Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Ch’ti Blonde

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

zlatavá, čirá

Pěna

bílá, středně veliké bubliny, průměrná stabilita

Vůně

lehké tóny jablek, kvasnic a chmele v dalekém pozadí spolu se zemitou složkou

Chuť, říz

střední říz s lehce vyšší hořkostí uvodí poměrně zajímavé, plnější tělo s víceméně zemitým a sladovým základem, bylinkami. Celkově poměrně svěží a pitelné. Konec je lehce nevýrazný, hořkost se rychle vytrácí z patra.

Další komentář

Zprvu poměrně zajímavý počin tohoto pivovaru, nicméně postupně se zajímavost vytrácí a stává se jakýmsi průměrem, který neurazí ani nezklame. O stylu Biére de Garde se píše, že je nejlepší, když je uležen, archivován. Je možné, že za několik měsíců by mohlo toto pivo dostat zase jiný rozměr a rozvinout skryté chutě a aroma.

Fotografie

Ch'ti Blonde

Ch'ti Blonde

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů
6,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (1 hlasů, průměrné hodnocení: 7,00 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , ,Komentáře

 • Lukáš "Elf" Provazník napsal:

  Bière de Garde sice znamená pivo k uskladnění, ale paradoxně je lepší čerstvé. Bohužel Ch’ti je spodně kvašené (alespoň myslím) a nedosahuje kvalit nejlepších předstvitelů toho to stylu – Jenlain, 3 Monts a La Choulette.

  • Moro napsal:

   To je (pro mě) hodně zajímavá informace (myslím o té čerstvosti) – smím se zeptat na její zdroj?

   Díky.

 • Lukáš "Elf" Provazník napsal:

  Říkal mi o tom Petr Žalio. Samozřejmě jsem to poté vyzkoušel. Avšak pokud je skladováno v dobrých podmínkách je dobré i po několika měsících. Každopádně jsem měl v červenci možnost ochunat špatně skladováný Jenlaine Ambré a bylo to hrozné. BdG je prostě náchylnější než např. silné belgické ejly.

  A BdG není způsob vaření piva v oblasti Nord-Pas-de-Calais ve Francii, ale skladování piva tradičně vařeného v oblasti Nord-Pas-de-Calais ve Francii (BdG = pivo k uskladněni). Když už používáte jako zdroj občas nepřesnou wikipedii, aspoň to přeložte správně. A už jsem klukům psal, že toasted se většinou překládá jako topinkový. Je zajímavé, že ambrée verze BdG mají někdy podobný sladový profil jako německý märzen, tzn. sladově topinkové tóny. A poslední věc, jelikož se BdG vaří 3 typy – Blond, Ambrée a Brune, je trochu zavádějící ho řadit mezi Pale Ale (viz wikipedia).

 • Lukáš "Elf" Provazník napsal:

  Ještě mě napadl dodatek, Petr mi tvrdil, že tohle je snad jediný pivní styl, který je vhodný ke konzumaci z lahve. Vyzkoušel jsem a něco na tom je. Otevřené BdG ztrácí na kvalitě opravdu hodně rychle, ovšem pít ho z lahve znamená trochu se ošidit o aromtický zážitek. Je to dilema, doporučuji si nejdřív část nalít a po pár minutách vyzkoušet rozdíl mezi verzí z lahve a verzí ze sklenice. Stále dávám předpost nalití do sklenice, ale konec (v případě 0,7 litru lahve) klidně dopíjím přímo z lahve.

  • Moro napsal:

   Tak tato informace mě dostala zcela – zaujalo mě to a zkusím na toto téma něco najít. A já vždycky tvrdil, že „hrdlo na hrdlo“ dává jenom barbar. 😀

 • Lukáš "Elf" Provazník napsal:

  Je pravda, že pivo z lahve si dám tak maximálně Poutníka 10° při práci na zahradě. Při pití BdG z lahve je problém, že aromatická složka přichází na řadu později a není tak výrazná jako při pití ze sklenice, což u ejlu není zrovna příjemné. Tuto nepříjemnost může vyvážit pocit větší čerstvosti při delším popíjení. Na druhou stranu si myslím, že BdG poměrně rychle ztrácí i při pití přímo z lahve. Chce to prostě vyzkoušet.

  • Moro napsal:

   Jasně, chápu – já si pivo z lahvoně moc vychutnat neumím, i když u práce je to jiné a taky to tak praktikuju.
   BdG jsem snad pil jen jednou či dvakrát za život, takže navrhovanou „praktiku“ ROZHODNĚ prubnu.

 • Vítek napsal:

  A to já si dal jednu 0,75 k večeři a musím říct, že zmizela velmi rychle, tak hledám po netu, jestli nenajdu nějakou akci na toto pivo:))

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »