Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze A. Le Coq IPA

Údaje o pivu

 • Název piva: A. Le Coq IPA
 • Pivovar: As A. Le Coq
 • Země, město: Estonsko, Tartu
 • Styl: IPA
 • Alkohol: 5,0 %
 • Forma: plechovka 0,5 l; trvanlivost ještě 8,5 měsíce
 • Stupňovitost: 11,5°

Hodnocení

Barva

zlatá, pivo slabě kalné

Pěna

bílá barva, vysoká a hustá, pomalu se roztrhá na velké chuchvalce a opadne na stabilní nízkou vrstvu

Vůně

nejprve po čerstvém chmelu a jehličí, později, po mírném ohřátí zatuchlá, trpká a až jarová

Chuť, říz

Začátek je plnější, nasládlý a slabě ovocný. To vydrží asi tak dvě nebo tři vteřiny. Pak se najednou objevuje navinulá, zatuchlá, sladká a zeleninová chuť. Tato divná kombinace je v ústech naštěstí jen chvíli protože za malý okamžik vše přebije výrazná, drsná, ostrá chmelová hořkost. Ta je nejprve cítit po čerstvém zeleném chmelu, poté klasická známá grepová hořkost a nakonec je pak je velmi silně cítit po jehličí a borovici. Doznívání je krátké a je během něj cítit ona nasládlá, ovocná a navinulá chuť. V ústech je pak ještě dlouho po dopití cítit chmelová, jehličnatá a borovicová chuť. Tělo piva je spíše kulatější. Plnost je mírně vyšší. Říz průměrný až mírně vyšší. Pitelnost strašná.

Další komentář

Nejlepší částí piva je rozhodně pěna. Je hustá, stabilní a pěkně kroužkuje. Barva je spíše světlejší. Mezi vůní a chutí rozhodně vyhrává vůně. Ta ještě jde. I když po mírném ohřátí se poměr trochu obrací. Vůně piva je skoro až jarová (ano, mycí prostředek Jar). Po ohřátí piva se chuť trochu zlepší, a nepůsobí tak odpudivě. Ale pořád je strašná. Na plechovce jsou vyjmenované všechny použité chmely.

Fotografie

Recenze A. Le Coq IPA

Recenze A. Le Coq IPA

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
3 body z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (1 hlasů, průměrné hodnocení: 8,00 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • keramik napsal:

  Zajímavé, nedávno při degustaci v Pivo,Beer&Ale tohle pivo s přehledem vyhrálo. Osobně jsem ho ještě před tím koupil v Globusu za 30 Kč jen tak naslepo na zkoušku, aniž bych od toho něco čekal, a docela příjemně překvapilo, celkem pitelná session IPA bych řekl. Musím ho zase vyzkoušet, jestli jsem neměl nějaké chuťové halucinace.

  • Jaroslav_K napsal:

   Podobnou reakci jsem čakal. Pivo jsem kupoval v Globusu v Praze někdy v listopadu. Recenzi jsem psal asi týden před tím, než vyšlo ono číslo PBA. Recenzi jsem nahrál sem na web a druhý den jsem měl ve schránce PBA. Degustaci jsem si přečetl a o to více mě to překvapilo.
   Nevím, jestli by to mohlo být nějakou „havarovanou“ várkou nebo nejspíše špatným skladováním někde mezi pivovarem a mojí sklenicí, ale to pivo mělo opravdu takovou chuť. Za tím si stojím. V tomto případě mám v plánu v blízké době koupit pivo znovu a recenzi provést znovu.

  • Energetik napsal:

   Stejná zkušenost, pivo patří opravdu mezi lepší „IPA“ a recenze mé zkušenosti s tímto pivem naprosto neodpovídá, naopak PBA mě utvrdil v mém názoru, i když jsem k tomuto pivu přistupoval zpočátku dost s despektem.

   • Moro napsal:

    Mno, já tuto položku dostal k ochutnávce v Pivotéce Pod ořechem a … Žádná hitparáda tedy. Pivo sice nevykazovalo vady, které Jaroslav popisuje, ale byla mainstreamová průmyslová IPA se vším všudy. Nic, k čemu bych se měl v budoucnosti vracet.

 • PanVrchni napsal:

  Můj názor: vůně hrozná, nezralá zelenina, mýdlo a Jar. Pěna taktéž – otřesné „isoextraktové“ chuchvalce.
  Chuť dosti fádní s jemnou mýdlovou pachutí, běžné atributy IPA jsou tam jen v takovém zoufalém náznaku. Vypít se to sice dá, ale člověk musí během pití vydechovat nosem, aby necítil tu opravdu strašnou „vůni“.
  Také koupeno v Globusu v Praze cca před měsícem.
  (Estonské sýry koupené ve stejný čas tamtéž ve mně nechaly nesrovnatelně příznivější dojem).

 • keramik napsal:

  Tak jsem ochutnal znovu, a potvrdil jsem si původní dojem – dobře pitelná lehká IPA (APA?) s pěknou chmelovou vůní. Žádný zázrak to pochopitelně není, pěna je opravdu strašná chuchvalcovitá, ale na průmyslový ALE je to úplně v pohodě, troufnu si říct, že lepší, než spousta pokusů domácích minipivovarů o IPA, o průmyslových pivovarech ani nemluvě. Asi hodně záleží na osobních chutích, jak tak sleduju to různorodé hodnocení, ale já se k tomuto pivu klidně zase někdy vrátím.

 • Petrsvetr napsal:

  Pivo si kupuji v Globusu , na rozdíl od jiných Ipa piv (včetně českých)je toto věčně ve svém regálu rozebrané. Když se mi poštěstí , naberu ty ,co na mě zbyly. To si myslím je nejlepší ukazatel pitelnosti , bez ohledu na to, jak degustátoři na toto pivo plivou. A už se těším, až si jedno večer otevřu…

 • Jirka Oso napsal:

  Fuj, mýdlo, Vitacit, žvýkačky. Sladké jak cecek (odpovídá žvejkačkovosti v aroma a chuti), hořkost směšná (gambáč je snad hořčí). Pěna umělá nepřirozená. Aroma chvíli naznačí Americké chmely a pak spadne zase do cukrárny. A hlavně, v IPA Americké chmely? Tento bastard prosím přesuňte do sekce radler a podobné limonády. Je mi líto 30 káčé, je mi líto mých chuťových buněk a jater. Fuj. Koupeno Globus 24.4.2017 (piksla). Jakékoli jiné pivo, třeba „bráník“ je lepší napití, pokud máte rádi pivo a jeho atributy. Silný alkohol (5% vol) s příchutí bonbónů? Neeeeeeee!

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »