Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze BrewDog Trashy Blonde

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

lehce zakalená zlatá

Pěna

krásně bílá, velice stabilní, kroužkuje

Vůně

fantastické tóny klasického „ejlu“ – americký chmel, citrusové plody, kvasnice

Chuť, říz

chmelový a lehce citrusový start, který se změní okamžitě ve velmi silnou hořkost, pro někoho možná až svírající. Po několika doušcích si ale konzument zvykne a hořkost se mění na příjemnou. Někde v dáli a na konci také cítím velice příjemnou zemitou chuť. Tělo je střední, spíše lehké, říz střední až nižší.

Další komentář

Jelikož není toto pivo moc silné, tak se hořkost nedá utopit ve sladové složce (což je typické pro tento styl) a vystupuje více. To spíše informace pro konzumenty, kteří moc hořkosti neholdují. Jinak velice vydařený „ejl“, fantastická pěna s ohledem na lahvovou verzi – až téměř unikát.

Co se týče hořkosti, tak IBU 40 – objektivně změřeno – je v tomto stylu vyšší hranice a toto pivo ukazuje, jaká může být varianta tohoto stylu ve velmi hořké verzi.

Použité slady: Maris Otter Pale Ale, karamelový, mnichovskýPoužitý chmel: Amarillo (USA), Simcoe (USA), Motueka (Nový Zéland)

 

Fotografie

BrewDog Trashy Blonde

BrewDog Trashy Blonde

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů
8 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (6 hlasů, průměrné hodnocení: 8,67 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • Lukáš "Elf" Provazník napsal:

  Toto pivo bych zcela určitě zařadil mezi American Pale Ale.

  • pinkano napsal:

   No, to je těžko říct. Na webu oficiálně nic nemají. Dle BeerAdvocate je to English Pale Ale, dle Ratebeer Golden Ale/Blond Ale, další zdroje uvádějí Classic English-Style Pale Ale nebo Blonde/Golden Pale Ale. Bohužel už nemám láhev k dispozici, jestli to náhodou nebylo uvedeno na ní.

   Pokud můžu srovnat s APA, co jsem pil přímo v USA, tak se to teoreticky srovnat dá. Možná je tento kousek ale přeci jen příliš hořký, až bych řekl, že by mohl jít do kategorie American IPA. Je to na hraně.

   Dle BJCP odkazují English Pale Ale jako na ESB, což tedy toto pivo určitě není. Takže ano, můžeme se přiklonit k APA.

   Každopádně zařazení Golden/Blonde Ale je z výše uvedených zdrojů dost mimo.

   Díky

 • Lukáš "Elf" Provazník napsal:

  Problém je v tom, že přiřazené styly k jednotlivým pivům na BA jsou občas trochu mimo. Použité slady a typ kvasinek jasně ukazuje na „American style“. Mezi American Blond Ale bych Blondýnku neřadil, inspirací ABA má být Kölsch a nemá být příliš hořké, což Blondýna určitě je. Asi by šla zařadit mezi Golden Ale/Blond Ale podle RB, ale ta kategorie je hodně široká a mě se obecně moc nezdá. Ovšem English Pale Ale to není zcela určitě, ten má dost odlišný charakter a to hlavně díky použitým surovinám. Vhodnou kategorií je APA. A nebo je celkem dobrý nápad dát ji do kategorie American India Pale Ale s dosvětkem, že se jedná o slabší verzi, co se týká alkoholu, stupňovitosti a tím pádem i IBU.

  • pinkano napsal:

   Souhlas, dal jsem to tam zřejmě bez hlubšího zamyšlení, teď bych to viděl buď na APA nebo slabá AIPA, ale nechám to na APA.

  • Lukáš "Elf" Provazník napsal:

   Ve větě: „Použité slady a typ kvasinek jasně ukazuje na „American style“.“, měla být samozřejmě řeč o chmelech a ne sladech.

 • Energetik napsal:

  Tohle pivo je prostě pecka. Právě pro onu lehkost a pitelnost je pro mě ideální. Osobně mám rád hořká piva, čili ona zmíněná „svírací“ hořkost je pro mě spíše plusem než negativem. Navíc mám ženu taky blondýnku, takže hodnotím 9/10 😀

 • hero napsal:

  Fajnova brutalne horka mnamka s prijemnou ovocnou vonou a chutou grepu…Teda vlastne…Skuste pozut grepovu koru a dostanete nieco,co sa tomu podoba…Vyborna desinka…A ze vraj Blondiny su blbe….

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »