Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Lobkowicz Premium Černý

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

černá, pivo čiré

Pěna

hnědá barva, vysoká a středně hustá, postupně opadá na stabilní vrstvu

Vůně

pražená, čokoládová, chmelová

Chuť, říz

Po napití pomalu vyplní ústa pražená, kávová a čokoládová chuť. Ta je mírně nasládlá a velmi jemná. Hodně připomíná mléčnou čokoládu. Čokoládová sladkost se průběžně mění na hořkost doprovázenou připálenými a kávovými tóny. Ty jsou chvílemi výrazné, ale ne na tolik, aby byly rušivé. Tělo piva se vytratí a v ústech ještě nějakou chvíli po dopití zůstane hořké doznívání. Plnost průměrná, spíše mírně vyšší. Říz průměrný. Pitelnost dobrá.

Další komentář

Jedno z několika tuzemských průmyslových hořkých tmavých piv. Ve složení mj. pražený ječmen. Další tmavé pivo, které dokazuje, že v Protivíně tmavá piva umí.

 

Fotografie

Lobkowicz Premium Černý

Lobkowicz Premium Černý

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů
6,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (2 hlasů, průměrné hodnocení: 8,50 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , , , , ,Komentáře

 • Kuba napsal:

  Je to identické jako Argus Černý (R.I.P.) alias (asi)Merlin?

  A bude recenze na Lobkowicz Premium Ale, který je imho o poznání lepší než Flying Cloud?

 • Jaroslav_K napsal:

  S největší pravděpodobností jsou piva identická. (nebo alespoň velmi podobná) Obsah alkoholu, složení a popisky tomu nasvědčují. Oficiálně to asi nikdo neřekne.
  Ještě tady mám Lobkowicz Premium pšeničné.
  Všechna piva Lobkowicz Premium byla ve vánočním multipacku.

  • Kuba napsal:

   Jasně. Imho se jedná o docela logický krok Lobkowiczké skupiny. My, co se o piva zajímáme, tak většinou přehled máme, ale z hlediska oslovení co nejširší skupiny zákazníků má to sjednocování pod určité řady jistě pozitivní marketingový význam.

   • lukáš napsal:

    Určitě to tak bude. Všimněte si, že tmavý Merlin „záhadně“ zmizel, už asi nemá ani své webovky a v obchodech jsem ho už taky dlouho neviděl. Argus černý už je asi bohužel taky minulostí, v Lidlu ve stálé nabídce není a těžko říci, zda bude alespoň nárazově, moc tomu nevěřím. Ale byla by škoda toto pivo zahodit, tak jej nyní přidali k prémiové skupině Lobkowiczů. Možná si u černého Arguse udělali takový průzkum mezi spotřebiteli, přecijen asi černý Argus byl víc vidět, než Merlin a v neposlední řadě byl taky mnohem levnější. Pak tmavý Argus zrušili a nahradili ho – asi jednou tak dražším Lobkowiczem černým. Podobná taktika jako u Velkopopovického Kozla řezaného, napřed zkoušeli Florián, ten už taky nyní „podezřele dlouho“ nebyl v Coopu v nabídce a nyní je všude Kozel řezaný.

    • lukáš napsal:

     A pšeničný Lobkowicz jsem sice neměl, ale jistě to není nic jiného, než Argus přeničný neboli Markýz z Vysokého Chlumce. Pochybuju, že by vystavovali dvě různá pšeničná piva, leč nechutnal jsem, zatím.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »