Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Schneider-Weisse Tap 5 – Meine Hopfenweisse

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

krásná plná zlatavě-oranžová barva

Pěna

pěnivá, ale poměrně rychle mizí

Vůně

Voní silně po citrusech, především grep – čerstvě oloupaný, možná především jeho kůra. Mísí se s borovicí nebo podobným typem stromu a ještě blíže neurčenými bylinkami. Možná by se zdálo, že tam chybí klasický banán nebo hřebíček jako u ostatních weizenů, ale není tomu tak. Je to jedinečný zážitek.

Chuť, říz

Výtečný říz doplňuje lahodná chuť pšeničného sladu tentokrát prokládaného zázvorem, Naprosto famózní nasládlý dojezd, končící příjemnou hořkostí.

Další komentář

Tento skvost kvasí v otevřených tancích a pak dokváší v lahvích – poměrně ojedinělý kousek na dnešní dobu. Pitelnost je až ukrutně vysoká, ale vzhledem k vysokému obsahu alkoholu poněkud zrádná.

Fotografie

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu
9,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (23 hlasů, průměrné hodnocení: 8,43 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , ,Komentáře

 • Radek napsal:

  Jéje, takže pokud se nepletu, tak jedno z nejlépe hodnocených piv. To Ti dovezli kluci z Německa, nebo je koupené někde v Brně?

 • zdenour napsal:

  Mě moc nechutnal. Na konci byl moc cítit alkohol. Přítelkyně se z něj dvakrát napila a zbytek jsem musel dopít já. Mám v lednici ještě jednoho, ale takhle silné pivo je spíš k jídlu… poradíte k jakému?

  • gum napsal:

   Mohlo jít o špatnou várku. My teď měli Aventinus, který byl zase mimořádně citrusový, doslova to aroma z láhve „vyskakovalo“. Doporučuji zkusit jinou várku později nebo si koupit jiný druh Schneidera.

   Osobně bych si toto pivo dokázal představit třeba k husičce se zelím 🙂

 • Akord23 napsal:

  Prave si vychutnavam Schneider-Weisse Tap 7, naprosta lahudka. Jednoznacne nejlepsi weizen co sem zatim ochutnal. Dle zdejsich recenzi ostatnich kousku z G. Schneider & Sohn je videt ze nejde o nahodu))) Doufam ze se mi brzo postesti ochutnat i ostatni repertoar 🙂

 • tnt napsal:

  výborné pivo, znám sice i lepší, ale rozhodně patří ke špičce

 • pan Nohava napsal:

  Další lahůdka a zajímavý zážitek i na pohled, co všechno se ve sklenici po nalití nachází, resp. plave :-). Větší akvárium jsem zatím viděl jen u Geuze, ale tam to vypadalo, jako by někdo vypláchnul popelník 😀 :-D.

 • Riso napsal:

  Pár krát som bol služobne v Kelheime a priamo vo Weisses Brauhaus som ochutnal všetky. Sú výborné. Najviac mi chutí TAP7 Unser original, tam ho čapujú všade. Priamo z ulice sme videli do nejakých laboratórii, kde sme s kolegom závideli prácu tamojším degustátorom.

 • obregon napsal:

  No, mě tam ten banán a vůbec sladší chutě trošku chybí, převažují citrusové plody, ale na druhou stranu, je to něco jiného, nevšedního a zatraceně dobrého ! Alkohol je umně skryt, pitelnost famozní.

 • SICKsupreme napsal:

  vcera ochutnae v mnichovskom weisses brauhause, uplmne neskutocna bomba! prekvapivo nachmeleny weizen bock!
  skvele pivo, ale to su vsetky od schneidera

 • Jonatan napsal:

  Po dlouhé době jsem se konečně (po všech ostatních Tapech) dostal i k Tap 5. Je to paráda! Chuť tohoto piva je velice výrazná, opravdová bomba, ale bomba tak chutná, že si jdu pro další.

 • Fockewulfik napsal:

  Toto pivo jsem vyzkoušel čepované U Skákavého poníka v Ostravě. Jedno z nejlepších, asi i nejlepší, jaké jsem pil. 🙂 Už se těším až ho zase budou mít na čepu. 😉

 • […] Schneider-Weisse Tap 5 – Meine Hopfenweisse […]

 • Schneider & Sohn nesklamali ani pri tomto produkte

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »