Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Harrach American Pale Ale

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

Měděná, lehce zakalená.

Pěna

Krémová, stabilní, pěkně hustá. Krásně kroužkuje.

Vůně

Velmi příjemná, ovocná. Najdeme zde rozličné druhy lesního ovoce. Nejvýraznější je asi malina a jahoda. Když vyjdeme z lesa, tak objevíme ještě i nějaký ten citron.

Chuť, říz

Chuť je velmi plná, zároveň však lehká. Chmelová hořkost je spíše střední až slabší, což zde pěkně dokresluje spíše ovocný než chmelový charakter piva. Tělo je plné, sladové s mírně štiplavým citrusovým náběhem, který se postupně mění na chmelový střed se slabším řízem a následně na dlouhý jahodový dojezd.

Další komentář

Pitelnost je fantastická, zřejmě i vinou slabšího řízu. Půllitr jsem do sebe doslova hodil a to jsem ani neměl nijak zvlášť velkou žízeň. Na letní posezení na slunci rozhodně doporučuji — zejména pokud máte zrovnat chuť na ovocný salát a v hospodě, kde sedíte, žádné ovoce mimo tvarůžků na pochodu, nemají. APA od Harracha může tvořit též zajímavou náhradu ochucených piv, na která si některé dámy potrpí.

Pinkano: Krémová pěna a překrásná měděná zlatá barva. Slabší říz, specifický pro pale ale je velice příjemný. V pivu lze rozpoznat složky malin, jahod a chmelové hořkosti. Není to žádná extra hořká pryskyřicová pecka, nicméně je velmi svěží, pitelné a láká k dalšímu napití. Hořkost je velmi příjemná, nevtíravá. Za mě 7,5/10

Fotografie

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů
8 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (9 hlasů, průměrné hodnocení: 7,67 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • umbob napsal:

  Nadprůměrné pivo.Ochutnáno v květnu 2011 hned 2x. Poprvé U Poutníka, podruhé v Magnetu

 • cromagnon napsal:

  Včera opět ochutnán, tentokrát Na Božence. Moc dobrý počin Malostránského pivovaru. Pije se opravdu skvěle, těžko se přestává. 🙂

  • gum napsal:

   Tak to jsme se tam nejspíš potkali neboť jsem na něm včera taktéž byl a po několika půllitrech jsem nabyl přesvědčení, že si zaslouží poctivou osmičku. Zvedám tedy hodnocení o půl bodu nahoru.

 • Lukáš "Elf" Provazník napsal:

  Musím říct, že přestože pivo není úplně špatné a má i celkem dobrou pitelnost, tak nechápu, proč se jmenuje American Pale Ale. Protože tam sládek přidá stopové množství amerického chmele? Původcem hořkosti je určitě český chmel a chmelové aroma a chuť téměř chybí, resp. nejsou tak výrazné, jak by člověk čekal. Jde mi tedy o to, že když toto pivo prezentují jako APA, mělo by tak i chutnat. Dnes jsem si např. dával Sumečka z Varnsdorfu, který je hoden označení American Pale Ale, APA z VelMezu bohužel ne.

 • Kuba napsal:

  Tak dnes testuji PETkovou verzi. Možná jsem čekal trochu větší chmelový nářez, ale každopádně je to výborné pivo. S popisem chuti v recenzi se shoduji, jen ty jahody, maliny… kam na to chodíte, to by mě prostě nenapadlo 🙂 Tělo je opravdu hodně plné sladové, kdyby mi někdo řekl, že je přislazeno medem, klidně bych mu věřil (vybavil se mi sentický Kvasar)…

  • Kuba napsal:

   Protože jsem PETku včera dopíjel, tak se ke svým dojmům ještě vrátím. Pivo je evidentně uděláno poctivě, je výborné, ale jak psal Elf výše, asi není úplně ve stylu. Nicméně nemám v ejlech tak napito, abych mohl vynášet nějaké soudy. Prostě jsem čekal více chmelových chutí a méně plné sladové tělo. Zvlášť v tomto tropickém počasí se mi to pivo pilo dost těžce.
   _
   Zamrzela taky absence informací o použitých sladech a chmelech na etiketě.
   _
   Takže vzhledem k výše uvedenému, přesto že se jedná o vysoce nadprůměrné pivo, bych dal tak 6,5 bodíku.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »