Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Radegast rázná desítka

Údaje o pivu

 • Název piva: Radegast rázná 10
 • Pivovar: Radegast
 • Země, město: Česká republika, Nošovice
 • Styl: světlé výčepní pivo
 • Alkohol: 4,1 %
 • Forma: lahvové 0,5 l; trvanlivost ještě 4 měsíce
 • Stupňovitost: 10°

Hodnocení

Barva

zlatá, pivo čiré

Pěna

bílá, jemná, opadla na vrstvičku a držela

Vůně

mírně slad, chmel i pasterace

Chuť, říz

Nástup sladový – na desítku překvapivě poměrně plný. Slad má v ústech delšího trvání s postupným napojením chmelové hořkosti, která je zprvu nenápadná, až nabude střední intenzity a stává se příjemně pikantní. Vodovost, toliko typická pro tuto kategorii, zde chybí. Říz vyšší. Dojezd středně dlouhý o rychlém ústupu sladu a pozvolném chmelové hořkosti. Pitelnost slušná.

Další komentář

Tak se nám s „vylepšenými“ desítkami doslova trhají pytle. Je ku (smutnému) úsměvu, jak se velké pivovary pokoušejí o návrat o pár (desítek) let nazpět, kdy produkovaly opravdu slušné desítky, jež v rámci optimalizace výroby doslova zprznily. Tento návrat není výjimkou.

Fotografie

003

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
5,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (9 hlasů, průměrné hodnocení: 6,89 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , ,Komentáře

 • Yedko napsal:

  Dle mého zlepšení o 100%. O dost povedenější upgrade než u dvanáctky. Momentálně vedle Budvaru asi nejlepší desítka od těch největších značek. Nikdy v životě jsem si nemyslel, že budu Radegast chválit, nikdy.

  • miracek napsal:

   Souhlasím s recenzí i komentářem, pivo je jak má být. Milovníci malých pivovarů se dle recenze usmívají smutně, naopak já který si potřebuju honem po sportovním výkonu či práci, nebo jen tak na žízeň dát dobré pivo a nemám čas šmejdit po pivotékách – se usmívám vesele. Teď ještě jak pivo bodově ohodnotit. Rozum říká tak šest sedum. Ale byl jsem zde nedávno upozorněn že pivo se hodnotí v rámci kategorií. Protože jsem přesvědčen, že za třetinu eura ve skle vám nikdo nic výrazně lepšího nikde ve světě v této kategorii nenabídne, měl bych dát devět…

   • Moro napsal:

    Ten smutný úsměv je myšlen jinak – co kdysi bylo dobré, bylo zprzněno a muselo trvat řadu let, než si (velké) pivovary uvědomily, že kvalita by měla být na prvním místě a pivo se pomalu navrací tam, kde kdysi bylo.

    • PanVrchni napsal:

     Moro, podle tónu Tvého příspěvku ten smutný úsměv zhruba odpovídá Tvému avataru 🙂
     Ale jinak je samozřejmě dobře, že se velké pivovary chytly za nos a dokonce se zdá, že i ten doposud nejhorší z nich, honosící se velkým S, své produkty posouvá do poživatelné roviny. Uvidíme, jestli je to jen vzepětí nebo trend.

 • Ludva napsal:

  V siti ruznych (super)marketu nyni vetsinou v akci za 9,90 nebo 8,90… Radegast uz se stava skoro nepitelnym a kdo najde rozdil mezi Gambrinus 10 a Radegast 10 at hodi kamenem…

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »