Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Hostan hradní

Údaje o pivu

 • Název piva: Hostan HRADNÍ
 • Pivovar: Pivovar Starobrno, skupina Heineken (výroba převzata z uzavřeného Pivovaru Hostan Znojmo)
 • Země, město: Česká republika, Brno
 • Styl: světlý ležák
 • Alkohol: 4,7 %
 • Forma: lahvové 0,5 l; trvanlivost ještě 4 měsíce
 • Stupňovitost: neuvedena

Hodnocení

Barva

zlato hnědá, pivo čiré

Pěna

bílá s velkými bublinkami, řídká a rychle opadala

Vůně

chmelová

Chuť, říz

Nástup chutí mdlý a nevýrazný, sladové tělo prázdné a ploché, sladovost málo rozpoznatelná. Chuťový vjem piva je velmi krátký a nic neříkající. I hořkost je nevýrazná a bezkrevná – nezajímavá. Říz piva střední. Typické ploché a unifikované pivo. Škoda investovat peníze do něčeho takového a podivuji se znojemským patriotům pivovaru Hostan, že jsou ochotni a schopni toto pivo pít. Jediné plus tohoto piva je, že nevykazuje ulpívající hořkost. V pivu přítomny chmelové produkty.

Další komentář

Pivovar Hostan ukončil výrobu v měsíci říjnu 2009. Poté byla celá výroba převedena do Pivovaru Starobrno. Poslední „opravdový“ Hostan jsem pil v září téhož roku, kdy jsem si zajel do Znojma se s ním rozloučit. A že byl zcela odlišný od hodnocení výše, tak tím si buďte jisti. Od té doby se této prázdné značce vyhýbám a zakoupil jsem jí jen pro potřebu recenze. Bohužel, Heineken odeslal do propadliště dějin hned několik dalších pivovarů a s nimi řádku výborných tuzemských značek a vše pomalu spěje k tomu, že ponechá jen dva pivovary – Krušovice pro Čechy a Brno pro Moravu. :cry:

Fotografie

Hostan HRADNÍ

 

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
4 body z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (20 hlasů, průměrné hodnocení: 6,00 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , ,Komentáře

 • Jirka napsal:

  Hostan 11ka bývalo dobré pivo. Ale kde ty časy jsou

 • cromagnon napsal:

  Jeden známý pracoval ve Starobrnu na stáčecí lince a prý Hostan Hradní = Starobrno Medium. Při stáčení téhož piva se pouze mění etikety a ‚Hostan‘ se expeduje na Znojemsko. Tato praxe jistě není nic ojedinělého, bohužel.

  • Moro napsal:

   Tuto informaci jsem slyšel už vícekrát a od různých zdrojů = věřím tomu. Podvědomí je silná věc – kdyby nebyla, pak by tyto mrtvé značky zanikly z důvodu, že by je místní už nechtěli pít. Opak je však pravdou.

   • velbloud napsal:

    No, nevím jak je tomu na Moravě, ale u nás na severu jdou mrtvé Louny stále v chuti rozpoznat. Samozřejmě je i zde patrné potlačení značky např. sklenice s logem Krušovic v hospodách atd. Takový nenápadný přesun na Krušovice. Najednou bum, nové logo, ubrusy atd. a budeme pít „pořádnou dvanáctku“, která je nakonec lepší, než ty Louny… Jinak k tomu Hostanu, nedávno jsem dostal vzorek Hradního a opravdu nic moc, proti tomu co jsem pil kdysi ve Znojmě…

    • Moro napsal:

     Romane myslím, že v Heinekenu nepracují žádní hlupáci. Po uzavření pivovaru a přesunu výroby se (můj osobní názor) ještě nějakou dobu mohlo pivo vařit dle původní receptury a postupně je „degradováno“ až je z něj pivo zcela jiné.

 • Energetik napsal:

  Tohle je dost těžké…. Zatímco na Moravě to jde z pohledu Heinekenu od desíti k pěti, tak v Čechách mám dojem, že zejména přes značku Březňák zajímavě experimentují. Otázka je, co je tím účelem, kam to má vést 😉 Každopádně naposledy jsem pil „starý“ Hostan a na ten nový jsem tak nějak zatím neměl chuť a Moro mi potvrdil, že se za ním nikterak hnát ani nemusím 🙂

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »