Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Kutná Hora Bronzová 10

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

zlatá, pivo čiré

Pěna

bílá barva, středně vysoká a řídká, velmi pomalu opadne na stabilní nízký povlak

Vůně

sladová, máslová, chmelová, po mírném ohřátí zeleninová

Chuť, říz

Úvod piva je vodovější a prázdnější. Po malé chvilce se objevuje sladová chuť, která je hned od počátku doprovázená mírnou máslovou chutí. Obě chutě během trvání doušku postupně sílí, až je na konci doušku vystřídá chmelová hořkost. Ta je střední intenzity. Doznívání je docela dlouhé a je sladové s trochou chmelovosti. Také se zde opět vyskytují ty máslové tóny chuti. Mírně sladová chuť a chmelová hořkost jsou v ústech cítit ještě dlouho po napití. Plnost průměrná. Říz průměrný, možná mírně vyšší. Pitelnost hodně dobrá.

Další komentář

Sladová chuť mírně převažuje nad tou chmelovou. Nicméně i chmelová hořkost je dost výrazná a na příjemné úrovni. Negativně hodnotím máslovou cizí chuť. S mírným ohřátím piva se přidávají ještě další negativní cizí tóny chutě. Nejvíce asi mírně zeleninová. Spíše než v chuti je to naprosto znát ve vůni piva. Kromě těch cizích chutí jde o celkem příjemné a dobře pitelné pivo. Vzhledem k tomu, že se jedná o úplně nový pivovar, přisuzoval bych to spíše k „dětským nemocem“ a věřím, že po doladění piva se bude jednat o dobrou desítku. Bodově zatím jen průměr. Stejně jako produkty „sesterského“ pivovaru Břeclav lze zakoupit v síti prodejen ENAPO. Tam jsem jej také koupil.

Fotografie

Recenze Kutná Hora Bronzová 10

Recenze Kutná Hora Bronzová 10

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
5 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (7 hlasů, průměrné hodnocení: 6,71 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , ,Komentáře

  • fotr napsal:

    Další pivo od nového kutnohorského pivovaru a zase úplně jiná chuť, než 11°a 12° od nich. Výborná desítečka. Je hořká hned od začátku, třeba 12° od nich, ta je hořká až ve „vocasu“. Prostě se tohle pivo povedlo. A to je moc dobře.

  • Yedko napsal:

    Nevím proč se mi zdá, že jste v těch celkových hodnoceních u Kutné Hory nějací mírní 🙂 Po popise vůní, chutí atd. se kterou souhlasím, možná bych byl ještě trochu více negativních je celkové hodnocení 5/10. U zlaté dokonce 6,5/10… Nerozumím tomu… nemělo by se alespoň trochu pivo hodnotit podle toho, jak by měl správný ležák plzeňského typu přibližně chutnat a jaké chuti by se v něm neměly vůbec vyskytovat? Za mě by ani jedno z jejich piv nepřesáhlo 4/10. A to, že to je nový pivovar… nevím jestli bych se na to měl ohlížet. Kdyby takové pivo uvařil nějaký minipivovar – ještě k tomu na vesnici, tak by na něho už nikdo nechodil… A kdyby něco takového uvařil velkej, tak by jste na něm nenechali niť suchou (i když se jich nechci v žádném případě zastávat!)

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »