Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Carlsberg Pilsner

Údaje o pivu

 • Název piva: Carslberg Pilsner
 • Pivovar: Carlsberg Breweries A/S, skupina Carlsberg
 • Země, město: Dánsko, Kodaň
 • Styl: světlý ležák českého typu
 • Alkohol: 5,0 %
 • Forma: lahvové 0,5 l; trvanlivost ještě 2 měsíce
 • Stupňovitost: 11,1°

Hodnocení

Barva

světlejší žluto hnědá, pivo čiré

Pěna

řidší s velkými bublinami, brzy opadala

Vůně

jen chmelová

Chuť, říz

Vzhledem k mdlé chmelové vůni by bylo možno očekávat unifikovaný patok, plný plytké a nic neříkající hořkosti a krátkého těla piva. Opak je však pravdou. Nástup chutí je překvapivě nasládlý, ba dokonce sladký. Sladkost je hodně jablečná (dodatečně jsem si v popisu značky dohledal, že by se mělo jednat o dánská letní jablka – nemohu soudit, nikdy jsem je nekonzumoval). Sladové tělo piva je středně plné a hořkost je hodně utlačena do pozadí. Vnímám jí prakticky jen kratince na konci doušku. Říz piva je střední.

Další komentář

Pivovarnická skupina Carlsberg patří mezi nadnárodní pivovarnické giganty. Značka Carlsberg je rozšířena prakticky po celém světě a důkazem toho je i fakt, že mnou degustovaný vzorek nebyl uvařen v Dánsku, nýbrž v Srbsku (Carlsberg Srbija). Je to první vzorek z této kategorie na našich stránkách a vybral jsem jej naprosto záměrně. Přesto, že se jedná a celosvětovou značku, chutná trochu jinak, než ostatní ze stejné kategorie.

Asi by bylo záhodno osvětlit pojem globální (celosvětová) značka. Tak tedy – ne všichni vyhledávají pivní rozmanitost. Ne všichni rádi zkoumají a porovnávají různé pivní styly a druhy. Je mezi námi (musím s trochou smutku napsat – bohužel) spousta a vlastně většina konzumentů, kteří si přejí, aby pivo chutnalo pořád stejně, ať jej pijí kdekoli. Vzdálenosti se dnes zkracují a tak není vůbec problém v jednom dnu pít pivo na letišti v USA, Velké Británii i kdekoli jinde. A k tomu pivovary „vyvinuly“ takové postupy, že pivo, bez ohledu na původ surovin chutná stále stejně. Je to spíše světlejší, méně tělnatý a ne moc hořký ležák. Ničím nezaujme = je unifikovaný.

Carlsberg rozhodně patří mezi taková piva, ale odlišuje se od nich svým charakterem. Ne, že by to bylo nějaké vyjímečné či výtečné pivo, ale prostě odlišuje se.

————————————————————————————————————

Hodnocení od swooper plechovka 440ml z UK dne 07.09.2013

Trvanlivost ještě 11 měsíců

Výrobce: Carlsberg UK , Notrhampton.

Barva: Čirá, žlutá

Pěna : Bílá, střední až větší bublinky. Rychle padá, ani čepovaná verze nevydrží déle.

Vůně: Lehce chmelová a sladová vůně v pozadí. Velmi jemná vůně musím říci.

Chuť, říz: Po napití nastupuje ulpívající krátká hořkost, která se později jakoby rozplývá. Jemné sladové tělo v pozadí. Lehké prázdné tělo . Pitelnost je nižší nasycení střední. Zažene žízeň, toť vše.

Další komentář: Jedno z britských neprodávanějších ležáků. Obarvená hořčí voda, která nemá opravdu co nabídnout. Výrazně podporuje Premier league a podobnost s jedním českým pivem tedy není vůbec náhodná. Šmakuláda nr. 2

3,7b/10

Carlsberg

Fotografie

Carlsberg Pilsner

 

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
4,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (27 hlasů, průměrné hodnocení: 6,63 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , ,Komentáře

 • Max napsal:

  Na fotce vypadá trošku jinak než ten, který jsem chutnal já, tak snad to není něco malinko jiného 🙂 narozdíl od jiných „klasických“ piv bych si Carlsberg klidně kupoval znovu a znovu. Hořkost mi přišla pro mně „tak akorát“, vychlazený je skvělý. Nenudí ani nekroutí pusu 🙂

 • HSV napsal:

  Pro mě nejlepší ležák..nejlepší vychlazenej, z láhve čiší aroma 🙂

  • seeker napsal:

   No nevím, ochutnal jsem ho letos v Řecku čistě proto, že tam není moc na výběr a lokální produkty nejsou zrovna bůhvíjaké terno a je to takový ten nemastný neslaný heinekenovský styl, trochu sladké trochu hořké, ne moc tělnaté, prostě takové akorát pivo, čili vlastně ve výsledku nijaké.

 • lustrigol napsal:

  Je dost známý, tak jsem si řekl, že ho vyzkouším, ale moc mi nechutnal.

 • jenda napsal:

  1. kousek se skvělí ale víc bych jich asi nezvládl zdá se mi takové těžké.. 🙂

 • obregon napsal:

  Neumím popsat, jak to chutná, protože to nechutná vůbec nijak…takový lepší Braník, tudíž za čtyři.

 • restless napsal:

  Dokonale unifikované pivo, které už si asi nekoupím. Chápu ale proč se tak prodává – člověk má jistotu, že chutná pořád stejně a nebude tedy hnusné. Navíc je rozhodně kvalitnější než třeba géčko. Na druhou stranu jde za poloviční cenu sehnat i o trochu lepší pivo, např. Klášter premium.

 • FELZETh napsal:

  V Dánsku musí bejt výborný, pamatuji doby, když se sem dostalo a chutnalo opravdu skvěle a už tehda stal lahváč dvacku, dneska je ta česká verze od budvaru nepitelná, smrdí chemií a je taková „těžká“ (nevim jak popsat).

 • Duke napsal:

  Recenzent si trošku plete různá piva. Carlsberg Pilsner je pivo s obsahem alkoholu 4,6%, hodnocená lahev má 5% a jde o Carlsberg Export, zatímco plechovka je zřejmě britská lokální verze s obsahem 3,8%. Jde tedy o tři různá piva. Viz. ratebeer.

  • Moro napsal:

   A co z toho plyne?
   Jen to, že se verze mění stát od státu a ona recenzovaná byla označena jako pilsner – nebo by se výsledná recenze až tolik lišila?

   • Duke napsal:

    O tom bohužel pochybuji, europivo jako europivo 🙂 Jen jsem chtěl poukázat na to, že jde o různá piva minimálně co se týče obsahu alkoholu. A tuto verzi spíše vystihuje verze „Export“.

 • Honsik napsal:

  1) Pivo chutná v každém koutu světa jinak, nikdy vlastně nevíte co dostanete (u nás odkud zrovna pivo přivezou)

  2) Pivo se dá pít jenom silně přechlazené = klasické skrývání pachutí. Jakmile se dostane na vyšší teplotu, na chuti je to hodně znát.

  • Jméno napsal:

   Tak s tím naprosto souhlasím.To podchlazení se bohužel netýká jen piva. Chuťové pohárky jdou na sibiř a pak už je jedno co piješ.Dobře to vědí někteří obsluhující,hlavně co se týče tvrdého alkoholu.

 • Takovej Kašpar napsal:

  No, tak jsem si přečetl všechny ty znalecké posudky tady a musím říct, že i když už jsem vypil hodně druhů piv, Carlsberg /důvěrně Čárlí/ je asi pravděpodobně nejlepší pivo na světě. Nejde o to, že to píšou na láhvi, (probably the best beer in the world. Těm znalců – pijícím ty všelijaké IPA a ALE – vzkazuju ať se vrátí na zem. Carlsberg je kvalita, a za tu se platí. Za 7,50 jí holt nekoupíte. A úplně nejvíc mě dostalo vyjádření ČESKÁ VERZE OD BUDVARU. Ta neexistuje, u nás se prodává srbská mutace. Jo a ještě jedna věc – udělal jsem anonymní test srbského, německého a polského Čárlího. A každý chutnal stejně – to jest skvěle.

  • honsik napsal:

   Tak když říkáte… já si myslím, že kdejaké obyčejné české pivo v akci za 7,50 je výrazně lepší než Carlsberg, který si musí napsat na etiketu, že je nejlepší, protože jinak by to nikoho nenapadlo 🙂

  • Pike napsal:

   Vždy, když čtu takovou nadšenou adoraci zcela průměrného piva, vnucuje se mi otázka: Jste schopen věcně popsat nám, zbloudilým v pivních tmách, co že je na tom pivu tak skvělého? Myslím senzoricky; co píší na láhvi, to je mi úplně egál.

   Podepsán pivní (ne)znalec pijící (převážně) ty všelijaké IPA a ALE

  • Jméno napsal:

   To myslíš vážně?Nebo jen čtenkruješ?

 • Takovej Kašpar napsal:

  Nevím. Ne, necítím v něm chleba s máslem, ani tńy bůhví čeho, jen mi prostě chutná. A dá se pít ve větším množství. Což u těch speciálů většinou nejde.

  • Pike napsal:

   A nepřipadá Vám to na hodnocení „nejlepší pivo na světě“ trochu málo?
   Jistě, de gustibus non est disputandum. To, že Vám toto pivo chutná, Vám nikdo nebere. Jen mne zaráží Vaše suverénní rétorika a vymezování se vůči lidem, kteří mají jiný názor.
   Jinak, já piji cca z 90% jen svrchně kvašená piva a vypít jich větší množství mi nečiní žádný problém.

   • Jirka2 napsal:

    Mi činí problém vypít větší množství jakéhokoliv piva.Ale u některých speciálů nejsem schopen polknout ani druhý lok a připadá mi jako by tvůrce(nemohu napsat sládek)si ze mne dělal srandu.

    • Kuba napsal:

     Tak to se mi stává i nespeciálů, pokud za speciály nepovažujeme takové výtvory jako Starobrno, Staropramen nebo třeba ryze hořký Radegast…

     • Pike napsal:

      Přesně tak – špatné pivo je prostě špatné pivo, a je úplně lhostejno, jestli je to speciál, nebo nespeciál.
      Jinak, pitelnost je jen jednou z vlastností piva. A třeba pro mne to není zdaleka vlastnost nejdůležitější. Kupříkladu Westvleterenů XII bych, pravda, asi deset v kuse nevypil (i kdyby mne na ně někdo pozval), ale to neznamená, že je to špatné pivo.

  • Kuba napsal:

   Až zase vypiju pět šest APA/IPA a různých jiných „speciálů“ za večer, pozvu vás, abyste mým játrům popovídal o tom, že je to nemožné…

 • Takovej Kašpar napsal:

  No, tak abychom to ukončili. Nehodlám hodnotit neschopnost některých diskutérů pochopit psaný text. Spíš jsem chtěl vyjádřit svůj názor, že mi prostě chutná Carlsberg. Stejně tak Tuborg, DAB, Veltins nebo slaboučká HANSA. Mám prostě rád německá, dánská a rakouská piva. Co nemám rád jsou piva, v nichž je obsaženo cokoliv, co není v souladu s Reinsheitsgebot. Toleruju cukr, ten do českých piv asi patří. ho jsem nechtěl urazit ani poučovat, pokud to tak vyznělo omlouvám se. Pijte si co chcete, jen mi připadá ubohé, obouvat se do něčeho, co jsem měl v hubě jednou…
  Mimo jiné, u nás na venkově, (Česká Lípa) se v hospodách jiné pivo než Pils netočí. Vyjímku tvoří Hoegaarden a Leffe. První je zcela nedobré (a pokusů bylo dost), to druhé (verze BRUNE) mi nevadí. Naopak často si ho dávám na odchodnou
  Na zdraví, přátelé.

  • Kuba napsal:

   Problém je hlavně v tom, že máte naprosto zoufalý pivní rozhled. Argumentace reinheitsgebotem je úplně mimo mísu, protože (pokud by tento zastaralý zákon vůbec o něčem vypovídal) ho většina ejlů bez problému splňuje.
   _
   Nikdo se do vás neobouvá, protože vám něco chutná, ale pro ty hlouposti, které se vám do každého příspěvku vlezou zhruba tři. Vypočítávat je nebudu, je to ztráta času…

  • Pike napsal:

   „Spíš jsem chtěl vyjádřit svůj názor, že mi prostě chutná Carlsberg.“ Víte, kdybyste napsal toto, nikdo by proti tomu nemohl říct ani popel. Ale pokud se začnete ohánět „nejlepším pivem na světě“, aniž byste byl schopen to jakkoliv podložit, a zároveň bezdůvodně urážíte lidi s jiným názorem, pak se nedivte, že Vaše akce vzbudí adekvátní reakci. Pokud toto nejste schopen nahlédnout, pak máte pravdu – další diskuse je zbytečná.

 • Takovej Kašpar napsal:

  ASI ZBYTEČNÁ DISKUZE

 • jaro napsal:

  Plechovka z Billy, obsah alkoholu 5%.Na obale pisu ze je vyrobene v Srbsku.Pivo bolo riadne vychladene a nemalo ziadne rusive chute. Nebolo citit ani chmelovy extrakt ktory sa udava v zlozeni.Bolo riadne vychladene a po jedle sa dobre pilo. Nedavno som pisal recenziu na Heinekena, ktory mi nechutil a bola to celkova mizeria, pre mna dokonca obrovska.Carlsberg ma prijemne prekvapil a rad si ho dam znova a rad.Neviem ako chuti ked je teple a mozno je to typicke unifikovane Europivo, ale mne naozaj chutilo.

 • Jméno napsal:

  Odporny patok. Nemecka piva jsou lepsi. Ceska vsechna. Napsat na lahev se da cokoli.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »