Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Primátor 11%

Údaje o pivu

 • Název piva: Primátor 11%
 • Pivovar: Primátor a.s.
 • Země, město: Česká republika, Náchod
 • Styl: český světlý ležák
 • Alkohol: 4,7 %
 • Forma: lahvové 0,5 l; trvanlivost ještě 5 měsíců
 • Stupňovitost: 11°

Hodnocení

Barva

žluto hnědá, pivo čiré

Pěna

bílá s velkými bublinami, poměrně stabilní

Vůně

chmelová

Chuť, říz

Nástup chutí chmelový – hořkost je plochá a nezajímavá, mírně ulpívací. Sladové tělo piva je prázdnější – mladina hodně prokvašena. Při dalších doušcích se ulpívání prohlubuje. Říz piva vyšší. Pitelnost horší, díky ulpívací hořkosti. Ve složení přítomen chmelový extrakt i izoextrakt (tetrahop).

Další komentář

Pivo vůbec nevykazuje „primátorské“ znaky – kulaté a plnější sladové tělo. Je jen komerční záležitostí sledující obchodní trend současných hořkých a nezajímavých jedenáctek. Nejhorší kousek z Pivovaru Primátor.

Fotografie

Primátor 11

 

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
4 body z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (28 hlasů, průměrné hodnocení: 6,07 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , ,Komentáře

 • Dr napsal:

  Souhlasím, lahváč nestojí za moc. Ale zkuste točené, je to velký rozdíl!

  • Moro napsal:

   Bohužel, přes moje velké úsilí se mi nepodařilo na čepovanou verzi narazit, pokud se to podaří mně nebo kolegům, recenzi 100% doplníme.

  • poutník napsal:

   a dá se vůbec sehnat točený Primátor jinde než v Náchodě?

   Tam jsem jej kdysi jednou pil, když jsem tudy projížděl, ale jinak jsem jej nikde nezaregistroval – a to ani v přilehlém regionu

   • pinkano napsal:

    Určitě.. v Brně třeba v Grill Baru .. tam je ale 12° ale jsou i jiné hospody.. tam to bude ale nejspíš horší s ošetřením

    • umbob napsal:

     Kabinet na Kamechách.Při mých návštěvách(zhruba 2-3x do roka-přece jen je to na celodenní výlet:-) vždy řádně ošetřeno.Stabilně 11ka,speciály rotují(EPA,Weizen,Exklusive,Double)v závislosti na ročním období

     • cromagnon napsal:

      Taky jsem zahlédl, že Primátora točí v hospodě/kavárně na Skřivanově ulici u tenisových kurtů, ale nikdy jsem tam nebyl.

   • SEb.Loeb napsal:

    V pátek v Pardubicích v Beer baru, údajně nefiltrovaný …

    • pinkano napsal:

     Díky za tip na ochutnávkovou hospodu v Pardubicích. Doplnil jsem náš seznam. Nějaké další hospody, kde točí piva menších pivovarů v Pardubicích?

   • Jiřík napsal:

    Restaurace pod terasami (Primátorka), Hradec Králové

 • umbob napsal:

  Ono je jich v Brně s Primátorem víc, ale je potřeba zjistit, jak je to tam s výtočí a ošetřením piva. V Zahradě na Skřivanově jsem byl jen jednou a 11ka mi chutnala moc.

 • pepe napsal:

  Dnes prave popijim lahvovou verzi. Ve slozeni jiz isoextrakt neni a celkove to pivo nechutna zle, horkost rozhodne nijak vyrazne neulpiva, pena pomerne drzi. Klidne bych dal 6 bodiku.

 • Filip napsal:

  Vcera jsem varil pivo a koupil Baronku z Žatce, kterou zde hojne chválíte a tohodle Primátora… První šel na řadu on, a byl překvapivě hořký skoro jako nějaka IPA 🙂 , velmi mě chutnal, pak sem si dal Baronku a to bylo zklamání… vodnaté tělo, hořkost na 50% Primátora. Někdy by to asi chtělo vždy pít dvě piva a to nějaké euro pivo na neutralizaci a pak to pivo, které hodnotíte …

  web super, pomohl pri vareni.

  • Moro napsal:

   Milý Filipe,
   srovnávat hořkost chmelového extraktu v Primátoru 11 s IPA je mírně řečeno trochu mimo mísu. K Baronce – pil jsem šarži piva (datum doporučené spotřeby 28/8/2013), které bylo nedobře nasyceno a vykazovalo i jistou vodnatost, dle mě nepodařená várka. Ale jinak je Baronka trochu jiný level od Primátora 11 (hovořím o provedení láhev).
   A omlouvám se, ale radu o neutralizaci nějakým unifikovaným pivem neberu vážně.

   • Filip napsal:

    Děkuji za bleskovou odpoved s hodinovym zpozdenim oproti vraceni flasky, Baronku jsem hodil na bok trosku svizneji a vratila se mi 3,- .. tzn: na šarži se nepodívám.
    Vím, že hořkost (u IPA i styl vaření, kvašen…) je jinde, ale jelikož jsem teď študoval a vařil, připadal jsem si chytřejší a chtěl jsem pobavit… Neutralizace mě napadla, ale u zkušených polikačů jako jste vy asi netřeba 😀

    • Moro napsal:

     Jinak – recenze píši, když jsem absolutně v klidu a pohodě, jsem odpočinut a připraven recenzovat. Osobně obvykle píši jednu za den, pouze velmi výjimečně dvě nebo i tři. Navíc mezi recenzemi konkrétně Baronky a Primátora 11 uběhla dosti dlouhá doba.
     Pokud se dělá řízená degustace, pak předepsané neutralizátory jsou 3 – uzenina neutrální, sýr neutrální, pečivo neutrální. V praxi to může být např. točený salám (kabanos), sýr cihla 30% tuku a bílé pečivo (veka).
     Jestli jsem zkušený polykač – je to možné … :mrgreen:

 • Kuba no. 2 napsal:

  Čau, měl bych takový dotaz. Je tady někdo, kdo zakoupil multipack Primátor 7 zlatých? Zajímalo by mně, jak tam bylo uvedeno datum spotřeby. Přímo natisknuto na krabici? U nás v jistém velkém obchodním řetězci jsou tato piva ve slevě a datum spotřeby je natisknuto na klasickém snadno odlepitelném bílém štítku (cenovce), což se mi moc nezdá. Píšu to jen tak, abych věděl, jestli náhodou tento obchod neseškrábal přímo z krabice původní datum spotřeby a nepřelepil to svým vlastním štítkem…

 • Kuba napsal:

  V Penny ho teď měli v akci za 7,90, tak jsem neodolal a jednoho na otestování koupil. Ve složení je napsaný jen chmelový extrakt, ale jak výše píše Moro, může to být jen díky novější legislativě.
  _
  Ano, ta hořkost tam je, ale na pitelnosti se to zas tak strašně nepodepsalo, klidně bych si dal druhé. Má to takové tři fáze: napřed je příjemná, pak začne poněkud obtěžovat, ale posléze přejde do jisté neutrálnosti. Za sebe bych to viděl na 5 – 6 bodíků.

 • Martin 2 napsal:

  Tak ačkoli tohle pivo je podle recenze dost haněno, příjemně mě překvapilo. Ve složení tedy nadále uveden pouze chmelový extrakt. Opravdu rozhodně jedna z lepších průmyslových jedenáctek, dost podobná klasické 12° Primátor, což je pochopitelné, když rozdíl alkoholu je jen pár setin.
  Klidně bych dal 6 – 7 bodů. Možná bych byl pro, abyste Primátora jedenáctku znovu ochutnali a napsali současné hodnocení, protože tato recenze je už přecijen 3 roky stará. Ochutnal jsem samozřejmě z lahve.

 • Swarrior napsal:

  Primátor 11 byl výborný ale poté co pivovar Náchod koupily Svijany tak šel dost dolů a objevil se tam ten tetrahop. Točený si občas dám v historické krčmě v Polici nad Metují, tam se celkem dá :-).

  • Moro napsal:

   Jen upřesnění – Svijany nic a nikoho nekupovaly. Společnost LIF, která patří jisté rodině, koupila pivovary Svijany, Primátor a Malý Rohozec. Do jisté míry spolu tyto 3 subjekty spolupracují (v Primátoru se např. vaří pšenka pro Svijany, které nejsou na svrchně kvašená piva uzpůsobeny), ale jinak se víceméně jedná o 3 samostatné subjekty.

   • Dedkoid napsal:

    Včera jsem si ho koupil v Bille a pít se to dá, ale má divnou pachuť. Členství pod LIF asi mnohé vyvětluje. Dávám na BAN list.

 • redroker napsal:

  Zakoupil jsem dnes 5 lahví a sotva jsem vypil jedno, ostatní jsem vylil, větší humáč jsem nepil. Na můj vkus asi moc překvašené, mělo by to tam být uvedené.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »