Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Fire Rock Pale Ale

Údaje o pivu

 • Název piva: Fire Rock Pale Ale
 • Pivovar: Kona Brewing Company
 • Země, město: USA - Hawaii, Kailua Kona
 • Styl: american pale ale (dle pivovaru "Hawaiian style Pale Ale")
 • Alkohol: 6 %
 • Forma: lahvové 0,355 l
 • Stupňovitost: 14°

Hodnocení

Barva

jantarově zlatá, měděná

Pěna

lechce tmavší bílá, prvně krémová, mění se ve větší bubliny, poměrně dobře drží

Vůně

plná chmele a citrusů s vzdálenou meruňkou

Chuť, říz

sladší start uvozuje velmi příjemnou chmelovou hořkost s bylinkami a lehce meruňkovým nádechem s poměrně suchým hořkým koncem. Říz slabší až střední, což bývá u pale ale zvykem. Vše velice pěkně zakulacené ve středně plném těle.

Další komentář

Opravdu velice vydařený a zajímavý pale ale z Hawajského Big Islandu. Tímto bych chtěl poděkovat mému bratránkovi, který mi tento kousek přivezl přímo z Hawaje. Průzkum jsem nedělal, ale s velkou pravděpodobností bude toto pivo těžko k dostání mimo Hawaj natož v Evropě, potažmo v České republice, takže pro Pivní recenze je to exkluzívní exotický kousek. V zásobě máme ještě dvě piva z Hawajiské produkce. Na chmelení byly použity 3 odrůdy chmele – Galena, Cascade a Mt. Hood. Hořkost 35 IBU, což je na pale ale poměrně málo a na subjektivní hořkost, kterou pociťuji, ale je to dáno především druhy chmele, které dávají typickou ejlovskou hořkost. Tmavší barva je získána zřejmě přidáním medu (dle webové prezentace).

Fotografie

Fire Rock Pale Ale

Fire Rock Pale Ale

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů
8 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (zatím žádná hodnocení)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , ,Komentáře

 • Pinky napsal:

  Bratranku, rado se stalo, jsem rad, ze nekdo tak umne ohodnoti produkci tech atypickych pivnich ostrovu uprostred pacifiku. Priste navezeme dalsi kousky. Uz aby byla cesta zase:-)

 • Lukáš "Elf" Provazník napsal:

  Kluci, zas máte špinavou skleničku až hamba:o). A IBU 35 u American Pale Ale není málo, přeci jenom to není IPA.

  • pinkano napsal:

   Jo, tohle bylo vztaženo k celkovému stylu Pale Ale. APA je 30-45 IBU, pravda. I tak bych přichmelil 🙂 A sklenice – klasika JAR+teplá voda a pak studená na vychlazení. Možná je zde na vině i špinavá čočka objektivu.

  • Moro napsal:

   K té špinavé skleničce bych si jen dovolil dodat – nemám doma žádný speciální a doporučený přípravek na mytí skla (silně o tom uvažuju) a pak postupuju stejně jako pinkano, ale … I přes umytou, vyleštěnou a vodou vychlazenou propláchnutou sklenici se mi stává, že pivo po nalití vytvoří bublinky CO2 na vnitřní stěně (což by evokovalo nečistoty uvnitř sklenice), zajímavé je, že se mi to stává až v poslední době a zajímavé je, že zrovna recenzuji segment low-cost piv.

 • Lukáš "Elf" Provazník napsal:

  Pár rad ohledně pivního skla:

  1. Nepoužívejte klasické prostředky na mytí nádobí, jsou aromatizované a mají v sobě zbytečné látky na podporu pěnivosti (toho prostředku, ne piva:o). Hůře se dostávají ze sklenic a pokud tam část zůstane, má to vliv na pěnivost piva a jeho chuť.

  2. Vždy používejte vybranou houbičku pouze na mytí pivního skla. Po použití pořádně promyjte a nechte uschnout.

  3. Pivní sklo nesušte klasickou utěrkou. Papírové utěrky také nejsou úplně vhodné. Do sklenice se pak dostávají vlákna z utěrky a další nečistoty. Nejlepší je přebytečnou vodu ze sklenice „vytřást“ a nechat na vhodném místě přirozeně vyschnout. Čepované pivo patří do vlhké sklenice, lahvové naopak do suché!

  4. Sklenici nechlaďte v lednici, pokud tedy nemáte speciální lednici pouze na pivo. Jinak do sebe natáhne pachy z lednice, které mohou ovlivnit aroma a chuť.

  5. Snažte se mít pro každý styl specifickou sklenici/e. Respektive např. nelejte belgické tmavé svrchně kvašené speciály do půllitru.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »