Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Bernard IPA

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

zlatá, pivo čiré

Pěna

hodně světlá okrová barva, vysoká a řídká, pomalu klesne na stabilní povlak

Vůně

sladká, ovocná, prázdná

Chuť, říz

Úvod piva je mírně ovocný a sladovější. Sladké ovoce a sladké citrusové plody. Pomeranč, mandarinka a trochu citrónu. Chvílemi to naprosto vystihuje chuť ovocných bonbonů Bon Pari. Po středně dlouhé době se přidává výrazná a drsná hořkost. Nejprve na malý okamžik typická grepová a poté chmelová. Ke konci skoro až trpká – hodně je to znát po mírném ohřátí piva. Hořkost vydrží až do konce doušku. Tělo piva rychle zmizí a konec je takový prázdnější. Doznívání je krátké a je cítit chmelová hořkost, řízná a lehce trpká chuť a chvílemi i v pozadí úvodní sladké tóny. Chmelová hořkost je v ústech cítit ještě hodně dlouho po dopití. Plnost průměrná, odpovídající. Říz průměrný. Pitelnost celkem jde.

Další komentář

Ve složení nalezneme mj. cukr. IPA od Bernarda není špatná. Nepije se zle. Hořkost je taková divná, drsná a až ulpívající, ale jde to. Co mi ale chybí, je taková ta ovocná, svěží, voňavá a nasládlá chuť, kterou vystřídá výrazná, silná, ale příjemná hořkost. Úvod sice ovocný je, ale není to ono. Hořkost je také výrazná, ale také to není ono. Takže asi tak. Dále bych negativně hodnotil barvu piva. Naopak dobře pěnu. Pivo má své klady i zápory. Ani jedno výrazně nepřevyšuje. Takže dávám průměr.

Fotografie

Recenze Bernard IPA

Recenze Bernard IPA

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
5 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (11 hlasů, průměrné hodnocení: 5,45 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • J. K. napsal:

  No jo, tak Raptor od Matušky to není ;-). Ale podle mě je lepší, než IPA od Primátora, proto by neměla mít stejné hodnocení.

 • Rashid napsal:

  Tak to jsem moc zvědav. Náchodskou IPU od Primátora považuji za nejlepší z velkého pivovaru.Ta z Vysokého Chlumce je spíš anglického typu.Rozhodně napíši verdikt.

  • J. K. napsal:

   Ta z Vysokého Chlumce je taková moc sladká s minimem hořkosti, což je škoda, protože jinak je celkem povedená. Problém IPY z Náchoda je ta otřesně ulpívající hořkost, o čemž se píše i zde v recenzích a což bohužel musím i potvrdit. Nejlepší beer z Náchoda je ta jejich 16ka – to je fakt best of Náchod ;-). Typ piva, který rozhodně v super/hyper marketech není jen tak k mání a Náchod jej nabízí rovnou v povedené formě. Dobře lze sehnat v Bille.

   • Jan napsal:

    Mně příjde ze „supermarketových“ IPA právě ten Chlumec nejlepší. Je nejvíc voňavý, hořký tak akorát, není to líh, jak Bernard a neulpívá hořkost jako u Bernarda.

 • franz napsal:

  Tak k těm supermarketovým IPAs bych řekl, že největší hvězda je v současnosti Green Gecko, to je přeci jenom sezónní záležitost. Ale zase u nás v Makru koupím permonský ejly, ty řadím pochopitelně ještě výš 🙂

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »