Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Braník 11

Údaje o pivu

 • Název piva: Braník 11
 • Pivovar: Pivovary Staropramen (skupina Molson Coors CE)
 • Země, město: Česká republika, Praha
 • Styl: český světlý ležák
 • Alkohol: 4,8 %
 • Forma: lahvové 0,5 l; trvanlivost ještě 3 měsíce
 • Stupňovitost: 11°

Hodnocení

Barva

zlatá, pivo čiré

Pěna

bílá, nevzhledná, trhající se na cáry

Vůně

slabá chmelová s trochou pasterace

Chuť, říz

Nástup mírně sladový, dosti vodový, vcelku neharmonický s nenavazující chmelovou hořkostí tupějšího rázu a nižší intenzity. S dalšími doušky se dostavuje trocha obilí a pasterační pachuti. Chmelová hořkost mírně nabývá na intenzitě. Dojezd kratší, nasládle ulepený s nepříliš příjemnou hořkostí. Říz vyšší, tělo prokvašené. Pitelnost dosti tristní.  Ve složení mj. maltózový sirup, izoextrakt a ječmen.

Další komentář

Dalšího komentáře netřeba.

Fotografie

end 002

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
3 body z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (9 hlasů, průměrné hodnocení: 6,33 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , ,Komentáře

 • Vlastimil napsal:

  U Braníka (i Staropramenu) oceňuji, že na etiketě rozepisují složení, přestože to není povinný údaj a u chmele se neschovávají za nic neříkající „chmelové produkty“. Také se mi líbí podpis sládka na etiketě, to je taky problém se dnes nejen u velkopivovarů dopátrat, kdo pivo v pivovaru vlastně vaří (z druhé strany mi není jasné, proč u Staropramenu jméno sládka na etiketě chybí, přestože se jedná, nemýlím-li se, o tutéž osobu). Z druhý strany je mi jasný, že sládek vaří podle požadavku vlastníka, takže svým způsobem je to nic neříkající a práci potřebuje….osvětlí mi tu ale někdo prosím, jaký význam má přidávání samotného ječmene do várky? Případně jaký další pivovar nesladovaný ječmen do piva přidává? Kromě skupiny Staropramen o žádném nevím (a totéž vlastně platí i o používání maltozového sirupu). Celkově je skutečně složení těchto piv ze skupiny Staropramen dosti specifické a zvláštní.

 • Jirka2 napsal:

  Sládek jehož jméno je uvedeno pivo nevaří.Je to osoba která odpovídá za výrobu určitého piva ve všech pivovarech koncernu.
  Přidání nesladovaného ječmene do várky zvyšuje stabilitu pěny a pěnivost.

 • Mike napsal:

  Braník 11 jsem ochutnal po celém odpoledni práce, na zahradě, pod pergolou. Někdo ho položil krásně orosený na stůl. První napití bylo velmi příjemné a nebál bych se hodnotit 5*
  Po chvíli pivo trochu zteplalo, žízeň byla uhašena a moje mínění se dost změnilo. Ani by mi nevadila tolik vodová chuť, očekával jsem jí, ale pachuť na konci byla velmi nepříjemná.

 • lunruj napsal:

  Braník jsem ochutnal naposledy před více než rokem, ale moje tehdejší hodnocení odpovídá tomu v recenzi. Molson Coors je zlo (minimálně v ČR).

 • honsik napsal:

  Já bych Braník zas tak nehanil, nechápu proč, ale narozdíl od Staropramenu mi přijde jedenáctka celkem pitelná v poměru k ceně. Bavíme se o pivech za 10 korun… ano, když si připlatíte, dostanete víc muziky, ale za deset korun (když nepočítám slevové akce) to je pivko, které se dá vychlazené celkem v pohodě vypít… Jo jsou tam pachutě a všechno, ale když ho vypijete vychlazené za chvíli – když máte žízeň, tak celkem bodne.

 • ian von R napsal:

  Snesu mnohé. Respektuji, že každý má chutě jiné. Ale tohle je chuťově čistá chemie zostřená 2l PETkou (prostě jsem k ní nějak přišel). Aspoň je pivovar upřímný a netají, z čeho tuhle dobrotu namíchal.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »