Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Otakar 11

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

Zlatoměděná

Pěna

Bílá, držící, jemné bublinky

Vůně

chmelová se stopou sladu

Chuť, říz

Úvod lehce nasládlý se sladovými tóny. V prostřední části se lehce bije chmelová hořkost a stále výrazná sladká chuť. V závěru chmelová hořkost ulpívá, ale není agresivní a neruší celkový dojem. Již dříve zmiňovaná sladkost znatelná po celou dobu pití. Tělo střední, říz střední, pitelnost dobrá.

Další komentář

Polička není rodištěm jen Bohuslava Martinů, ale i Elišky či Otakara. Náš Otakar jest světlý ležák, chuťově vyrovnaný a příjemně vonící. Chmelová hořkost po polknutí svrbí na jazyku, ale nerozbíjí celkový dojem, který se nese hlavně ve znaku sladkosti. Poměrně nenáročné pivo, vhodné pro každodenní popíjení, leč ne vhodné pro každého. Někomu věru může vadit ona nasládlost, která prochází celým pivem a docela může rozbíjet konečný výsledek. Ve složení mimo jiné cukr.

Fotografie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů
6,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (12 hlasů, průměrné hodnocení: 7,00 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • Baron Roth napsal:

  6,5 bodu? Poličku již více než tři roky nevyhledávám, jelikož naprosto změnila svoji chuť a charakter. Dnešní produkce je naprosto mdlá s minimem charakteru, vyznačující se naprostou průměrností……..

  • Mikoláš napsal:

   A to by mě teda zajímalo, jak je možné, že pivo, které se vaří desítky let stejným způsobem, může změnit svůj charakter a chuť? To, že tobě nechutná, beru, ale myslím si, že to co píšeš, je spíš o změně tvých preferencí piva.

   • Baron Roth napsal:

    Tak to v žádném případě, na změnu chuti a charakteru jsem dokonce upozorňoval pivovar, můžu i dohledat kdy tomu tak bylo. Když někdo změní chuť vašemu oblíbenému nápoji, či pochutině, taky to hned poznáte 😉

   • Baron Roth napsal:

    Tak jsem to dohledal, odesláno 15. prosince 2013 10:29: Dobrý den, nevím co se děje, ale Vaše pivo je v poslední době úplně jiné než bývalo. Vždy jsem to přešel a říkal si, že se nejspíše nepovedla várka… Ovšem po včerejší ochutnávce Vaší dvanáctky (kterou jsem si rok co rok naděloval pod stromeček a pochutnával si na ní) jsem naprosto zděšen a naprosto nechápu co se tam u vás děje… Pivo sladké, bez jakéhokoliv chmelového doznívání, nehutné a konec samá voda. Tfuj, být sládkem tak se stydím… Pokud se zapojujete do hnutí pivní euro-komercializace, tak se vám to opravdu daří a vašemu pivu příjdou na chuť všichni milovníci žumpáčů-Gambáčů…. Doufám, že dostanete rozum a začnete produkovat zase to dobré, mnou oblíbené pivečko, na které jsem nedal dopustit a rád si sním dopřával ty pravé pohodové chvíle……….

    • Pikachu napsal:

     Pokud by to zde jmenovanému Baronu Rothovi nevadilo, rád bych viděl i odpověď od pivovaru na tuto zprávu-email. Osobně si nemyslím, že jen tak se ze dne na den změní chuť, byť je to u vašeho oblíbeného nápoje. Pokud, jak říkáte, si jejich 12° nadělujete „jen“ pod stromeček, tak během roku může projít pivo změnou, aniž ji zaregistrujete nějak mediálně či podobnými způsoby a zůstane jen prostá senzorika. Zkuste po letech se k tomu vrátit a dát si jedno čepované, třeba budete překvapen 🙂

     • Baron Roth napsal:

      Odpověď pivovaru byla taková, jak se dalo očekávat. Pivovar za nic nemůže, může za to výčepák. Jen poznamenám, že dvanáctku jsem si opravdu dával vždy jen na vánoce, ale jedenáctku pravidelně. Ještě teď bych doma našel cca 30 zátek od sudů. Dnešní produkci občas ochutnám, ale je to prostě úplně jiné pivo jak jsem psal výše. Naštěstí nejsem jediný, který změnu zaregistroval… Zde ta odpověď: Dobrý den,

      srdečně Vás zdravíme z Poličky a děkujeme Vám za bezprostřední, i když velmi nelichotivé, hodnocení našeho piva. Vzhledem k tomu, že je jediné, obracíme se na Vás s prosbou o upřesnění místa setkání s naším Závišem za účelem zjištění podrobností.

      Děkujeme

  • Kuba napsal:

   Otakara moc nevyhledávám, ale neuráží mě, je to stabilně solidní jedenáctka a Záviše mám opravdu rád, i když jinak dávám přednost hořčím ležákům.

   Kvalita je imho dlouhodobě stabilní…

 • luba napsal:

  Tato recenze přesně vystihuje Otakara 11 (dám si ho každý den 🙂 )

 • Tommy72 napsal:

  A mně zase přijde 6,5 bodu málo. Nepiji jej často, ale jak tohle pivo někde potkám, srdce zaplesá. Pro mě pitelnost více než dobrá, to se pije samo. 🙂 A ani mi nevadí, že má v sobě cukr. Z průmyslových jedenáctek je mi asi chuťově nejmilejší.

  • Pikachu napsal:

   Dlouhou dobu jsem jednal se starším a zkušenějším kolegou, zda-li 6.5 či 7.0 nebo i 7.5. Nakonec jsme se shodli, z těchto známek, na nejnižší. A to z důvodu, že je při výrobě použit onen zmiňovaný cukr, ale také, leč je to výborné pivo, mě-nás neoslnilo natolik, abychom byli nuceni udělit vyšší známku.

 • lunruj napsal:

  Polička se špatně shání lahvová (alespoň v Brně), nicméně pokud někdo chce koupit soudek, tak se dá Polička sehnat za příznivou cenu, tak o 20 % nižší, než srovnatelná piva.

 • fotr napsal:

  Docela dobré pivo, nebál bych se dát si ho znovu. Jen jsem si všiml, že na etiketě je 4,8% alkoholu (díval jsem se velmi pečlivě).

 • Láďa napsal:

  Lepší je pít vodu ze záchodu než tohle, totalni katastrofa

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »