Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Feldschlösschen Original

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

žlutě zlatá, pivo čiré až průhledné

Pěna

sněhově bílá, bublinková, poměrně stálá

Vůně

slad, lehce chmel

Chuť, říz

Úvod dosti perlivý s lehkou linkou chmele, kterážto je podložená silnou a hutnou sladovostí, která nás provází po celý doušek. Středem se line už silnější chmelová stopička, která v závěru naprosto zmizí. Závěr plný sladu, po kterém nám v ústech zůstává pocit lehké chlebovitosti a nasycení. Říz nižší, pitelnost skvělá.

Další komentář

Světlý ležák, který slušně popisuje tento styl. Nekomplikovaný, přímočarý a nabízí vám jediné – sladové, plné a hutné tělo, které uspokojí všechny vaše chuťové buňky.

Fotografie

p_20161101_211537

Výsledek (?)

Nevím, zda-li taky napsat International lager (euro pale lager jako je na beeradvocate) nebo Helles, jelikož na obalu je to tak napsáno a mně osobně na to sedí i víc. Hodně rozvažuji mezi známkou 7.0 a 6.5 … kdovíjak mě to úplně neposadilo na prdel, ale fantasticky se to pije a je to jednoduché pivo.
Pozn. Moro: jedná se o evropský ležák, nicméně jsem zde Martinovy poznámky ponechal, recenzent v zácviku to má těžké 😉

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů
6,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (1 hlasů, průměrné hodnocení: 7,00 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • Pike napsal:

  „Pozn. Moro: jedná se o evropský ležák, nicméně jsem zde Martinovy poznámky ponechal, recenzent v zácviku to má těžké “
  Nerad bych byl zase jednou za rýpala nebo rozpoutával flejm, ale smím se zeptat na důvod? Toto pivo jsem nepil, takže nemohu sám soudit, ale recenzentův popis „sladové, plné a hutné tělo“ nebo „závěr plný sladu“ by skutečně seděl spíše na Helles než na evropský ležák…

  • Moro napsal:

   Nikdy jsem nikoho neoznačil za rýpala, diskuse vítány 😉 Toto pivo jsem pil hodně dávno a byl to (dle mých starých poznámek) opravdu nicneříkající ležák evropského typu. Teď je pro mě nedostupné a tak mi nezbylo, než se spolehnout na všemožné pivní weby, kde se střídavě přiklání na stranu ležáku nebo helles. Nicméně většinově je označováno jako evropský ležák. Proto jsem to přepsal. S Martinem jsem to probíral a protože on sám nemá helles tolik zažity (ve smyslu napity), tak ustoupil mému názoru. Je to špatně?

 • Pike napsal:

  Já vím, za rýpala se většinou označuji sám. 😉
  Děkuji za vysvětlení. Že je to špatně, to rozhodně netvrdím; a ani bych nemohl, když jsem pivo nepil. Jen mi zkrátka popis v recenzi, hlavně zmiňovaná sladovost, asocioval spíše Helles než EL. Proto jsem požádal o upřesnění důvodu pro zařazení. Takto mi to stačí, ještě jednou díky za odpověď.

 • kovi napsal:

  Zdravím také se svým zvídavým příspěvkem do diskuze (spíše dotazem). Taky mne zaujala diskuze o stylovém zařazení piva a nevím, jestli jsem to pochopil správně, tedy takto: toto pivo spadá do kategorie Euro Pale Lager (dle BJCP Pale Malty European Lager?), nikoliv však do kategorie Munich Helles (což je podmnožina Pale Malty European Lager), a to z důvodu jeho chuťových charakteristik (i když na obalu se údajně prezentuje jako Helles)? Předem díky za vyjasnění a omlouvám se za otázky, které by někdo mohl označit jako zbytečné 😀

  • Pike napsal:

   To bude možná ten zdroj nedorozumění. Já chápu pojem Euro Pale Lager jako mírně zpřesněné synonymum pro International Pale Lager (BJCP 2A), ne jako Pale Malty European Lager (BJCP 4), což není styl per se, ale označení skupiny stylů, kam patří i Munich Helles (BJCP 4A).
   Ale netvrdím, že to chápu správně.

   • Moro napsal:

    Je to tak, jak píše pike.
    Dále – často se prostě nelze odkazovat na to, co je napsáno na etiketě/plechovce. Např. spousta piv z jižní Evropy se prezentuje jako pils nebo german pils a vůbec to tohoto ranku nepatří. Takže buď si to recenzent zařadí dle svých zkušeností nebo se poradíme mezi sebou nebo se poradíme s webem.
    V tomto případě – dle Martinova (Pikachu) popisu by se jednalo opravdu spíše o helles, pivovar to prezentuje jako helles, web to většinově podává jako pale lager a Moro to má ve starých poznámkách stejně. Tím nechci říci, že Moro má patent na rozum – jen jsem se spolehnul na svoje předchozí zkušenosti.

   • kovi napsal:

    Díky vám oběma za osvětlení.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »