Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Ratíškovické pivo

Údaje o pivu

 • Název piva: Ratíškovické pivo
 • Pivovar: Restaurační pivovar Na Mlýně
 • Země, město: Česká republika, Ratíškovice
 • Styl: český světlý ležák
 • Alkohol: neuveden
 • Forma: točené 0,5 l — Restaurace Na mlýně
 • Stupňovitost: 12°

Hodnocení

Barva

zlato žlutá, pivo velmi lehce zakalené

Pěna

vysoká, trvanlivá, sněhově bílá, kroužkovala

Vůně

sladce sladová, trochu medově karamelová, při částečně obnažené hladince vystupovala ostřejší štiplavá chmelovost piva

Chuť, říz

Nástup chutí sladce sladový, sladovost doslova bleskově přechází v štiplavě chmelovou hořkost piva, která (na kratší dobu) ulpívá v ústech. Mladina není zcela prokvašená, sladové tělo piva je plnější. Říz piva je střední až vyšší, což této ostré hořkosti naprosto vyhovuje. Pivo je velmi pitelné ač hutné a jemně rozptýlené kvasnice jsou příjemně rozpoznatelné i v chuti piva. Jediným mírným nedostatkem piva je, že mu chybí „střední část“ = chutě nepřecházejí zvolna jedna v druhou, ale opravdu rychle se vystřídají. Dle informací přímo od pana sládka doplňuji – v době, kdy jsem recenzoval toto pivo „experimentoval“ s dávkami chmele a výsledkem je toto bitterovsky laděné pivo, které je natolik odlišné od standardu, že si toho samozřejmě povšimli i místní štamgasti, kteří vyšší hořkost kvitovali s povděkem.

Další komentář

Sládkem pivovaru je pan Jiří Fanta mladší. Pivo je vařeno dekokčně na jeden rmut a v „repertoáru“ pivovaru je i desítka, tmavší varianty a speciály. Pivovar v Ratíškovicích najdete u hlavního tahu na trase Kyjov – Hodonín a je hojně navštěvován cykloturisty. Patří k našemu hodonínskému triumvirátu pivovarů HodonínBzenecRatíškovice. Dle informací na webové prezentaci je Ratíškovické pivo k dostání i v Brně a Kyjově.

Po měsíci jsem se do Ratíškovic vrátil – na čepu světlá desítka a polotmavá dvanáctka – granát. Nemyslím, že by bylo důležité zde mít od minipivovaru víc recenzí, tak dopíši sem. Obě piva bezvadně čirá, vůně chmelová a sladová, vůně kvasnic jen jemně vnímatelná. Desítka plná s výtečnou pitelností. Granát do chuťově do karamele. Slad a chmel v pivu dobře propojeny.

Fotografie

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů
7 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (11 hlasů, průměrné hodnocení: 7,55 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • cromagnon napsal:

  Včera jsme měli v úmyslu Vámi zmíněné tři jihomoravské pivovary navštívit, nebo alespoň ochutnat jejich pivo. Zrovna Ratíškovice jsme bohužel nestihli a jen bych doplnil, že Váš odkaz je starší a nefunkční. Nové stránky jsou předělané, bez odkazu na pivovar: http://namlyne.com/
  Rovněž už neplatí, že se v Brně dá Ratíškovické pivo běžně ochutnat. Na starém webu byly uvedeny tři hospody, z nichž už žádná stabilně toto pivo netočí. Potvrdili mi to mailem přímo z Ratíškovic, pivo jde do Brna tu a tam na ochutnávky.

  • Moro napsal:

   Odkaz jsem opravil a děkuji za upozornění. Recenze byla sepsána 5. května 2011 (to jen pro ilustraci, jak se my recenzenti činíme a kolik je pro vás čtenáře toho připraveno) a tehdy byly údaje aktuální. Každopádně (opakuji se) jsem moc rád, že máme tak pozorné a pečlivé čtenáře. Ještě jednou díky.

 • Energetik napsal:

  Osobně jsem byl více spokojen s polotmavou verzí piva, které téměř nic nechybělo. Světlý ležák mě na první napití nijak zvlášť nezaujal, je to právě možná tím, že jsem ho pil již pár měsíců „tomu nazad“ a obecně spíš inklinuji k hořčím pivům.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »