Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Žatecký Gus

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

světle zlatá, pivo čiré

Pěna

čistě bílá barva, vysoká a velmi řídká. Rychle opadne na slabý povlak

Vůně

obilná, trpká, mdlá

Chuť, říz

Úvod je takový lehčí, vodovější a prázdnější. Dlouho se nic neděje a pak se velmi pomalu a jakoby neochotně přidává sladová, sladká a obilná chuť. Ta je taková mdlá, stejně jako vůně. Je to přesně ten okamžik, který snižuje zásadně pitelnost. Na konci doušku to alespoň trochu zachraňuje říz a někde v pozadí velmi slabá chmelová hořkost. Doznívání je řízné a je trochu cítit chmel. Tělo piva je spíše plošší. Během pití je často cítit zelenina. Plnost průměrná. Říz průměrný. Pitelnost bída.

Další komentář

U tohoto piva je naprostou tragédií vůně. Bohužel se vůně i zásadně promítá do chuti. Ve složení mj. chmelové produkty a sladový extrakt.

Fotografie

Recenze Žatecký Gus

Žatecký Gus

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
3 body z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (2 hlasů, průměrné hodnocení: 2,50 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • PanVrchni napsal:

  Tohle pivo jsem viděl v Tescu a po počátečním zaujetí („ha – nové české pivo!“ :-)) ve mě vzbudilo spíš pochybnosti. Hlavně nechápu, co si Carlsberg slibuje od uvedení podprůměrného ležáku za cenu přes 30 Kč.

  • lukáš napsal:

   A myslíte, že toto pivo vedou všechna Tesca? (hypermarkety) Nebo v kterém konkrétně jste jej zahlédl vy? Co si od toho slibují, to nevím, ale možná to, že chtějí českému zákazníkovi ukázat, jak chutná žatecké pivo v Rusku, jistě tam bude nějaký rozdíl v receptuře, neboť v Rusku jsou lidé zvyklí možná pít trochu jiné pivo. Prostě asi stejný postup, jako Budvar dováží pivo Carlsberg, které je dražší než Budvar, a zájem o něj je taky.

   • Moro napsal:

    Jen něco doplním – vypadá to, že (nejen) Žatecký Gus, ale i další značky patřící pod giganta Carlsberg, budeme v ČR vídat častěji a pravidelně. Byl jsem osloven firmou, která je dováží a budou vycházet i v recenzích.

    • lukáš napsal:

     To je dobře, takže nyní by jen zbývalo zjistit, kde se dají tato piva zakoupit (a zda je dostupné v dané síti celorepublikově), protože bych také rád toto pivo ochutnal a posléze porovnal s tou oficiální recenzí.:-)

 • Lendir napsal:

  V postsovětském prostoru to mají všude. Tváří se to jako české pivo, tak to místní rádi kupují. Bohužel.

 • Petr napsal:

  Prave ho piju na Novem Zelandu, kde jsem ho zakoupil v mistnim obchodnim retezci s nadsenim, ze jsem sehnal levne ceske pivo. Neni spatny, ale v CR bych si ho samozrejme nekoupil 🙂

 • Peroutka napsal:

  Dnes vyzkoušel a pro mne nezajímavé pivo,žádná hořkost,naprosto průměrná jedenáctka za podivně vysokou cenu. Hodnotím tak 5/10

 • Mirek napsal:

  Tak právě ho piju v Rusku na dálném východě, konkrétně Sachalin. Na místní poměry ujde. Jinak je tu Kozel, Krušovice, Budvar, vše vařeno zde. Do českých mají daleko.

 • Dagmar napsal:

  Prodávají ho na Novém Zélandu. My si ho koupili, protože jsme si mysleli, že je to české pivo. Je v plechu a není to půllirovka.

 • Denny napsal:

  Ruský hnus, kreténská reklama, kde nějaký rezavec vykřikuje sprzněné slovo „chorošečno“ je to hnusný ruský pivo,

  jako všechna ostatní ruská piva,
  to mi věřte,
  jsem čech, který žije a pracuje skoro 40 let v Rusku

 • Denny napsal:

  Žatecký Gus je ruské světlé pivo plzeňského typu, vyráběné společností Baltika Breweries[1] – člen skupiny Carlsberg.[2] Název piva odkazuje na tradici žateckého chmele, který je do piva přidáván. Pivo je prodáváno v zemích bývalého Sovětského svazu. Je dostupné i v Česku – např. v hypermarketech obchodního řetězce Tesco. Přesto, že se jedná o ruský výrobek, bývá prezentováno jako tradiční české pivo; jeho název je uváděn vždy v latince a reklamy na pivo jsou namluvené česky, byť s ruským přízvukem)[zdroj?].

  Na ruském trhu bylo toto pivo poprvé uvedeno v roce 2009.[3] Rozšířeno bylo později i na Ukrajinu a do dalších zemí.

 • katzenkotz napsal:

  Tento bullshit zacal od maja 2019 ponukat Carlsberg aj v Bulharsku a to pod nazvom „Zatecky Hus“. To snad ani neni mozne. Ponuka ho miestny Kaufland. Odhliadnuc od gramatickeho nezmyslu v nazve sa na lokalnej stranke tvaria ako keby to bol produkt Zateckeho pivovaru. Predpokladam ale ze sa jedna o tu rusku, podvodnicku kuriozitu a to uz je potom naozaj vrchol vsetkeho.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »