Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Velkopopovický Kozel řezaný

Údaje o pivu

 • Název piva: Velkopopovický Kozel řezaný
 • Pivovar: Pivovar Velké Popovice
 • Země, město: Česká republika, Velké Popovice
 • Styl: řezaný ležák
 • Alkohol: 4,7 %
 • Forma: lahvové 0,5 l; trvanlivost ještě 5 měsíců
 • Stupňovitost: 11°

Hodnocení

Barva

vyšší hnědě zlatá, pivo čiré

Pěna

bílá, vysoká, chuchvalcovitá

Vůně

nenápadně slad, trocha chmele v pozadí

Chuť, říz

Nástup spíše sladový s mírným tónem pasterace, ale není to nijak zásadní ani rušivé (a také podstatně méně vnímatelné, než u světlých variant). Tmavý podíl je chuťově rozpoznatelný naprosto minimálně, projevuje se jen lehkým nádechem karamele. Chmelová hořkost upozaděna. Dojezd spíše kratší o odeznívání sladu s kratinkou a zatlumenou chmelovou tečkou. Tělo průměrně plné, říz střední. Pitelnost dobrá.

Další komentář

Jednu skutečnost je třeba  tohoto piva vyzvednout – je naprosto chuťově neutrální a neúnavné = v případě nouze by mi nevadilo jej požívat, na rozdíl od spousty dalších položek od nadnárodních pivovarů. Což samozřejmě hned neznamená, že se k němu mám důvod vracet.

Fotografie

floris 003

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
5,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (16 hlasů, průměrné hodnocení: 5,13 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , ,Komentáře

 • lukáš napsal:

  Zajímalo by mě jediné – jaký je rozdíl mezi tímto řezaným Kozlem a Kozlem Florián? Nejedná se náhodou o stejná piva? Florián je taky 11 řezaná, dostupná jen v Coopu, původně uvažována jako editovaná. Tento Kozel bude předpokládám dostupný všude. Nebo snad opravdu v Popovicích vyrábí dvě takřka totožná piva?

  • Moro napsal:

   Dobrá otázka a také jsem nad tím přemýšlel. Odpovím (jde prosím o moji čistě osobní úvahu) asi takto – Florián a Kozel řezaný se od sebe liší jistě míchacím poměrem – Florián měl příjemnější a sytější barvu. Pominu-li nepatrnou odlišnost v objemu alkoholu, pak si troufám tvrdit, že v pivovaru si na Floriánovi „vyzkoušeli“ zájem pijáků o řezané pivo a asi jim prodeje této položky připadali zajímavé, tak pustili ven Kozla řezaného.

   • lukáš napsal:

    Tak jsem se taky dostal k tomu, abych nyní toto pivo v lahvi zakoupil a ochutnal.Bohužel, mé nedobré tušení se naplnilo. Po přelití do sklenice pěna opadla velmi rychle, pokud je o barvu, tak bych pomalu nepoznal, že se jedná o řezané pivo, je dosti světlá, na řezaná piva dosti netypická, chmelová hořkost mi u tohoto piva sice přijde lepší a výraznější než u světlého a černého Kozla, ale stále přistupuje z velmi uctivé vzdálenosti, opět je znát ona nepříjemná pasterační pachuť, pivo je, jak je u Kozla zvykem, až uvědoměle uhlazené, neruší jej sice žádné nepříjemné tóny, ale i tak je pitelnost sotva průměrná, měl jsem problém (podobně jako u ostatních Kozlů dopít byť i jenom jednu láhev, další bych si určitě nedal), chuť je taková mdlá, není tam nic, pro co bych se měl k tomuto pivu vracet. Docela zrádně je tam skryt vyšší obsah alkoholu, který mi ale místy přijde až takový lihový. Suma sumárum, opět zklamání, sice za cenu 9.90 Kč v akci ujde, ale i tak je to málo muziky. Víc než 4 body bych tomuto pivu nedal, takový řezaný Bakalář nebo i řezaný Rohozec je někde jinde (byť Rohozec je barven karamelem). A poznámka závěrem, docela bych řekl, že v Popovicích si trochu popletli design etiket – spojili etiketu Kozla desítky a Kozla tmavé desítky, takže nebýt označení „11“, myslel bych si, že jde o desítku. Spíš by se hodilo místo světlého zelené podbarvení s černým, aby to odpovídalo ustálenému značení.

    • lukáš napsal:

     A pokud jde o srovnání tohoto piva s pivem Florián, tak nejspíš tam nějaký rozdíl opravdu v něčem je, avšak nepatrný, nejspíš v tom poměru světlé/tmavé pivo, bohužel však nemám Floriána k dispozici, abych mohl tato piva porovnat současně.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »