Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Nová Paka Kumburák

Údaje o pivu

 • Název piva: Kumburák
 • Pivovar: Pivovar Nová Paka a.s.
 • Země, město: Česko, Nová Paka
 • Styl: světlý ležák českého typu
 • Alkohol: 5,3 %
 • Forma: lahvové 0,5 l; trvanlivost skončila před dvěma týdny
 • Stupňovitost: 12°

Hodnocení

Barva

Zlatá, čirá.

Pěna

Pěnivost dobrá, pěna však poměrně rychle opadne a pak tvoří jen tenkou vrstvu na hladině.

Vůně

Vůně je velmi pěkná, sladová až do medova. Láká ke konzumaci.

Chuť, říz

Chuť je sladová a chmelová s velmi výraznou kvasnicovou složkou. Pivo je mírně nakyslé, nijak zvlášť to však neruší. Říz je střední, dobře vyvážený. Chmelová hořkost je průměrně výrazná, pěkně zakulacená. Plnost je mírně nadprůměrná vzhledem ke stupňovitosti.

Další komentář

Dle mého je tu zřejmá chuťová podobnost se Zámeckou dvanáctkou z Oslavan. Pitelnost je výtečná. Pokud prodávají Nová Paka i nefiltrovanou verzi, bude to opravdu velmi slušný kousek, který bych velmi rád ochutnal. Kumburák je zkrátka plnotučná dvanáctka, za kterou by se nemusel žádný pivovar stydět — doporučuji. Jen kdyby se pivovar vzpamatoval a přestal do piva sypat chemii, jako zde na obalu uvedený stabilizátor E300…

Fotografie

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů
7 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (19 hlasů, průměrné hodnocení: 6,89 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , ,Komentáře

 • Energetik napsal:

  Docela zajímavé, že autor nezmínil onu „uhlovou“ pachuť, která provází všechna novopacká chyba. Docela jsem se právě těšil, jak „to“ jiní dokážou pojmenovat 🙂 Nová Paka se díky tomu pozná na sto honů a více než kdy jindy zde platí pravidlo, buď jí nenávidíš, nebo miluješ. Když jsem se začínal propíjet do lepších piv, hodnotil jsem Kumburáka 4/10, postupně jsem ale Nové Pace přišel na chuť a dneska bych to přehodnotil na 7/10 😉

  • Libor napsal:

   tak toto Ti podpíšem… buď ju miluješ alebo nenávidíš… ja to prvé 🙂

  • ToToRo napsal:

   Tuhle chuť mají prostě všechna „krkonošská“ piva Ve svijanském a trutnovském pivu jde tak trochu do kysela, V Náchodě zas do sladka, Nová Paka je prostě svoje a chutná tak i Miletín

 • poutník napsal:

  přesně tak, nedávno jsem si koupil na zkoušku pár Kumburáků a byl jsem z nich celkem překvapen. To překvapení bylo docela zajímavé, ale na rozdíl od tebe jsem tu zvláštní chuť nedokázal pojmenovat (uhlí jsem ještě neochutnal :-)……po prvotním chuťovém „šoku“ jsem si už další pivka vychutnal a vyhodnotil jsem si Kumburáka jako velmi slušné pivko s nezaměnitelnou chutí, díky, že jsi mi tu chuť definoval…..co nevidět si jich zase pár pořídím a trošku si to všechno ujasním :-)….těch 7/10 je férové hodnocení

  • Energetik napsal:

   Já jsem taky s pojmenováním té chuti dost tápal, a pak mě někdo navedl na to „uhlí“ 🙂 Každopádně když se nad tím člověk zamyslí, tak by to odpovídat celkem mohlo, aspoň černý uhlí se dá ochutnat 😀 Každopádně to nic nemění na tom, že to pivo má svůj charakter, víc než jakékoliv jiné v našich zeměpisných podmínkách. Pak snad jen Krakonoš je dost charakteristický, jak manželka říká – sametovostí.

 • umbob napsal:

  Zajímavé taky je, že v točené verzi mi přijde ona uhelná pachuť výrazně upozaděna. Pro guma: výborně ošetřená novopacká piva mají v Brně v pivnici Na 12°. Na čepu stabilně Kumburák a Podkrkonošský speciál 13ka(ten tam bývá často v nefiltrované verzi)

 • gum napsal:

  Díky všem za připomínky. Ona uhlová pachuť mě v tomto vzorku nepostihla, zřejmě trošku jiná várka. Je to však už docela dlouho, co jsem jej recenzoval, tak nemohu sloužit s přesnými dojmy.

  Ono co se týče piv z Nové Paky, tak je trochu problém v tom, že Pinkano koupil na jejich stánku na brněnském veletrhu Regiontour asi 10 vzorků různých druhů a 6 jich musel vylít kvůli dost hrozné plechovosti. Já jsem měl to štěstí, že mě podaroval (znechuceně ze zbytku) třemi vzorky a aspoň tento byl z nich v pořádku a mohl jsem jej tedy zrecenzovat.

  Díky za tip na pivnici, už jsem tam mezitím myslím byl. Pivo dobré, jen bohužel příšerně nahuleno, což s ochutnáváním nejde moc dohromady.

  • umbob napsal:

   Máš pravdu, že tam zahuleno bývá. Proto tam chodím hned po otevíračce. A když už se tam vyskytnu později, využívám nekuřáckého salónku, který bývá většinou prázdný;-)

   • gum napsal:

    Shodou okolností, po tom, co jsem včera, vzhledem k totální zaplněnosti, byl nucen opustit Boženku předčasně, jsem si skočil na pár pivek s kamarády právě do Dvanáctky.

    Zakouřeno bylo jen lehce, zřejmě protože tam měli studenti rozlučák/stužkovák nebo cosi podobného a jinak byla hospoda vesměs prázdná.

    Tak či tak, dal jsem si zepár třináctek nefiltrů a byl jsem velmi spokojen (bohužel mám rýmu takže zde nepopíšu dost přesně chuť a už vůbec ne vůni). Pivo se mi každopádně zdálo ošetřené v pořádku a…na tu skvělou pěnu se nedá zapomenout 🙂

 • Smells napsal:

  Zakoupen vzorek lahvového piva.Vůně příjemná až nasládlá o to větší překvapení je chuť,která je dost hořká a ač mám rád hořká piva,tady se mě zdá,že hořkost trošku překáží dalším chutím.Prostě moc dominuje.Říz je slabší.Žádné „uhlí“ jsem v pivu necítil.
  Lepší průměr.

 • Kosmas napsal:

  Dnes sem zakoupil v Bille v PETce Novopacký letní nářez (1,5 litru). Výborné pivko – doporučuji k otestování. Podle etikety se jedná o pivo výčepní řezané, ale je to spíš tmavý ležák, který mě chuťově strašně připomíná černý Budvar. Etiketa >>> http://www.terno.cz/edit/uploads/files/HK%20Pivo%20plocha.jpg

 • Bohdan napsal:

  V Bille zakoupeno Babiččino Novopacké domácí pivo (pivo řezané ležák) v PET (1,5 litru) a docela překvapen komplexností piva a pěknou chlebnatou chutí. https://untappd.s3.amazonaws.com/photo/2013_12_11/facc9b405004f302df19d9c0049a806a_640x640.jpg

 • Bohdan napsal:

  Nově v Bille k dostání „Dědečkovo Hromniční řezané pivo“ s obsahem alkoholu 7,1 % https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/t1/1013852_10152109664493070_1567793813_n.jpg

 • Filip JC napsal:

  JJ, dnes jsem vyjímečně zastavil v podnikové prodejně a koupil si toho „dědečka“.. , pořád tam cejtím tu packou chuť,ale jinak dobrý pití.. v prodejně 39,- 1,5L .. Bohdane v bille ?

  • henschen napsal:

   v Bille je v akci za 34.90 mě chutná

   • Filip JC napsal:

    to jsou parchanti 😀 az se tam znova stavím, tak je sprdnu..

    app.. nezdá se vám, že ten alkohol 7,1% tam moc citit neni ? – prumerne by to mela být 17-18%EPM

 • Bohdan napsal:

  V Bille zakoupen „Jarni speciál z Podkrkonoší“ /pivo řezané speciální s obsahem alkoholu 6,1 % v PET 1,5 litru/ za 34,90 Kč. http://static.akcniceny.cz/foto/vyrobky/1238750/w1238738.jpg Výborná pěna, nadprůměrné pivo, typická pakovská chuť 🙂 „Dědečkovo Hromniční řezané pivo“ u nás v Bille stále k dispozici.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »