Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Feldschlösschen Original

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

žlutě zlatá, pivo čiré až průhledné

Pěna

sněhově bílá, bublinková, poměrně stálá

Vůně

slad, lehce chmel

Chuť, říz

Úvod dosti perlivý s lehkou linkou chmele, kterážto je podložená silnou a hutnou sladovostí, která nás provází po celý doušek. Středem se line už silnější chmelová stopička, která v závěru naprosto zmizí. Závěr plný sladu, po kterém nám v ústech zůstává pocit lehké chlebovitosti a nasycení. Říz nižší, pitelnost skvělá.

Další komentář

Světlý ležák, který slušně popisuje tento styl. Nekomplikovaný, přímočarý a nabízí vám jediné – sladové, plné a hutné tělo, které uspokojí všechny vaše chuťové buňky.

Fotografie

p_20161101_211537

Výsledek (?)

Nevím, zda-li taky napsat International lager (euro pale lager jako je na beeradvocate) nebo Helles, jelikož na obalu je to tak napsáno a mně osobně na to sedí i víc. Hodně rozvažuji mezi známkou 7.0 a 6.5 … kdovíjak mě to úplně neposadilo na prdel, ale fantasticky se to pije a je to jednoduché pivo.
Pozn. Moro: jedná se o evropský ležák, nicméně jsem zde Martinovy poznámky ponechal, recenzent v zácviku to má těžké 😉

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů
6,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (2 hlasů, průměrné hodnocení: 4,50 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • Pike napsal:

  „Pozn. Moro: jedná se o evropský ležák, nicméně jsem zde Martinovy poznámky ponechal, recenzent v zácviku to má těžké “
  Nerad bych byl zase jednou za rýpala nebo rozpoutával flejm, ale smím se zeptat na důvod? Toto pivo jsem nepil, takže nemohu sám soudit, ale recenzentův popis „sladové, plné a hutné tělo“ nebo „závěr plný sladu“ by skutečně seděl spíše na Helles než na evropský ležák…

  • Moro napsal:

   Nikdy jsem nikoho neoznačil za rýpala, diskuse vítány 😉 Toto pivo jsem pil hodně dávno a byl to (dle mých starých poznámek) opravdu nicneříkající ležák evropského typu. Teď je pro mě nedostupné a tak mi nezbylo, než se spolehnout na všemožné pivní weby, kde se střídavě přiklání na stranu ležáku nebo helles. Nicméně většinově je označováno jako evropský ležák. Proto jsem to přepsal. S Martinem jsem to probíral a protože on sám nemá helles tolik zažity (ve smyslu napity), tak ustoupil mému názoru. Je to špatně?

 • Pike napsal:

  Já vím, za rýpala se většinou označuji sám. 😉
  Děkuji za vysvětlení. Že je to špatně, to rozhodně netvrdím; a ani bych nemohl, když jsem pivo nepil. Jen mi zkrátka popis v recenzi, hlavně zmiňovaná sladovost, asocioval spíše Helles než EL. Proto jsem požádal o upřesnění důvodu pro zařazení. Takto mi to stačí, ještě jednou díky za odpověď.

 • kovi napsal:

  Zdravím také se svým zvídavým příspěvkem do diskuze (spíše dotazem). Taky mne zaujala diskuze o stylovém zařazení piva a nevím, jestli jsem to pochopil správně, tedy takto: toto pivo spadá do kategorie Euro Pale Lager (dle BJCP Pale Malty European Lager?), nikoliv však do kategorie Munich Helles (což je podmnožina Pale Malty European Lager), a to z důvodu jeho chuťových charakteristik (i když na obalu se údajně prezentuje jako Helles)? Předem díky za vyjasnění a omlouvám se za otázky, které by někdo mohl označit jako zbytečné 😀

  • Pike napsal:

   To bude možná ten zdroj nedorozumění. Já chápu pojem Euro Pale Lager jako mírně zpřesněné synonymum pro International Pale Lager (BJCP 2A), ne jako Pale Malty European Lager (BJCP 4), což není styl per se, ale označení skupiny stylů, kam patří i Munich Helles (BJCP 4A).
   Ale netvrdím, že to chápu správně.

   • Moro napsal:

    Je to tak, jak píše pike.
    Dále – často se prostě nelze odkazovat na to, co je napsáno na etiketě/plechovce. Např. spousta piv z jižní Evropy se prezentuje jako pils nebo german pils a vůbec to tohoto ranku nepatří. Takže buď si to recenzent zařadí dle svých zkušeností nebo se poradíme mezi sebou nebo se poradíme s webem.
    V tomto případě – dle Martinova (Pikachu) popisu by se jednalo opravdu spíše o helles, pivovar to prezentuje jako helles, web to většinově podává jako pale lager a Moro to má ve starých poznámkách stejně. Tím nechci říci, že Moro má patent na rozum – jen jsem se spolehnul na svoje předchozí zkušenosti.

   • kovi napsal:

    Díky vám oběma za osvětlení.

 • Tomáš Dobrota napsal:

  Žil jsem 5 let ve Švýcarsku, tohle je eurobeer jak vyšitý!!! žádná pitelnost v tom není,prostě o opětovném napití žádná řeč!!! To samá v čepovaný formě, porovnej te to s czeh lager a uvidíte ten rozdíl ,svatá prostoto!!!

  • Pikachu napsal:

   Nějaký návrh, se kterým pivem typu czech lager to porovnat?

   • Tomas Dobrota napsal:

    Pokud ma človek napito pres 25let,tak neni treba napovedu.Ale ok ,napr.Litovel 12%,Zubr 11,z malych Valašek ,Morava,Brevnov,Harrach…

    • Pikachu napsal:

     Tak Vás příteli možná zklamu, ale ani jedno z Vámi jmenovaných piv se neblížilo k výše recenzovanému pivu. Možná to bude tím, že nemám napito piv na 25 let nebo jsem nežil ve Švýcarsku delší dobu, a proto když nevím, tak se odkáži na starší a zkušenější kamarády a nechám spíše,jedná-li se například o recenzi, jejich názor, než svůj.

     • Tomas Dobrota napsal:

      V tom pripade at rozhodnou konzumenti,zkus te to priteli nabidnout do ochutnavkovych pivnic a pivotek v Praze atd..misto tech piv co jsem jmenoval,rad bych videl vysledek!!! Pojd te!!!

      • Pikachu napsal:

       Nemám ověřeno jaká je dostupnost tohoto piva v Čechách a jistojistě import tohoto piva by nebyl problémový domluvit, ale myslím si, že finančně to zastřešit v takovém měřítku by byl největší problém. Tudíž pokud máte nějakého mecenáše, rád se připojím s realizací vašeho nápadu.

       • Tomáš Dobrota napsal:

        Asi vás zklamu,ale prakticky tohle HGB pivo z tý švýcarsky chemičky nikde neexportuje.Proč?!!! Prostě není dobrý, tak ho nikde nechtěj, prostě jste se nechali unést jinou zmenou a po x ..petkách cz lageru, co jste se přechlamtali, jste sklouzli do nejaký provozní slepoty a tohle byla jen chvilková „přijemná změna“ Tohle pivo je tak na známku 4,5!!!

        • Pikachu napsal:

         Tak potom bude vskutku těžké získat názor konzumentů, je-li, jak vy říkáte, toto pivo neexportováno. S HGB bych byl opatrný, varný list jsem neviděl a výrobního procesu, z vámi jmenované švýcarské „chemičky“ , jsem se neúčastnil. Tudíž shrnuto, zde se budeme přít o hodnocení stále jen my dva milý pane. A neberu to jako urážku, to bych Vám nahrál na smeč, ale necítím se poctěn Vaším poznatkemm, že jsem přechlemtán x petkami cz lageru. Osobně si myslím, že nejsem, jelikož se stále snažím v recenzích zahrnout co největší spektrum pivních stylů, jelikož pivní svět je rozmanitý a krásný malý vesmír 🙂

         • Tomas Dobrota napsal:

          O tohle hodnoceni se nebudem prit jen my dva, proste jste se sekli a a nechcete uznat ,že jo. Btw na Europe beer star ty cz lagery tam dostaly nejaky medaile,co jsem zminil,jen pro doplneni,na rozdil od toho swiss piva,ktery si ani nevrznul,a to je te soutež dost prestizni ,takze game for you amigo.
          Jo ty posledni hodnocena piva,jsou ok v bodech

          • Pike napsal:

           Nechci a nemohu mluvit za recenzenta ani za redakci, ale možná by bylo na místě (asi posté) zdůraznit, že na PR je zvykem hodnotit piva v rámci daného pivního stylu. Tudíž srovnávat International Pale Lager s Helles a s „cz lagery“ je dosti mimo.

           A krom toho, možná byste se mohl zamyslet nad tím, že i kdybyste měl stokrát pravdu, tak arogancí o ní mnoho lidí nepřesvědčíte.

          • Moro napsal:

           Ano, je to tak, jak píše Pike. Stupnice je jen jedna a srovnávat známky u piv různých pivních stylů je zavádějící, ne-li přímo hloupé. Srovnávat tedy euro pale lager s čímkoli jiným je prostě nesmysl.

 • Tomáš Dobrota napsal:

  Stačí si mrknout na ověreni na rateber, water beer největšího kalibru!!!!

 • Tomas Dobrota napsal:

  Zavadejici a hloupe by bylo,srovnavat ale s lager,stouty s dunkly atd..Ale u tak pribuznych druhu bych v tom problem nevidel.Když jsem pred 20 lety četl recenze od beer hunter M.Jackson,tak si tim občas pohrával pri hodnoceni v Nemeckych lageru ,nebo pri provnani Ale,s Mild Ale …
  Pri nahledu do rodkmenů pivnich druhu je Lager ve stejne linii jako Pilsner plus dalši

 • Tomas Dobrota napsal:

  Mam dojem,že při nekterych degustačnich souteži se ješte vyhlašuje absolutni vítez mezi takovymi kategoriemi

  • Moro napsal:

   A co z toho plyne? Mimo toho, že někdo tady musí mít poslední slovo?
   Milý Tomáši (ono těch nicků je tady více že) – pokud jste schopen potlačit svoje vlastní ego a pokud Vaše „fundované“ komentáře jsou podloženy nejen teoretickými útržky znalostí, ale i praxí, pak není problém mě kontaktovat a rád přijmu dalšího recenzenta. A toto myslím naprosto vážně = je to naprosto seriózní nabídka.

 • Tomas Dobrota napsal:

  Diky za nabidku Moro,popřemýšlim,videl bych to tak až na duchod;).Jinak pozor na pouzivani sklenic na z myček s prostredky dva v jednom apod,jsou nedokonale oplachle,tož tak

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »