Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Rychtář Premium

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

vyšší zlato hnědá, pivo čiré

Pěna

bílá s velkými bublinkami, poměrně stabilní

Vůně

chmelová a sladová

Chuť, říz

Nástup chutí je správně ležákovský – hořce chmelový a je doprovázen plnější sladovostí, která opět přechází v chmelovou hořkost, tentokrát drsnějšího rázu a kratšího trvání. Chuťový vjem je ukončen sladovým ocáskem, který zůstává v ústech poměrně dlouze. Říz piva je střední až vyšší. Ve složení piva přítomny chmelové produkty a upravený chmel (pivovar u všech svých piv deklaruje, že používá hlávkový chmel (chmelové šištice)).

Další komentář

Další z řady dobře udělaných českých ležáků. Vše je správně sladěno a vyváženo, nic neruší. Osobně preferuji tělnaté ležáky s ostřejší hořkostí a v těchto ohledech mě Rychtář Premium plně uspokojuje.

Gum (lahev 0,5 litru; trvanlivost ještě 2 měsíce): Velmi příjemný, plný sladový ležák s výraznou avšak dobře vyváženou hořkostí dlouho doznívající v ústech. Vůne sladová, středně výrazná. Pitelnost střední. Osobně hodnotím 7 z 10.

Fotografie

Rychtář Premium

 

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů
6,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (67 hlasů, průměrné hodnocení: 8,21 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , ,Komentáře

 • Maty79 napsal:

  100% pivo,nemá chybu a je hlavně české a to se cení.

 • Radek napsal:

  Osobně mě teď také uspokojil 🙂

 • Kuba napsal:

  Právě jsem dopil ;D Chtěl jsem si udělat tak trochu odbočku od Poutníka, a zakoupil jsem v Globusu pár kousků. Rychtáře mám jako značku rád, ale upřímně řečeno – musel jsem si chvilku zvykat. Tělo sladovější, pěnivost relativně malá a pěna nestabilní. Nicméně, po pár večerech v Rychtářově společnosti jsem si zvykl a je to velmi příjemné pivo, i když Poutníkova hořkost mi tu trochu chybí. Doporučuji nepodávat podchlazené!

 • Radek FISCHER napsal:

  Jedno z mých nejoblíbenějších piv (spolu s Klášterem 11 i Premium),takže mohu jen potvrdit komentáře kolegů přede mnou .Lze si jen přát více takových povedených kousků.

 • Ondra napsal:

  Právě jsem ho taky dopil:-D a to pivo je naprosto výborný!!!Musím se omluvit pivovaru Rychtář!Vždycky jsem se na Rychtáře koukal z patra a říkal si co to bude za patoky.Opak je pravdou.Pecka!

 • Moro napsal:

  Pivo je to dobré, snad jeho kvalita vydrží. Snad jen – dávat 10 hvězdiček je velmi ošidné a zavádějící. Protože by to bylo absolutně výtečně bezchybné pivo. A takové neexistuje.

  • Ondra napsal:

   Moro musím s tebou nesouhlasit.Pokud má pivo výbornou chut a nic ji nekazí rád dám deset bodů.Ty si svoji desítku neustále schováváš pro absolutně výtečně bezchybné pivo…..a co když nikdy takové nepřijde?Jednou,za mnoho let až budeš ležet na smrtelné posteli tak tě to bude mrzet a řekneš si:že já neposlechnul toho Ondru a nedal sesítku…..:-D

 • Kamil napsal:

  Tak abych si přihodil svoji trochu do mlýna. Je to 14 dní co jsme s tchánem přemýšleli co si vezmem za pivo (celou bečku) a dostalo se mi do ruky pivo Rychtář a leták z místního velkoskladu. Tak jsme naznali že je potřeba udělat změnu pořád se tu pije Kozel a Vyškov což já osobně moc nemusím(přijde mi že vyroba piva ve Vyškově je jak na houpačce jednou je to malvas a podruhý raději nepít). Ale zpět k Rychtáři byli jsme hodně překvapeni a to mile toto pivo mě osobně hodně nadchlo a jak tu někdo psal je to PECKA. Asi jsem se zamiloval. Teď zrovna koštuji Baronku z Žatce taky dobrej kousek.

 • Rudla napsal:

  Mají u nás v NB točenou 10, na kterou do jedné hospůdky chodím. Tento ležák si kupuji lahvový a patří k mým oblíbeným. Trochu jsem hučel do hostinského aby vzal jeden soudek na zkoušku právě tohoto ležáku, tak snad na mě dá a já se dočkám i točené verze. Každopádně výborné pivko.
  Hodnotím 7/10

 • Tomket napsal:

  skvělé pivo 🙂 a degustace přímo ve sklepích pivovaru Hlinsko mě přesvědčila ,že tohle pivo je jedno z nej. u nás co jsem zatím pil.

 • miťka napsal:

  Do nedávné doby jsem měl také trochu problém s podceňováním menších a méně známých pivovarů. Rozhodl jsem se zkoušet různé druhy silnějších piv a začal si kupovat vždy po dvou až třech pivech ležáků méně známých značek.
  Závěry z mých ochutnávek jsou pro mě velmi překvapující. Většina prémiových ležáků malých pivovarů mi chutná více, než piva renomovaných značek. Mezi ty opravdu dobré řadím právě Rychtáře Prémium, které považuji za jeden z nejlepších ležáků na trhu běžně dostupných piv. Nechci nikoho urazit, ale dávat o dvanáct korun více za Plzeň, kterou jsem donedávna denně pil, mi dnes už přijde jako vyhazování peněz.

  • Moro napsal:

   Taková slova se hodně dobře čtou :-).
   To je také jeden z cílů našeho webu = ukazovat, jak je pivní svět bohatý a kolik kvalitních piv máme na trhu dostupných.

  • Kuba napsal:

   Vystihl jsi to velmi dobře. Konkrétně lahvová Plzeň je sice pivo bez vad, ale pro mě extrémně nudné. Menší průmyslové pivovary jsou často podstatně zajímavější, levnější a také většinou nemívají problémy s kolísáním kvality. Ty ještě menší bývají občas opravdu velmi zajímavé, ale dražší (i když málokdy než Plzeň), leč kolísání kvality várek je tu častější. Trochu jsem tu zobecnil mé osobní zkušenosti z poslední doby, ale myslím, že nejsem daleko od objektivní pravdy.
   _
   Lahvový Rychtář je dobré pivo, ale jsou lahváče, které si dám mnohem raději (Poutník, Záviš, Vyškovský Březňák, Perun…). V točené nefiltrované podobě mě naopak nadchnul.

 • miťka napsal:

  Hrajeme u nás nohejbal a diváci obvykle za zápas vysají sud, někdy dva plzeňského. Mají tedy Trochu lepší pivo rádi.
  Už se těším na příští sezónu, až jim dáme točeného Rychtáře Premium, oni si pomlaskají a ještě zaplatí o deset korun méně.

 • ivoh napsal:

  Ochutnal jsem a nevěřil vladtní kalíškům. no to je PIVO!!!

 • mr.Rocket napsal:

  celkově hodně nevýrazné. Na mě málo hořké. Nepochutnal jsem si. Měl jsem lahev. Želiv je prostě jinde :o)

 • Martin napsal:

  Za mě taky výborné pivo. Dávám 7 bodů z 10. Za tu cenu, kterou stojí, se určitě vyplatí. Klasický český nešizený ležák. Ještě by mohl pivovar na svých etiketách zdůraznit, že používá ten hlávkový chmel v přírodní podobě, protože takový žádný jiný průmyslový pivovar nepoužívá, pokud nepočítám Budvar, možná Lobkowicz Premium? Nevýhodou je menší dostupnost, stabilně je k dostání jen v Globusu, a pak nárazově v různých multipacích nebo mixpacích spolu s ostatními pivy ze skupiny Pivovary Lobkowicz.

 • Tečka napsal:

  8 bodu z 10, ideální poměr cena/výkon, možná na trhu narazíte na lepší chmelomok, ale většina z nich bude minimálně o polovinu dražší.Vyzkoušel jsem zatím jen lahvovou variantu, na čapáka se doslova třesu.Hořkost akurátní, chuť bohatá, mohu jen doporučit!Thumbs up!

 • kamzo napsal:

  Akonahle je 8pack v Lidli..nakladam do auta aj s Klasterom co sa zmesti:-D

 • Kozlík napsal:

  Osobně bych doporučil Rychtáře – Rataj.A rád bych znal váš názor a přečetl si recenzi na toto pivo.Zdravím Kozlík

 • kremák napsal:

  Musel jsem po delší době vyzkoušet Rychtáře Premium, jelikož mě dříve velmi chutnal. V poslední době jsem zaznamenal v skupině Lobkowiczké pivovary velký pokles kvality u většiny piv, tudíž mi to nedalo a zakoupil jsem si pár Rychtářů. Bohužel obava z toho, že to odneslo i toto pivo se naplnila. Sice to není takový průšvih jako u Uherskobrodského piva nebo Černé Hory, ale nadšen jsem tedy nebyl. I u této dvanáctky jsem cítil mírný ocásek(i když ne tolik jako u všech jedenáctek od Lob..), plnost piva se vytratila kamsi, pivu dominovala taková nepříjemná hořkost až nakyslost. Vypít se to dalo, ale už si rozmyslím, jestli si toto pivo příště koupím.Nevím čím to je, ale od té doby co do konsorcia Lobkowiczské pivovary vstoupili číňané, všechny jejich piva šli kvalitativně dolů. Jedenáctky jsou vyloženě na hranici pitelnosti, ležáky se vypít dají,ale prostě si na nich nepochutnám. Příště zkusím koupit Klášter, doufám, že snad toto pivo zůstalo stejné. Zlaaaaatý Strakonice.

 • YAG napsal:

  !!! Prestal mi chutnat Rychtar Premium 12 – mluvim ted o lahvovych…
  Po letech, se vsemi parametry (dostupnost / cena / chut) vyzkousene pivko, me jiz nekolikrat v posledni dobe tezce zklamalo,
  dostupnost a cena se zvysila, chut sla do hoven, dam jeste jednu – dve sance a konec, hledam (asi marne) marketove pristupne
  pivko, by splnovalo moje nizke naroky (snad ten Krakonos by to jakztakz zvladl)… zavidim tem, kteri maji po ruce Hubertus, Zavis, Poutnik, to jsou pro mne chutovky na pomazleni, s uctou YAG.

  • PanVrchni napsal:

   I Budvar a Bernard jsou dosti dobře dostupné a drží stálou – velmi dobrou – kvalitu. A pak už zbývá už asi jenom ta Plzeň, která je opravdu všude, ale není zrovna nejlevnější…

   • YAG napsal:

    Nejsem pivni diskuter, bo neumim popsat rozfazovane vsechny chute pri polknuti dousku pivka,
    me budto chutna / nechutna, takze testuji dalsi marketove dostupne a neprozkoumane kousky,
    zatim me celkem prekvapil Bernard 11, prijemna jedenactka.

  • felzeth napsal:

   V čem konkretně šla chuť do hoven? Rychtaře jsem delší dobu nepil a byl bych nerad, kdyby se to pivo zhoršilo. Důsledek kvality může mít i špatné skladování obchodu apd. Určitě bych zkusil zakoupit i jinde, případně po delší době.

   • YAG napsal:

    Jak zminuji vyse, neumim popsat jednotlive chute a rict, v kterym momente presne je ten problem,
    ale je to asi tak podobne, jak je uvedeno v prispevku nade mnou => kremák – 3.6.2016, nejedna se
    o jeden nakup, ale za posledni cca 1/2 roku na moji chut, docela casto, skladovanim to asi nebude,
    kazdy nakup je jine (novejsi) datum, kazdopadne doporucuji koupit nejdrive vzorek nekolika kusu,
    nez si koupis bedynky.

    • kremák napsal:

     Dnes jsem po roce vyzkoušel zase Rychtáře dvanáctku, a docela jsem byl spokojený..za ty prachy(9,90,-), určitě lepší jak minule. Sice žádný megazázrak, ale docela pitelný pivo. Na rozdíl od jedenáctky. Datum exp. 19.10. 2012. Společnost Lobkowiczké pivovary poslední dobou má velké výkyvy v kvalitě a to ve všech svých pivovarech. Minule jsem koupil basu Vévody, který dříve byl za ty „drobáky“ docela slušné pivo se stálou chutí, bohužel v base jsem měl 2 různé várky(cca o týden), jedna chutnala nakysle, nepříjemná máslová chuť dominovala, zatímco novější várka byla v pořádku, tak jako dřív. Dvanácka Rychtář opoti tomu je v pohodě. Asi jsem měl štěstí…

 • Sidorovič napsal:

  Zakoupíno v aktualni akci v Normě za 10,90 v plechu a smakl jsem si jako uz dlouho ne. Vynikajici, vse sladene, nic neprevlada a ani nechybi a za tu cenu (a nejen za ni) to je proste parada…

  • Sidorovic napsal:

   Tak dalsi znacka co me zklamala, vcera 3 v plechu (upotrebitelnost do 24.12.18) a temer jsem napoznal, ze to je (ci ma byt) Rychtar, uplne jina nestandardni chut ci pachut, nicmene o zkazene pivo se nejednalo. Zkusim zase po case, ale pro ted stacilo.

   • PetrM napsal:

    Se nediv, že to není Rychtář – vaří se v Protivíně (protože tam je plechovková linka). Takže Rychtář na Platanský způsob 🙂

    • Sidorovic napsal:

     Pravda, bude to zrejme tim. Ted uz tri dny popijim lahvovou verzi a nemam co bych vytknul.

     • Jirka napsal:

      Tohle je problém menších pivovarů co nemají vlastní linku na plechovky – buď je v plechovce úplně jiné pivo a nebo není, ovšem převáží se přes půl republiky někam, kde linku na plech mají. No a ten převoz tomu pivu rozhodně nepřidá.

 • Roman napsal:

  Super pivko lahvové lahodné, v akci v Kaufu, nemám co vytknout, po klášteru desítce další dobrý kousek 🙂

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »