Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Kocour Quarterback

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

Tmavě oranžová, kalná.

Pěna

Nepříliš stabilní, nízká — zřejmě vinou vysokého obsahu alkoholu, který stabilitu pěny narušuje.

Vůně

Výrazně ovocná — maliny, jahody, citrony. Konec je lehce sladový.

Chuť, říz

Říz střední až slabší. Chuť famózně plná, ovocná s výraznou hořkostí a hřejivým koncem. Sladovost je příkladná, pivo se dá doslova kousat. Dlouze jej převalujete na jazyku a užíváte si každého doušku. Silná plnotučná IPA jak má být. Hořkost je sice výrazná (pro některé „běžné konzumenty“ to bude asi moc), leč dobře zakulacená a nádherně propojená s tělem piva — nijak tedy neruší. Užíváte si postupně krásný chmelový dojezd, jehož se účastní jak jazyk, tak i vaše horní patro. Charakter hořkosti je mírně ulpívající, nikoli však tím obvyklým „europivním“ způsobem ale spíše tak, že vás láká k další konzumaci.

Další komentář

Pitelnost je střední až nižší, tohle pivo má opravdu sílu. Musím potvrdit, že nic tak hořkého jsem z české produkce ještě nepil. Srovnám-li tento kousek například se Sierra Nevada Torpedo Extra IPA, zdá se mi Kocour více hořký ač by měl mít početně stejnou udávanou hořkost. Šanci nemá ani chlapácká Zlatá Raketa od p. Matušky.
Co dodat — ve Varnsdorfu opravdu umí, tohle je další dobrý příklad toho, že když se do toho někdo opře, tak může vzniknout skutečná lahůdka.
Quarterback je prý nejvíce hořké pivo uvařené na území ČR (70 jednotek IBU), vznikl za spolupráce Yuseffa Cherneyho z pivovaru Ballast Point ze San Diega, z kraje kde se vaří největší množství extra hořkých piv.

Fotografie

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů
8 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (31 hlasů, průměrné hodnocení: 8,84 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • vrána napsal:

  Můj prozatímní největší tuzemský favorit. Těch setkání bylo zatím jen pár, ale vždycky to stálo za to (i ta „cesta“ domů) :-)). Na jednu stranu je škoda, že je tak málo na čepu, na druhou nám aspoň nezevšední. Bohužel cena za lahvovou verzi je alespoň v Praze nekřesťansky vysoko…

 • cromagnon napsal:

  Poprvé jsem tento mistrovský kousek ochutnal na besídce pana Kočky v sále Starobrna. Bylo samozřejmě točené, ale tenkrát mi trošku splynulo s ostatními lahůdkami. Před pár dny jsem dostal Quarterback v láhvi a je to opravdu neskutečný zážitek. Výrazná nádherná vůně a plná chuť s brutální hořkostí na konci, nikoliv však nepříjemnou. Prostě vynikající tuzemská IPA, ke které se budu moc rád vracet.

 • umbob napsal:

  Otevřete prosím možnost vložení komentářů u Kocouřího Kubíka. Díky;-)

 • Mille napsal:

  Výborný pivo. Minulý víkend jsme degustovali přímo v pivovaru Kocour, ochutnal jsem pět druhů a všechny byly luxusní. Zbytek musím přechutnat při další navštěvě Varnsdorfu.

  http://goo.gl/uPGNz

 • Kuba napsal:

  Popis sedí, jen já měl pěnu velmi vysokou a hutnou téměř až do konce. Jedno velký a jedno malý jsem pocucával asi dvě hodiny, opravdu to není nic na masivní pití, spíše taková chuťovka, kterou přikusujete ke konverzaci 🙂

 • Kuba napsal:

  Po dlouhé době, točené – vše úžasné, skvělé, nádherné!!! Extáze!

 • kratoska15 napsal:

  Já jej ochutnal asi pře 14 dny v lahvové podobě. Fakt nářez, silná sladovost a ještě silnější hořkost už u mně hraničila mezi pocitem požitku a odporu k chuti. Fakt pouze pro fajnšmekry a na celý večer. Jinak ale zajisté velmi kvalitní a velmi drahé 🙂 pivo

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »