Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Primátor Rytířský 21 %

Údaje o pivu

 • Název piva: Primátor Rytířský 21 %
 • Pivovar: Primátor a.s.
 • Země, město: Česko, Náchod
 • Styl: doppelbock (uváděn i jako světlý speciál)
 • Alkohol: 9,0 %
 • Forma: lahvové 0,5 l; trvanlivost ještě 7 měsíců
 • Stupňovitost: 21°

Hodnocení

Barva

Světle měděná, čirá.

Pěna

Pěnivost průměrná, pěna je hustá, stabilní, krémová a krásně kroužkuje.

Vůně

Vůně je hezky nasládlá, sladová. V pozadí je možné ucítit lehký citrus a malé množství karamelu. Alkohol je neznatelný — skvělá práce!

Chuť, říz

Tělo piva je hutné, sladové chuti — optimální kousek do zimního období. Po napití zpočátku ucítíte svěží sladovou chuť, později na vás dolehne plné, těžké sladové tělo. Vše je ukončeno příjemně hřejivým koncem s nepříliš výraznou chmelovou hořkostí. Říz je bohužel slabší než by si pivo zasloužilo, což dost ubírá na pitelnosti.

Další komentář

Pitelnost je z výše uvedeného důvodu, a taktéž jelikož jde o opravdu těžké pivo, spíše nižší. Neočekával bych, že si někdo dá více než jedno. Celkově jde o zdařilý český doppelbock, což je styl, který tu často nevidíme.
Ve složení uveden antioxidant E300.

Pinkano: Ve vůni je cítit především velká porce sladu a v pozadí jablek a citrusů – jen velmi jemně. Velice hutné a sladké sladové tělo s nižším řízem a slabší hořkostí (typické pro tento styl). Pivo opravdu velmi hřeje. Pitelnost nižší – velice plnotučné a hřejivé pivo, nicméně k zimním měsícům ideální. Za mě 7/10.

Fotografie

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
6 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (24 hlasů, průměrné hodnocení: 8,21 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • Lojza napsal:

  Primátora 16ku mám rád, chtěl jsem vyzkoušet i toto pivo, ale v Kauflandu ho nemají 🙁 jinak 16 i 24ku tam prodávají, ale tuhle verrzi jsem tam neviděl. Ani v jiném obchodním řetězci.

 • Allegro.g. napsal:

  Ty dva doppelbocky od Primátora jsou zvláštní pití, hodně náchylné na teplotu podávání – jako teplé jsou břečka, správně vychlazené lahoda, ne taková, jako špičkové bavorské, ale dobroučké. Možná by se hodily na říznutí s něčím nižší stupňovitosti nebo s pšenicí, třeba 🙂

  • Lukáš "Elf" Provazník napsal:

   Ono to sice svádí oba nejsilnější Primátory zařadit jenoduše mezi Doppelbocky. Ovšem 24° patří spíše mezi Baltic Portery a u 21° je to těžší, ale viděl bych to na Strong Pale Lager, než na tradiční Doppelbock.

  • SICKsupreme napsal:

   prave ze pitie double 24 sa mi osvedcilo aj bez vychladenia ;p

 • zinok napsal:

  Toto je ten typ piva, ku ktoremu sa vzdy dostanem ked nie je vychladene. Tiez ho vyhlasujem, za ten typ piva ktoremu to az tak nevadi. Zvycajne vypijem 2 za vecer, len vo vynimocnych pripadoch 3. Dlhodoba cena v Tescu je u nas €0,99.

 • Rasto napsal:

  Moje najoblubenejsie pivo. Mam rad taktiez Belgicke piva, ale tento Primator 21 je proste spica. Akurát ho teraz prestali predavat v tescu, tak som nestastny. Vraj nejaky problem maju s flasami. Dufam ze sa to vyriesi…

 • viky napsal:

  Hodně dobrý pívko, pěkně se po něm točí vrtule 😀

 • lunruj napsal:

  Slušné pivo, přeci jen už na mě poněkud těžké. Ale pilo se lépe, než jsem čekal. U piv této stupňovitosti bych ovšem uvítal balení po třetinkách. Mám pocit, že u tohoto kousku by byla třetinka tak akorát.

 • Václav napsal:

  Kdo chce regulérní, hořké pivo, má smůlu. Kdo chce speciální pivo, jiné, než běžná piva v obchodě, ten má šanci ochutnat něco nového. Silné pivo (9% alkoholu), intenzivní nasládlá chuť (21 stupňů cukrů v mladině, přidaný cukr), zjemnění chutě (pšeničný slad). Takže čeští pivaři toto pivo jistě zahodí. Pivní labužníci si jej ale určitě oblíbí!

 • lukáš napsal:

  Sladší pivo, dosti alkoholové, pšeničný slad se k tomuto pivu skvěle hodí.jak už je tu zmíněno, při pití příjemně zahřeje. Tohle pivo si představuji do velmi chladných, mrazivých, zimních dní, nebo vždy, když je prostě chladno a pořebujete se zahřát – z tohoto pohledu ideální pivo. Ve složení již neuváděn antioxidant E300, na etiketě pivo nazýváno světlým porterem. Balení 0,33l by jistě opřišlo vhod, ale i ta 0,5l láhev se dá vypít. Jediná nevýhoda je ve velmi malé dostupnosti, zatímco tmavou 24 prodává hodně řetězců, tak tohle pivo 21% neprodává snad kromě okolí Náchoda žádný řetězec, takže je možné jej sehnat hlavně v pivotékách (můj případ).

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »