Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Velická IPA

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

granátová, pivo čiré

Pěna

bílá, jemná, stabilní

Vůně

grepy, pomelo, trocha tmavých lesních plodů

Chuť, říz

Nástup ovocný, mírně karamelový a vydatně hořký – hořkost je plna všech možných citrusových plodů. Vjem příjemně suchý. Při dalších doušcích je sladová složka utlačena do hluboké opozice a vnímat lze už jen ovoce a chmelová hořkost. Nasycenost střední, pitelnost výborná.

Další komentář

IPA, která snese nejpřísnější tuzemská měřítka. A nejlepší je u zdroje – kvůli takovému pivu se vyplatí udělat si do Velké výlet.

Fotografie

IPA 004

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů
7,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (3 hlasů, průměrné hodnocení: 4,67 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , ,Komentáře

  • Scot napsal:

    Prostředí zrodu tohoto piva je krásné a ne nejen na výlet! Okolí nad Veličkou, Suchovem, Kuželovským větřákem a prakticky celé Bílé Karpaty stojí za podívání. Škoda jen že v Horňáckém šenku otvírají až tak pozdě a poslední vlakový spoj odjíždí kolem 20 hodin. Ne každý zvládne po závíračce víc 30 kilometrů nazpět pěšky do Veselí a nebo Ostrohu, když nestihne onen poslední spoj. Obsluha Šenku je naprosto profesionální a když se člověk zmíní o jedné bývalé lokální metalové kapele a jednom místním nahrávacím studiu, tak se stává z cizince našinec… jen kdybych si pamatoval, kde jsem ztratil mou Glasgow Rangers šálu. Navíc minule než otevřeli Šenk, tak jsem cestou viděl lidi se prohánět na lidí lyžích uprostřed obce v zápřahu auta. Kde tohle jinde uvidíte?

  • Neťa napsal:

    Velickou IPU jsem pil poprvé dva roky zpátky ve Strážnici na Pivokoštu (to ještě neměli svůj pivovar a vařili ji v Lucky Bastardu) a už tenkrát svou kvalitou výrazně převyšovala všechny tuzemské IPY, které jsem dosud zkusil a na moc lepších jsem nenarazil do teď. Do Šenku jistě někdy zavítám.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »