Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Harrach Světlý ležák

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

Tmavě zlatá, kalná.

Pěna

Pěnivost je průměrná, pěna se vytvoří jen v tenké vrstvě a příliš dlouho se na hladině neudrží. Škoda.

Vůně

Přijemně nasládle sladová. Zajímavé je, že já i jeden další človek po nalití ucítil karamel ač jde o světlé pivo. Ve vůni je bohužel i mírně cítit líh.

Chuť, říz

Chuť je sladovo-chmelová, mírně nakyslá. Plnost piva je střední, chuťový zážitek není příliš výrazný a poměrně rychle odezní. Konec každého doušku je sladový se středně výraznou chmelovou hořkostí. Říz je spíše slabší.

Další komentář

Od Světlého ležáku jsem po ochutnání Tmavého ležáku očekával podstatně víc. Tady se tedy Harrach moc nepředvedl, navíc přítomnost chmelových produktů (tedy extraktu) v pivu z minipivovaru vnímám jako dost zbytečný krok špatným směrem. Obecně proti chmelovému extraktu nic nemám (používá jej například Poutník se svou skvělou Vánoční a Velikonoční čtrnáctkou), do piva z malého pivovaru se však nehodí. Od malého pivovaru totiž mimo unikání chuti a ruční výroby očekává každý zejména poctivé tradiční suroviny.
Abych však jen nehanil — je dost možné, že jde jen o nepovedenou várku. Jakmile bude příležitost, ochutnám tento kousek znovu.

pinkano: Recenzováno přímo v pivovaru Harrach. Barva lehce kalná, zlato-hnědá. Pěna krémová a drží. Sladká sladová vůně. Chmelová a sladová chuť, které dominuje slad. Konec je sušší a hořký, velice pitelné. Tělo plné a lehce slabší říz. 7.5/10


Fotografie

Harrach světlý ležák

Harrach světlý ležák

 

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů
7,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (11 hlasů, průměrné hodnocení: 8,00 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , ,Komentáře

 • Valda napsal:

  Z nějakého důvodu jsou čas od času Harrachy v plastu zvláštní, toho už jsem si také všiml. Ale vždy mi spraví náladu točený Harrach, buď přímo v malostránském nebo U Kozů, což doporučuju na spravení chuti.

 • pan Nohava napsal:

  Chmelový extrakt? WTF? To jako TTH nebo granulovaný chmel nebo co tedy?

  • pinkano napsal:

   Chmelový extrakt jsou chmelové kapky – koncentrát chmelový. Granulovaný chmel je standard dnes, čili se používá ve složení jako „chmel“ a šišticemi se pivovar spíše chlubí, ale chmelové produkty jsou většinou granulovaný chmel plus extrakt. Ale přesné složení zná vždy jen sládek.

 • krivokrasov napsal:

  Nehezká fotka. Auto by mohl něco vědět o péči o pivní sklo…

  • gum napsal:

   Autor to ví, bohužel zde se mu podařilo (nebo spíš nepodařilo) provést správnou péči o sklo. Dává si na to pozor, přesto se občas stane něco podobného — díky za upozornění!

 • Energetik napsal:

  Tak to je hodně zajímavé, mé dvě setkání se světlým Harrachem dopadly o poznání lépe. Jen jsem se utvrdil, že tohle je prostě super pivovar (nechutnalo mi jen nakuřované). Za mě jsem hodnotil 9/10

 • Radek Vrážel napsal:

  Naposledy jsem ho pil minulé úterý a byl jsem naprosto unešen. Zítra ho budu pít zase, do Restaurace na Vyhlídce ho pro velký úspěch opět dovezli… a už se nemůžu dočkat 🙂 Z petky jsem ho ještě nepil, respektive měl jsem ho natočený do pet lahve od Kocoura přímo z pípy, takže pěna i po přelití držela…

 • Kuba napsal:

  V úterý jsem u něho poseděl u P(r)outníka. Pěna točeného krásná krémová, celkově jsem ale čekal trochu zajímavější chuťový zážitek. Zajímavá pro mě byla až zmiňovaná suchost a chmelová hořkost na konci doušku. Dal jsem tři a na závěr dublovaného Poutníka a na tom jsem si pochutnal mnohem víc… Za mě tak 6,5*

 • ka-spel napsal:

  Koupeno v PET přímo v pivovaru. Přesně jak v recenzi jsem cítil kyselší tóny. Jinak pitelné, ale na minipivovar jsem očekával lepší. Za to jejich IPA velké zklamání.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »