, pečivo neutrální. V praxi to může být např. točený salám (kabanos), sýr cihla 30% tuku a bílé pečivo (veka).
     Jestli jsem zkušený polykač – je to možné … :mrgreen:

 • Kuba no. 2 napsal:

  Čau, měl bych takový dotaz. Je tady někdo, kdo zakoupil multipack Primátor 7 zlatých? Zajímalo by mně, jak tam bylo uvedeno datum spotřeby. Přímo natisknuto na krabici? U nás v jistém velkém obchodním řetězci jsou tato piva ve slevě a datum spotřeby je natisknuto na klasickém snadno odlepitelném bílém štítku (cenovce), což se mi moc nezdá. Píšu to jen tak, abych věděl, jestli náhodou tento obchod neseškrábal přímo z krabice původní datum spotřeby a nepřelepil to svým vlastním štítkem…

 • Kuba napsal:

  V Penny ho teď měli v akci za 7,90, tak jsem neodolal a jednoho na otestování koupil. Ve složení je napsaný jen chmelový extrakt, ale jak výše píše Moro, může to být jen díky novější legislativě.
  _
  Ano, ta hořkost tam je, ale na pitelnosti se to zas tak strašně nepodepsalo, klidně bych si dal druhé. Má to takové tři fáze: napřed je příjemná, pak začne poněkud obtěžovat, ale posléze přejde do jisté neutrálnosti. Za sebe bych to viděl na 5 – 6 bodíků.

 • Martin 2 napsal:

  Tak ačkoli tohle pivo je podle recenze dost haněno, příjemně mě překvapilo. Ve složení tedy nadále uveden pouze chmelový extrakt. Opravdu rozhodně jedna z lepších průmyslových jedenáctek, dost podobná klasické 12° Primátor, což je pochopitelné, když rozdíl alkoholu je jen pár setin.
  Klidně bych dal 6 – 7 bodů. Možná bych byl pro, abyste Primátora jedenáctku znovu ochutnali a napsali současné hodnocení, protože tato recenze je už přecijen 3 roky stará. Ochutnal jsem samozřejmě z lahve.

 • Swarrior napsal:

  Primátor 11 byl výborný ale poté co pivovar Náchod koupily Svijany tak šel dost dolů a objevil se tam ten tetrahop. Točený si občas dám v historické krčmě v Polici nad Metují, tam se celkem dá :-).

  • Moro napsal:

   Jen upřesnění – Svijany nic a nikoho nekupovaly. Společnost LIF, která patří jisté rodině, koupila pivovary Svijany, Primátor a Malý Rohozec. Do jisté míry spolu tyto 3 subjekty spolupracují (v Primátoru se např. vaří pšenka pro Svijany, které nejsou na svrchně kvašená piva uzpůsobeny), ale jinak se víceméně jedná o 3 samostatné subjekty.

   • Dedkoid napsal:

    Včera jsem si ho koupil v Bille a pít se to dá, ale má divnou pachuť. Členství pod LIF asi mnohé vyvětluje. Dávám na BAN list.

 • redroker napsal:

  Zakoupil jsem dnes 5 lahví a sotva jsem vypil jedno, ostatní jsem vylil, větší humáč jsem nepil. Na můj vkus asi moc překvašené, mělo by to tam být uvedené.

 • VUESAK napsal:

  Dnes jsem si 11° ležák poprvé koupil, a samozřejmě jedno vypil.Docela mi chutnalo.CHUTNALO!!Nebudu ze sebe dělat odborníka na pivo.Většinou si kupuju BRANÍKA,který mi taky chutná,připadá mi podobná chuť.Takže dobrý..

  • kremák napsal:

   Pokud Vám chutná Braník, což je jedno z nejhorších českých piv(pokud se tomu dá vůbec takto říkat), tak to Vám pak bude asi chutnat úplně všechno.

 • Jirka napsal:

  Primátor změnil lahve. Už to nejsou ty klasické co se nechají vrátit všude, ale má nové, své speciální, které se dají vrátit jen tam, kde Primátora prodávají. A to je podle mě škoda. Pivo vždy kupuju v Praze, pak ho vezu na chatu a tam i láhve vracím v místním krámku, protože vozit nazpátek se mi je nechce. Ovšem tam vrátím jen určité typy, obecně ty základní. Kvůli změně lahví jsem přestal kupovat Hubertuse, Herolda, teď tedy i Primátora.

  • kremák napsal:

   TAk to já si zase kupuji lahvové pivo kvůli obsahu, např. ten Hubertus je výborný(samozřejmě nefiltrovaný v petce je lepší), Herold je taktéž velmi dobré pivo, tudíž radši se potáhnu s práznými lahvemi nějakou tu štreku, než pít Braníky a Kozle jen kvůli dostupnosti vratných obalů. PAradoxně od té změny lahví jsem u Primátora po dlouhé době zaregistroval menší zlepšení a to u všech jejich piv. Jedenáctka byla nedávno na hranici pitelnosti, dnes když se vychladí tak se to dá…

  • Michal napsal:

   Po zmene flias mi pride ten novy Primator Lezak trochu horsi. Ak si dam vecer dva, rano mam pocit,ze som mal aspon 5.

 • Filip cj napsal:

  Musím řící, že nová desítka Antonín je vyborná, a nová 11 je sladovější, překvapení a 4 zdejší půlitry si již nezaslouží…

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »