Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Žatecký Gus

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

světle zlatá, pivo čiré

Pěna

čistě bílá barva, vysoká a velmi řídká. Rychle opadne na slabý povlak

Vůně

obilná, trpká, mdlá

Chuť, říz

Úvod je takový lehčí, vodovější a prázdnější. Dlouho se nic neděje a pak se velmi pomalu a jakoby neochotně přidává sladová, sladká a obilná chuť. Ta je taková mdlá, stejně jako vůně. Je to přesně ten okamžik, který snižuje zásadně pitelnost. Na konci doušku to alespoň trochu zachraňuje říz a někde v pozadí velmi slabá chmelová hořkost. Doznívání je řízné a je trochu cítit chmel. Tělo piva je spíše plošší. Během pití je často cítit zelenina. Plnost průměrná. Říz průměrný. Pitelnost bída.

Další komentář

U tohoto piva je naprostou tragédií vůně. Bohužel se vůně i zásadně promítá do chuti. Ve složení mj. chmelové produkty a sladový extrakt.

Fotografie

Recenze Žatecký Gus

Žatecký Gus

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
3 body z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (2 hlasů, průměrné hodnocení: 2,50 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • PanVrchni napsal:

  Tohle pivo jsem viděl v Tescu a po počátečním zaujetí („ha – nové české pivo!“ :-)) ve mě vzbudilo spíš pochybnosti. Hlavně nechápu, co si Carlsberg slibuje od uvedení podprůměrného ležáku za cenu přes 30 Kč.

  • lukáš napsal:

   A myslíte, že toto pivo vedou všechna Tesca? (hypermarkety) Nebo v kterém konkrétně jste jej zahlédl vy? Co si od toho slibují, to nevím, ale možná to, že chtějí českému zákazníkovi ukázat, jak chutná žatecké pivo v Rusku, jistě tam bude nějaký rozdíl v receptuře, neboť v Rusku jsou lidé zvyklí možná pít trochu jiné pivo. Prostě asi stejný postup, jako Budvar dováží pivo Carlsberg, které je dražší než Budvar, a zájem o něj je taky.

   • Moro napsal:

    Jen něco doplním – vypadá to, že (nejen) Žatecký Gus, ale i další značky patřící pod giganta Carlsberg, budeme v ČR vídat častěji a pravidelně. Byl jsem osloven firmou, která je dováží a budou vycházet i v recenzích.

    • lukáš napsal:

     To je dobře, takže nyní by jen zbývalo zjistit, kde se dají tato piva zakoupit (a zda je dostupné v dané síti celorepublikově), protože bych také rád toto pivo ochutnal a posléze porovnal s tou oficiální recenzí.:-)

 • Lendir napsal:

  V postsovětském prostoru to mají všude. Tváří se to jako české pivo, tak to místní rádi kupují. Bohužel.

 • Petr napsal:

  Prave ho piju na Novem Zelandu, kde jsem ho zakoupil v mistnim obchodnim retezci s nadsenim, ze jsem sehnal levne ceske pivo. Neni spatny, ale v CR bych si ho samozrejme nekoupil 🙂

 • Peroutka napsal:

  Dnes vyzkoušel a pro mne nezajímavé pivo,žádná hořkost,naprosto průměrná jedenáctka za podivně vysokou cenu. Hodnotím tak 5/10

 • Mirek napsal:

  Tak právě ho piju v Rusku na dálném východě, konkrétně Sachalin. Na místní poměry ujde. Jinak je tu Kozel, Krušovice, Budvar, vše vařeno zde. Do českých mají daleko.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »