Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Zelené pivo

Údaje o pivu

 • Název piva: Zelené pivo
 • Pivovar: Pivovar Starobrno (skupina Heineken)
 • Země, město: Česko, Brno
 • Styl: ochucený speciál českého typu
 • Alkohol: 5,6 %
 • Forma: točené 0,5 l — Pivovar Starobrno, Brno
 • Stupňovitost: 13°

Hodnocení

Barva

Světle zelená, čirá.

Pěna

Poměrně hustá, bílá, lehce kroužkuje.

Vůně

Nepříliš výrazná — stopy sladu a kvasnic.

Chuť, říz

Slabý říz, který málo rozvíjí lehce sladovou a kvasnicovou chuť, která je plochá a velice nudná. Plnost je velmi slabá a vodová. Chmelová hořkost není intenzivní, ale poměrně hodně ulpívá na patře a na konci se mixuje také s jakýmsi sladkým ocasem a lehce hřejivým koncem. V pivu lze zaregistrovat blíže neidentifikovatelnou cizí příchuť – zřejmě ono „bylinkové“ barvivo E133 (syntetické barvivo brilantní modř — důkaz v podobě fotografie víčka sudu níže). Jestli se ptáte proč modř, tak žlutá (barva piva) + modrá = zelená.

Další komentář

Je sice pěkné, že se velkopivovar Starobrno snaží o speciální pivo na Velikonoce — jako každý rok dostupné pouze v daný den — nicméně co se týče kvality, zůstává pořád daleko za jakýmikoliv speciály menších pivovarů a drží se svého dosti nízkého standardu, který produkuje po celý rok. Pitelnost tohoto speciálu by mohla být slušná, neboť jde o velmi lehké pivo, ale díky vodovosti a nezajímavosti tento nápoj nijak nezaujme a neláká k dalšímu napití. Výhodou to však může být v dnešní slunný den, kdy je vodu (a tedy vodové pivo) potřeba doplňovat 🙂

Pinkano: Barva naprosto průhledná a světlá, pěna extrémně bílá až chemicky bílá. Ve vůni jsem na první pokus vycítil pach rozlitého piva nebo zatuchlé pivnice, později jsem velice slabý náznak kvasnic však zacítil. Chuť je naprosto prázdná, nezajímavá, vodová, neidentifikovatelná chuť zřejmě bylin není propojena do těla piva a sladký ocas na konci jen potvrzuje vysokou podprůměrnost tohoto speciálu. Za mě pouhé 3/10.

Moro: Sleduji toto pivo vlastně po celou dobu jeho „života“. Provází jej umně vykonstruovaná legenda a v prvopočátcích byla jeho kvalita zcela jinde — pak se stávalo stále více zeleným. Díky přídavku lihu, který je doprovázen aromatem a výše uvedeným barvivem, se konzumentovi může klidně přihodit, že po vypití více kousků jej následujícího rána přivítá kocovinka, kterou poznáte při kombinaci pivo + panák. Co pivu však nemohu upřít je fakt, že dokáže přitáhnout populaci do restaurací a hospůdek a vo tom to je! Pivovar je spokojen a pan hostinský rovněž. Moje hodnocení = 3,0/10. Degustace provedena v podniku „Hospoda U Letochů – Vacenovice“. Pivo je čistá chemie a jen komerční záležitost.

Aktualizováno 28.3.2013

Letošní Zelené pivo má upravené nejen marketingové materiály aby byla SZPI spokojena ale je upraveno i složení na víčku sudu, ze kterého se pivo čepuje. Brilantní modř sloužící k vytvoření zelené barvy zůstává, novinkou je uvedení bylin.

Fotografie

Starobrno Zelené

Starobrno Zelené

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
3,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (34 hlasů, průměrné hodnocení: 4,50 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , ,Komentáře

 • chiara napsal:

  Zelené pivko na Zelený čtvrtek, spíš by se měl jíst špenát než popíjet tekutý chléb, pánové 🙂
  a ono to zelené pivo zase taková „novinka“ není, už moji rodičové, když byli mladí si jej „tvořili“ sami v hospůdkách – pivo a do něj se vložila štamprle „zelené“ !!

  • gum napsal:

   Ona ta štamprle zelené nemá k tomuto pivu moc daleko. Zelená se, dle mého, od likéru v tomto pivu liší jen použitím jiného éčka pro zajištění požadované barvy.

 • Nik napsal:

  Mňamka!!

 • Jirka napsal:

  Z dnešních zelených speciálů mě nejvíc oslovit Lobkowicz. Ostatní hrůza

 • salamek napsal:

  škoda přeškoda. Na začátku bylo míň zelený a mnohem zajímavější. Něco jako kapr na vánoce – člověk to nemusí mít každej den, ale jednou za čas se na to umím i těšit. Pamatuju si bylinkama ovoněnou jedenáctku, řekněme se zdařilým pokusem jara… dneska mě to opravdu zklamalo

 • Moro napsal:

  to salamek:
  Lépe a trefněji bych to nenapsal – palec nahoru!

 • Jirka napsal:

  Tak zase zelené Starobrno bylo pořád lepší (a méně zelenější) než Richard. Ten byl otřesný. Dejte do piva hodně zeleného potravinářského barviva, rozpusťte pytlík bonpar a máte jasnou představu, jak to chutnalo.

 • poutník napsal:

  tak ono to zelené pivo by mělo být správně pivo stočené přímo ze spilky, ještě než přejde do ležáckých tanků…..párkrát jsem si ho u nás v pivovaru zkusil dát, a je to dobrá divočina, Irové to prý mají jako svůj tradiční velikonoční nápoj………to co za něj považuje ta holandská chemička je jen ubohý paskvil, ostatně jako všechna její piva…

 • tnt napsal:

  dokonce ještě horší než klasické Starobrno…

 • pigbon napsal:

  Málokdo pochopí, že zelená je z modré a žluté. Takoví lidé si nezaslouží nic lepšího než Starobrno.

 • jolana napsal:

  …tip česko – holandského kulišáckého institutu:zelená barva na vejce,trocha jaru ze sklenice a flaška zelený na stole – a máte taky hezký zelený čtvrtek…lidi, neblázněte, vemte si zelený tričko a běžte na pořádný speciál – a co dobrejch se jich u nás vaří – doporučuju Pavel Propper, Praskačka u Hradce Králové,domácí pivovar!

 • pepe napsal:

  No tak jsem opět zkusil, zda je stále tak hnusné…a je. Nepříjemná hořkost, v chuti alkoholová linka a ještě cosi chemického. Byl jsem rád, že jsem si dal jen malé.

 • […] на крупном сайте с рецензиями на зеленое Starobrno также негативный отзыв. Я соглашусь с ними, мне пиво очень не […]

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »