Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Mandrin Bière Aux Noix

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

Barva tmavě oranžová, kalná. Z láhve se postupně utrhla sedlina a rozdrobila se na kousky velké asi 2 mm, které se následně usadily na dně sklenice. Asi to není na závadu, nevypadá to však zrovna pěkně. Raději bych, kdyby byly kvasnice rovnoměrně rozpuštěny v pivu nebo se alespoň shlukovaly do menších celků.

Pěna

Pěnivost dobrá, pěna není sice nijak zvlášť hustá, je však poměrně stabilní.

Vůně

Vůně nádherná, citrusová s chmelovými tóny. Dále můžeme registrovat med, žlutý meloun a sladké jahody. Po upití části sklenice se do našeho nosu vloudí lehký nenápadný karamel.

Chuť, říz

Říz je střední. Tělo bohužel chuťovými kvalitami krásné vůni neodpovídá. Chuť je velmi plná, sladová, je však poměrně kyselá. Výrazně rušivě působí líh ve dvou třetinách doušku, který je možné velmi snadno odhladit. A nemluvím o hřejivém pocitu na patře nýbrž výrazné lihové pachuti. Pivo je pěkně kulaté a bylo by i docela pitelné nebýt té lihové vady. Chmelová hořkost neznatelná.

Další komentář

Mandrin je mírně nadprůměrný svrchně kvašený kousek. Lihová chuť mi vadí, nečiní však pivo nepitelným — ostatní chuťové charakteristiky jsou vcelku v pořádku. Ve složení uveden cukr. Ve složení jsou dle Google Translate uvedeny i ořechy (i v názvu — „Aux Noix“ — „ořechové“). Pokud tam jsou, tak však nejsou vůbec cítit.

Pinkano: Ořechy jsem v chuti cítil pouze v „olejovém“ vyjádření, pivo bylo lehce olejové. Vůně famózní, připomínala mi také kyselou marmeládu. Lehčí a světlejší bratr piva Mandrin Bière Blonde byl o poznání lepší. Možné je taky špatné skladování, pivo jsem dovezl ještě jednomu příteli a ten si ho velice vychvaloval, alkoholovou chuť v pivu vůbec neměl. Holt co sklenice to perla zřejmě 🙂

Fotografie

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
6 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (zatím žádná hodnocení)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , ,Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »