Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Zlínský švec nefiltrovaný 11%

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

zlatá, pivo čiré

Pěna

bílá, krémová, stabilní

Vůně

sladová, jemně chmelová

Chuť, říz

Zpočátku lze cítit silnější nástup sladových vjemů, které se drží téměř po celou dobu doušku. Střed doplní jemně chmelová hořkost, která v závěru nabere na síle a úvodní sladovost zatlačí do pozadí. Hořkost jemně ulpívá, avšak příjemně doznívá a nerozbíjí celkový vjem. Tělo spíše mdlejšího a vodovějšího charakteru, říz nižší. Pitelnost nadprůměrná.

Další komentář

Harmonické spojení chutí, poctivá jedenáctka, na které lze vidět a hlavně vidět podpis kvalitní, ruční práce. Mrzí mě však ono slabší tělo na poměry jedenáctky, ale jinak je to slušně pitelné pivo, které vám neukáže cestu k drakovi ani v parných letních dnech.

Fotografie

P_20170710_205317

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
6 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (4 hlasů, průměrné hodnocení: 7,25 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , ,Komentáře

 • Ladináč napsal:

  Tohle pivo je velmi originálně chmelené, hodně se odlišuje od ostatních minipivovarů.. Zajímalo by mě jaký chmel pan Velísek používá, řekl bych že to bude nějaký míň používaný český chmel.

 • Ladináč napsal:

  Díky za info, opravdové know-how ale málo kdo pustí na veřejnost.

 • miracek napsal:

  Soudek Zlínského ševce jedenáctku jsme měli několikrát na táboráku. Zaujal parádní hořkostí, ovšem nikoliv z chmelového extraktu, jak jsme zvyklí u mnohých jiných piv. Posezení v hospůdce u pivovaru s přáteli bych přirovnal k posezení ve vinném sklípku, žádná snobárna, ale nemá chybu. Zvlášť když se doplní exkurzí v pivovaru.
  U točené dvanáctky už mi hořkost nepřijde tak dominantní, nádherně plné a vyvážené pivo. Desítka je podobná jak dvanáctka, rozdíl v hutnosti odpovídá cenovému rozdílu tří korun na točeném půllitru a je možné, že bych ji od dvanáctky ani nepoznal. Což by se mi u piv z velkých pivovarů asi nestalo – tam se na „desítkách“ šetří.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »