Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Bohemia Regent Super výčepní světlé

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

zlatá, pivo čiré

Pěna

bílá barva, vysoká a středně řídká, postupně opadne do stabilní vrstvy

Vůně

chmelová, kvasnicová

Chuť, říz

Okamžitě nastupuje příjemně plná sladová chuť doprovázená pěkným vyváženým vyšším řízem. Sladová chuť je sice trochu nasládlá, ale není to nijak rušivé. Po chvilce se objevuje chmelová chuť s hořkostí nabírající postupně intenzitu. Plné tělo mizí pozvolně do vytracena. Doznívání je o mírné chmelové hořkosti a je krátké. Pitelnost docela dobrá.

Další komentář

Pivo není moc hořké, ale chmelová hořkost je pěkně znát. Sice taková trochu decentnější, ale pěkně příjemná. Říz je trochu vyšší, ale zde působí docela příjemně. Ve složení jsou přímo uvedeny chmelové pelety a také chmelové extrakty. Pivovar uvádí, že se jedná o „nejsilnější“ desítku. Těsně pod hranicí jedenáctky. Což dokazuje i procento množství alkoholu.

Fotografie

Bohemia Regent Super výčepní

Bohemia Regent Super výčepní

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
5 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (3 hlasů, průměrné hodnocení: 4,67 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , ,Komentáře

 • františek napsal:

  Dovolte mi dotaz, existuje Vámi hodnocené pivo české, které získalo 9-10 bodů v nedávnu? Připadá mi že umíte hodnotit jen zahraniční piva silná, ale naše dobrá piva hodnotíte zaujatě nízko. Viz nedávno skalák s dodatkem že nemáte rád rohozec a dostal hodnocení jak staročech.

  • Jaroslav_K napsal:

   Žádné české, ani jiné pivo ode mne 9-10 bodů nedostalo. Myslím, že zatím nejvíce bodů jsem udělil tuším u Matušky – takže v čechách vařené pivo.
   Bodové hodnocení zde nefunguje na absolutním princitu (od 1 do 10), ale na principu průměru (ve smyslu např. gausovy křivky, nebo jak se tomu říká). Tzn. že 5 je průměr. 4 horší průměr. 6 lepší průměr. atd. Hodnotí se ve vztahu k danému pivnímu stylu. Takže např. 5 je průměr v určité stylu.
   Nepřijde mi, že bych hodnotil více zahraničních piv než domácích.
   Máte ale pravdu, že zrovna u toho Rohozce jsem menší předsudek měl – taky jsem to tam ale uvedl. Jinak Skalák klasická 11 je dobrá. Tamto byl ten „Y“, a ten by se s klasickou 11 porovnal negativně.

 • lukáš napsal:

  Nevím, mě piva od Regenta celkově moc nezaujala….mají všechna takovou „specifickou“ chuť, která nemusí sednout každému a i té hořkosti je tam na mě moc, navíc mi přijde, že hodně ulpívá (což přisuzuju asi hlavně možná nešetrné práci s chmelovými extrakty). A pokud jde o tuto jedenáctku od Regenta, tak ta mě bohužel zaujala ze sortimentu pivovaru takřka nejméně, víc než 4 body bych jí nedal. No, je to věc názoru, každému chutná něco jiného.

 • Jirka napsal:

  Dneska jsem ochutnal a nejedná se o špatné pivo. Hořkost ulpívá, tělo poloplné, běžného konzumenta jistě neurazí. Pil jsem už mnohem horší. Za mně 6|10

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »