Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Duck&Dog amber ale

Údaje o pivu

 • Název piva: Duck&Dog amber ale
 • Pivovar: Beerserker s.r.o.
 • Země, město: Česká republika, Rajhrad
 • Styl: amber ale
 • Alkohol: 5,2 %
 • Forma: lahvové 0,7 l; trvanlivost ještě 2 měsíce
 • Stupňovitost: neuvedena

Hodnocení

Barva

měděná, pivo s lehkým zákalem

Pěna

nahnědlá, jemná, opadla na vrstvičku 1/2 cm a držela

Vůně

pražený chléb, sušenky, žito (režná pálenka), trocha čokolády

Chuť, říz

Nástup sladový s tóny čokolády, lehce tříslovinově trpký s tónem kouře a mírnou rašelinnou zemitostí. Na konci doušku stejně zemitá chmelový hořkost s mírným květinovým závanem. Tělo je na ejl poměrně plné až robustní. Dojezd delší o odeznívání sladové složky, trocha povidlových tónů a opět zemitější hořkost. Nasycenost střední, pitelnost spíše dobrá. Ve složení mj. pšeničný a žitný slad a pražený ječmen.

Další komentář

Při hodnocení tohoto piva bude lepší, budu-li ignorovat jakákoli stylová zařazení – v tom případě mi zbude plnější ejl se zemitým chmelením, který mě osobně moc neoslovil.

Fotografie

Duck 002

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
5,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (3 hlasů, průměrné hodnocení: 7,00 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , ,Komentáře

 • Pike napsal:

  Asi budu zase jednou za rýpala… Pivo jsem nepil, nesoudím je ani nehájím, ale co přesně je na něm špatně v rámci stylu? Vyšší plnost? Pro american amber ale (má-li to být AAA) platí „medium to medium-full body“.

  • Moro napsal:

   Sám pivovar označil toto pivo takto (doslovná citace z jeho FB profilu):„Další pivo Duck&Dog, na které se můžete těšit je polotmavý svrchně kvašený Amber Ale. Díky využití speciálních sladů, praženého ječmene a amerických odrůd chmele získal náš Amber Ale jedinečnou kombinaci zajímavých kávových až čokoládových tónů v chuti, jež zároveň vkusně doplňuje svěží ovocná a květnatá vůně.“

   Píše se tam jen o použití US chmelů, nikoli o zařazení do stylu AAA a já k tomu i tak přistupoval. To, co mi „vadilo“ nebyla plnost těla, jako spíš disharmonie použitých sladů a nenavázanost chmelové složky. Pivo na mě působilo prostě rozházeně.

 • keramik napsal:

  Tak jsem právě ochutnal Duck&Dog IPA a mám z toho podobně rozpačité pocity. Podivná kompotová příchuť, snad dokonce i náznak jakési nauzenosti, celkově ne moc harmonické a ne moc dobře pitelné, IPA to připomíná spíš jen tak vzdáleně. To vše za prémiovou cenu 111,90 za 0,7l(Pivotéka U Modrého lva). Přitom ve stejnou dobu zakoupena Matuškova Zlatá raketa 0,7l za 89,90, a pořád stejně fajn, na spravení chuti po tomhle podivném pokusu ideální. S takovou aby si jeden moc dobře rozmyslel, jestli má cenu důvěřovat novému minipivovaru a zkoušet jeho produkty za tyto přemrštěné ceny…

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »