Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Janáček EXTRA (Premium)

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

vyšší zlatá a hnědá, pivo čiré

Pěna

bílá, řidší, brzy opadla

Vůně

sladová a mírně chmelová

Chuť, říz

Nástup chutí je ideálně ležákovský — sladový závan spojený s chmelovou hořkostí. Pivo je lehce nasládlé a hořkost je velmi příjemně napojena na sladové tělo, které je plnější, harmonické, hutné i kulaté. Konec je chmelově ostřejší, ale krátký a v ústech je brzy nahrazen déle trvající sladovou tečkou, která příjemné ulpívá v ústech. Říz piva je střední až vyšší. Ve složení piva nalezneme chmelové produkty.

Další komentář

Ve svém okolí se často setkávám s názorem, že pivo od Janáčka stojí za … a není dobré. Hlavně u lidí mojí generace a starších. Vrtalo mi to nejednou v hlavě a následně jsem zjistil, že tento doslova předsudek pevně uvízl v myslích nemalé části lidí z dob minulých (myšleno před rokem 1989), kdy se regionální piva na jihu Moravy občas těšila nedobré pověsti. Pokud jsem člověka s takovým názorem vyvedl někam na Janáčka, pak se vše odvíjelo dle stejného scénáře – nejprve údiv a pak hláška (odpusťe prosím): „Tý woe! To je fakt dobrý pivo!“

recenze pinkano: tmavší zlatá barva s vyšší bílou pěnou. Pěkná vyrovnaná vůně chmele a sladu. Vše se odehrává kolem sladovosti a chmelovosti. Tyto složky jsou pěkně propojeny a navzájem se doplňují. Říz je pěkně svěží, středně silný až silný, tělo je sladové a středně plné až plné se sladkým sladovým a poměrně dlouhým dozníváním. Pitelnost je vyšší. Opravdu výtečný pilsener. Hodnotím 8/10.

Fotografie

Janáček EXTRA

 

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů
7 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (9 hlasů, průměrné hodnocení: 6,89 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , ,Komentáře

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »