Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Bohemia Regent Prezident

Údaje o pivu

 • Název piva: Prezident
 • Pivovar: Pivovar Třeboň — Bohemia Regent, a.s.
 • Země, město: Česko, Třeboň
 • Styl: světlý speciál českého typu
 • Alkohol: 6 %
 • Forma: lahvové 0,5 l; trvanlivost ještě 3 měsíce
 • Stupňovitost: 14°

Hodnocení

Barva

Zlatá, čirá.

Pěna

Pěnivost podprůměrná, pěna se objeví jen v tenké vrstvě a velmi rychle zmizí zcela.

Vůně

Vůně je výrazně sladová, mírně nakyslá. Zajímavé je, že cítit nejen sladová sladká vůně ale i přímo obilí.

Chuť, říz

Chuť nakyslá, sladová leč nepříliš plná. Chuťový zážitek je dosti krátký a plochý — po několika sekundách vám v ústech zůstane jen lehce uplívající hořkost a slabě hřejivý pocit na patře. Říz je slabý což má zřejmě za následek i tu špatnou pěnu.

Další komentář

Prezident mě příliš nezaujal, od speciálního piva bych čekal víc než obyčejnou nevýraznou chuť, která navíc po pár sekundách odezní. Časem na recenzi pořídíme další kousek, možná jde jen o špatnou várku. Ve složení uveden cukr. Pitelnost by, nebýt slabého řízu, byla mírně nadprůměrná. Takhle je lehce podprůměrná.

Fotografie

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
5 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (13 hlasů, průměrné hodnocení: 6,69 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • Energetik napsal:

  Trochu nemohu souhlasit, i když je možné, že se leccos změnilo. Pil jsem před třemi roky a právě mě na něm zaujala příjemně sladký nástup chuti – a po polkutí naopak pěkně zhořklo – laicky řečeno 🙂 Podle mě hodně vyvedené, ale vypadá to, že budu muset ochutnat znovu 😉 7/10

  • Ivoš napsal:

   Musím naopak do puntíku souhlasit s recenzí. Pěna nikde, jednoduchý průběh chuti. Žádná tragédie, ale taky nic zvláštního.

 • johočech napsal:

  Hej Brňáku vy tam chlastáte akorát tu moč ze starobrna tak co kecáš kokotiny moč ti chutná ze sarobrna a královským pivem z jižních čech bys pohrdl di raději chlastat tu svojí moč a to starobrno určitě se stoho jednou posereš

  • Moro napsal:

   Synku, synku – to použité výrazivo není zrovna vhodné, měl by ses nad sebou zamyslit. Pokud nesouhlasíš s recenzí (lahvový Regent hodně pokulhává za točeným), tak napiš, v čem se mýlíme. Napadáním nikoho neoslníš. Tvůj příspěvek tady nechám jako ukázku lidské malosti i hlouposti.

 • Kuba napsal:

  „Tvůj příspěvek tady nechám jako ukázku lidské malosti i hlouposti.“ … a vytříbeného pravopisu 😀 Ale jinak má pravdu, bez starobrna ani ránu 😀

 • Kuba napsal:

  Dneska jsem víceméně náhodou zakoupil a okusil. Napřed jsem ochutnal a až potom jsem se vrhl na pročtení recenze, abych nebyl ovlivněn názorem recenzenta, nicméně musím v podstatě doslova souhlasit.
  _
  Jako první věc mě zaujala absence pěny. V prvním doušku se snoubí kyselá a sladká chuť s krátkým chmelovým dovětkem. Hůře je dle mého skryt alkohol.
  _
  Ne, že by to bylo vyloženě špatné pivo, ale jak bylo zmíněno v recenzi – od speciálu by člověk čekal více.
  _
  V regálu jsem tomuto Regentovi dal přednost před šestnáctkou primátorem, kterého už znám – a mám hodně rád – s tím, že vyzkouším něco jiného, ale pan Prezident mě prostě nepřesvědčil…

 • Akord23 napsal:

  Tak a dopito. Koupil sem si tretinkovou lahev primo v pivovaru a teda krom peny, ktera je opravdu tragicka, respektive po 5 sekundach nijaka, se mi pivo zdalo prekvapive velmi dobre. Chut prijemne horka s lehce sladkym dojezdem, a musim rict ze me vydrzela tahle prijemna chut na jazyku velice dlouho, riz se mi zdal taky dobrej…za me palec hore..Cukr sem ve slozeni nenasel, bud ho tu zapomeli zminit nebo zmenili recepturu

 • Luděk napsal:

  Mě toto pivo vysloveně zaujalo. Je pravda, že nepění, ale když ochutnáte toto pivo vychlazené jen na cca 15 stupňů, tak mě právě vysloveně překvapila jeho plná chuť. První mírně nakyslý dojem přejde do hodně vyzrálé hořkokaramelové chuti, která je opravdu výrazná a která na jazyku dlouho dlouho přetrvává. Cukr bych o tohoto piva trochu stáhl, ale chuť určitě má. Po tmě bych si na 100% tipl, že se jedná o pivo černé.

 • Smells napsal:

  A sakra,to jsem jednou zase šlápnul vedle.A nedám si říct a nedám.Mě prostě tyto „speciální“ silná piva nechutnají.Bývají velice sladká a už v nich jde velmi silně cítit alkohol což mě osobně dost vadí.A přesně tyto dvě věci má bohužel i toto pivo.Navíc u tohoto postrádám i jakýkoliv říz a pěnu.

 • Kuba napsal:

  Pro mě to bude ode dneška „jedno z mála pitelných piv v naší Bille“ alias poslední záchrana. Nijak výjimečná, nicméně vcelku dobrá čtrnáctka. Slabší (na 14°) sladové tělo a na ni navazuje vcelku příjemné chmelení. Takových 6 – 6,5 bodíku ode mě 🙂

 • Martin napsal:

  Pro mne dobré až velmi dobré pivo, ale stejně jako u 12-ky se občas stane, že je nakyslé. Podobný problém jsem zaznamenal u Protivínského granátu, jinde ne. Bohužel to hodně sráží dojem.

 • kremák napsal:

  Lahvový Regent se hodně polepšíl, dřív to bylo docela riziko, občas dobré, ale mnohdy velmi podprůměrné, týká se to především silnějších piv, na desítku jsem neměl odvahu. Co se týče Prezidenta, nemá co bych tomu pivu vyčetl, možná trochu rychle opadající pěna, ale jinak je to velmu slušné pivko, v té bídě co mají supermarkety je to aspoň určitá záchrana. Samozřejmě točený Třeboňský Regent je jiná liga. Když jsem byl na vojně v Českých Budějoviccích, jezdili jsme na dvanáctku do Rudolfova,bylo lepší jak Budvar. K tomu Putimskou sýrovou pomazánku a byly jsme štastní….jo to už je skoro 30 let!

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »