Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Jarní doušek 12°

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

Zlatá, takřka čiré pivo

Pěna

Bílá, okrovitá, mizící

Vůně

obilí, slad, jarní tráva

Chuť, říz

Zpočátku silný nástup hořkosti (na můj vkus) prolínaný sladovým podtónem. Střed těla plný a v závěru příjemná svěží chuť sladu, který se projevuje naplno. Říz střední. Pitelnost dobrá.

Další komentář

Pro můj první počin jako hodnotitel, jsem si vybral novinku z 1. Selského pivovárku v Kroměříži, a to jejich Jarní doušek, který byl, dá-li se tak nazvat, uvařen jako limitovaná edice na základě tajného receptu. Pivo na jejich webových stránkách neuvidíte. Po předchozích zkušenostech s tímto pivovarem jsem očekával pivo vyšší kvality, což se mi potvrdilo. Chuť se příjemně prolíná celým pivem a je stálá po celou dobu pití. Jediné, co mě zklamalo, je rychle padající pěna (cca do 1 min.). Celkově se jedná o povedené, které jen vybízí i názvem pro popíjení při jarních večerech.

Fotografie

WP_20160504_001

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů
6,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (6 hlasů, průměrné hodnocení: 6,33 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , ,Komentáře

 • Ladináč napsal:

  Pánové hodnotitelé, prosím Vás o trochu “ profesionality“ při focení piv. Doporučuju fotit proti jednotnému podkladu, např. kus bílého papíru.

  • Moro napsal:

   Zdravím – Martin je hodnotitel nováček a jistě si na to dá pozor. V mém případě mám taky na čem pracovat, ale jsem rád, že v mém mini bytu je problém si takový koutek udělat. 🙁

 • IVO napsal:

  s velkými obtížemi jsem to pivo nakonec sehnal, s recenzí lze docela hodně souhlasit, opravdu lehké a svěží pivo na dlouhé popíjení. Ta fotka je fakt strašná, aspoň ten pytlik mohl být narovnaný. Nakonec se mi podařilo zjistit, v čem je „tajnost“. Byla prý to jednorázová várka pro výrobce osiv obilí a nějaká nová obilnina byla použita.
  Pěnu jsem měl teda lepší než Pikachu, tudíž 7/10

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »