Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Platan 10

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

zlatá, pivo čiré

Pěna

bílá barva, vysoká a řídká, postupně se roztrhá na velké chuchvalce a opadne do vytracena

Vůně

chmelová, plechová, později obilná a trpká

Chuť, říz

Nejprve se objevuje sladká velmi jemná sladová chuť doprovázená mírně vyšší plností. Sladová chuť se zvětšuje a objevuje se neurčitá navinulá plechová chuť. Později se přidává také mírná chmelová chuť s říznou příchutí. Sladové tělo se postupně vytrácí. Doznívání je krátké a je slabě chmelově hořké. Plnost mírně vyšší. Říz průměrný, Pitelnost průměrná.

Další komentář

Ve složení nalezneme upravený chmel a chmelové produkty. Přidal bych více hořkosti. Po ohřátí piva se často vyskytují obilné a trpké tóny chuti.

Fotografie

Recenze Platan 10%

Recenze Platan 10%

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
5 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (12 hlasů, průměrné hodnocení: 6,25 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , ,Komentáře

 • baronroth napsal:

  O půl bodu méně než Gambrinus Originál. Já si dám tedy raději toho Platánka……..

  • lukáš napsal:

   Souhlasím, nižší hodnocení než Gambrinus si pivo určitě nezaslouží. Je sice otázka, zda nedojde vzhledem ke změnám u Lobkowiczů k degradaci i této značky, ale zatím to tak naštěstí nevypadá. Pivo má svou specifičtější chuť, je ale rozhodně lepší než zmiňovaný Gambrinus nebo Kozel, a chutná takřka totožně jako Šenkovní z Jihlavy, skoro tato dvě piva podezírám, zda nemají stejnou recepturu….z docela dostupných desítek určitě nadprůměrný kousek! Hodnotím 7,5 bodů.láhev

   • lunruj napsal:

    Teď nevím, jestli jsem zrovna desítku, ale pokud ano a dobře si to pamatuji, tak tam rozdíl byl celkem znatelný a Jihlava u mě vede. Platan je pro mě jedno z méně oblíbených piv v rámci skupiny Lobkowicz. (Přitom v tom pivovaru vaří i výborné kousky.)

 • Jméno napsal:

  Já teda desítkám moc nedám, ale tohle mi chutná a těch 7 peněž co za to teď chtějí, určitě stojí 🙂

 • Neťa napsal:

  Přidám se ke zdejším názorům – to pivko si nezaslouží tak nízké hodnocení. Osobně jsem tam žádnou „plechovou“ pachuť necítil (a to jsem na něj dost alergický) a taky pěnu mělo krásně hustou a stabilní. Že by vadný kousek?

 • Bosovice u Cizove napsal:

  Kdepak vadny kousek. Plechova chut mi vadi u platanu dlouho. Neni to vycepen u nas na vsi. Je to i v lahvich. Kdyby zmizela, bylo by to bezva pivko.

 • Kuba napsal:

  Za mě si teda takto nízké hodnocení zaslouží a klidně i nižší.
  _
  U Argus 10° se řešilo, že by to měl být jen přelahvovaný PLatan 10°. Měl jsem teď možnost oba lahváče přímo porovnat a Argus je opravdu výrazně lepší! Platan bez charakteru, bez hořkosti – takové kde nic, tu nic 🙁

 • fotr napsal:

  Tedy, jedna z nejlepších lahvových desítek, které jsem pil. Výborná. Je to ale jen můj názor.

 • Honza M napsal:

  Lahvový Platan 10 je vcelku fajn. Nevím přesně, jak identifikovat tu plechovou chuť, co je tu zmíněna, ale mně nevadila. Dost možná je daná místní vodou nebo kvasnicemi. V chuti je znát typický vysoký říz. Hořkost neulpívá, extrakty by se asi daly identifikovat, ale není to nic strašného. Netrpí pasteračním oderem. Receptura se jistě od přejmenování ze Schawarzenberga změnila (asi pravda trochu k horšímu, z mého pohledu), ale stále tato desítka patří k těm (nej) lepším z velkoprůmyslové produkce, za danou cenu a k tomu lepšímu od Lobkowiczů. Dávám 6,5/z 10 b.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »