Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Horehleď

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

zlatavá, pivo čiré

Pěna

bílá, slabě držící, opadavá

Vůně

chmel, stopy sladu a kvasnic

Chuť, říz

Úvod vyznačen rychlým nástupem, který je sladový a hutný, ale se stejnou rychlostí tento vjem odchází do ztracena. Středem se táhne chmelová hořkost, úzce propojená s kvasnicovou stopou. Závěr vyplněn jen a pouze doznívající chmelovou hořkostí, která (ne)příjemně svrbí na jazyku. Tělo prázdné, poměrně vodové, alkoholová linka lehce znatelná. Říz vyšší, pitelnost dobrá.

Další komentář

Klasická česká 12°, z poctivého chmele, sladu a vody. Tak nějak by mohlo vypadat reklamní poutač na toto pivo. Neurazí ani neoslní, štamgasti jej budou pít ve velkém, pivního znalce neosloví, spíše odradí. U takového pivního kousku se kamarádům budete spíše vychloubat, že jste jich vypili 15 za jeden večer než že je to kousek, kterým by si rozšířili pivní obzory. Tělo na 12° pivo slabé, více vodové než plné a hutné. Závěrem snad doplním, že toto pivo vyhrálo v roce 2015 vyhrálo stříbrnou pečeť v soutěži kvasnicových piv na Slavnostech piva v Táboře, čemuž opravdu nerozumím, ale tento můj subjektivní názor nepatří do recenzí 🙂

Fotografie

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
4,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (4 hlasů, průměrné hodnocení: 3,75 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • Jan napsal:

  Várky s proměnlivou kvalitou, ale poslední rok je víceméně stejná, a to jak píšete zde. Před cca rokem, to bylo jiné pivo, poctivý ležák, hutný…paráda. Bohužel, navýšení výrobní kapacity a nejenom to, přispělo k tomu, že toto pivo už nevyhledávám. Je to škoda, mohli sme tu mět parádní pivo, a věřím tomu, že pan Horehleď to umí 🙂 ale realita je jiná. Škoda.

  • Pikachu napsal:

   Vskutku rok zpátky jsem kvality tohoto piva ověřovati nemohl, ale dnes se již dosti často setkávám s názorem, že by se Hrádek měl co nejdříve vrátit k předchozím standardům. Osobně si též myslím, že tento pivovar má na více.

 • Jan napsal:

  A možná je třeba dodat, že dříve bylo pivo nefiltrované, ale kvuli poptávce „průzračného piva“ již tomu tak není.

  • Pikachu napsal:

   Na jejich stránkách se píše, že všechna piva jsou jak v KEG tak i v PET formě dodávána jako kvasnicová a nefiltrovaná. Zde se pozastavím a odkážu na poslední větu z mé recenze. Kdoví, zda-li to není podobný „blud“.

   • Kuba napsal:

    „Závěrečnou operací je moderní dvojitá filtrace s použitím křemelinového a MMS filtru. Po ní následuje stáčení na lince – do KEG sudů či PET lahví.“

   • Kuba napsal:

    „Většina tohoto piva je dodávána v kvasnicové nefiltrované podobě.“

    – čili na stránkách hokej jak bič 😀

 • Vlasta napsal:

  Před dvěma lety, kdy jsem toto pivo pil, bych mu dal 7b.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »