Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Master Ale

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

světle měděná, pivo kalné

Pěna

světle okrová barva, středně vysoká a hustá, pomalu klesne na stabilní povlak, pěkně kroužkuje

Vůně

sladké citrusové plody, grepová hořkost, chmelová hořkost

Chuť, říz

Začátek piva je takový vodovější. Po malé chvilce se přidává nasládlá sladová chuť. Po další docela dlouhé chvilce se přidává výrazná, dominantní chmelová hořkost. Ta trvá až do konce poměrně krátkého těla. Doznívání je krátké a je opět o té výrazné, drsné, chmelové hořkosti. Plnost průměrná. Říz odpovídající, spíše mírně vyšší. Pitelnost není špatná, ba naopak celkem dobrá.

Další komentář

V nabídce bylo uvedeno Ale amerického typu, takže zřejmě asi APA. Negativně bych hodnotil hořkost, spíše odpovídá té Plzni než svrchně kvašenému americkému stylu. Pozitivně hodnotím pěnu a celkem i tu pitelnost. Musím uznat, že toto je jedna z cest jak přiblížit svrchně kvašené pivo masovější veřejnosti. Pivo nebylo chuťově vůbec špatné, ale APA tohle moc neodpovídá.

Přídavek od Moro: Pivo konzumováno v podniku Středověké pivní sklepy Opava – nižší říz, lehká oxidace, tupá „neejlovská“ hořkost, minimální podíl ovocné složky, poměrně plné (ležákoidní) tělo. Výsledkem jest nezajímavý pokus o ejl, který sotva koho uspokojí; styl raději neřeším vůbec. Hodnocení 4,0/10.

Fotografie

Recenze Master Ale

Recenze Master Ale

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
4,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (5 hlasů, průměrné hodnocení: 3,60 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , ,Komentáře

 • kratoska15 napsal:

  Já pořád marně dumám, proč velké pivovary vyhazují peníze za výrobu takových piv…..Včera jsem chutnal Lobkowitz Ale, to ejl nevidělo ani z letadla……..

  • Moro napsal:

   To jsme dva – myslím, že „klasické“ pijáky Kozla, Gambrinusu Radegasta nějaké ejly nezajímají. Vyhledávače ejlů jejich (ne)kvalita zase spíš odradí.

   • Pike napsal:

    Mne napadla i taková konspirační teorie, jestli za tím není snaha utvrdit ortodoxní české pivaře (pokud už se k ochutnání odhodlají) v jejich česko-ležákovské víře:
    „Tak jsem vám vochutnal ten slavnej ejl, co se vo nich teďka všude mluví, a řeknu vám, nic moc, kdo jste nezkusil, o nic jste nepřišel. Kdepak, plznička je plznička…“
    😉

    • Moro napsal:

     Nebo jen zoufalý pokus přilákal do svých hospod milovníky pivní rozmanitosti. Úvahy se mohou ubírat mnoha směry …

     • PanVrchni napsal:

      K této verzi se kloním i já, protože ve volbě sládků nejsou jenom ejly, ale i mnohem klasičtější kusy typu kvasnicový Kozel apod. Většinou ale stejně nejde o žádnou hitparádu.

 • Akord23 napsal:

  Například v sousedním Polsku dokáže velkej prumyslovej pivovar uvařit i celkem slusnej ALE nebo Stout, jenom u nás se u velkých hráčů všechno vaří aby to náhodou někoho neurazilo, nebo nedej bože nenadchlo…škoda

 • Energetik napsal:

  Naprostý průser, divím se, že se nestydí s tím vylézt „na povrch“. Tento měsíc navíc přeslazený a chuťově plytký Šariš Jantar. To je navíc panečku Volba ČESKÝCH sládků 😀

  • Moro napsal:

   Přitom onen koncept (Volba ČESKÝCH sládků) nemusel být špatný – ale pokud by opravdu čeští sládkové vybrali Šariš, pak je cosi v konceptu špatně. Příště to bude třeba pivo St Louis z Botswany ne?

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »