Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Kaiserdom Pilsener Premium

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

světle zlatá, slámová, pivo čiré

Pěna

bílá barva, vysoká a řídká, pozvolna se roztrhá na velké chuchvalce

Vůně

obilná, sladová, hřejivá

Chuť, říz

Po napití se postupně rozjíždí nasládlá sladová chuť a pěkně nastupuje plnější tělo. Říz je celkově sice nižší, ale projevuje se taková perlivá a řízná chuť. Ke konci doušku vystupuje lehce navinulá kyselost, která poté přechází na slabě znatelnou chmelovou hořkost. Tělo piva postupně mizí do vytracena a v doznívání je pak lehce cítit hořkost. Pitelnost průměrná.

Další komentář

Pivo bych v hodnocení srovnatelně přirovnal k obdobné produkci středních a středně velkých pivovarů v ČR. Sladové, plnější, vodové tělo je docela pěkné, ale pivo není moc hořké. Vypil jsem celou litrovou plechovku a musím říci, že pivo mi více chutnalo spíše v té druhé polovině poté, co se mírně ohřálo. Ve složení mj. chmelový extrakt. Pivo jsem dostal od kolegyně, která jej přivezla přímo z Německa. Proto není na plechovce vůbec žádný český popisek ani česká samolepka jako u jiných dovážených piv. Na obalu je uveden symbol „Chráněné zeměpisné označení“ s textem „Bavorské pivo“.

Fotografie

Kaiserdom Pilsener

Kaiserdom Pilsener

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
5 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (1 hlasů, průměrné hodnocení: 1,00 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , ,Komentáře

  • dadada napsal:

    Je pěkné jak si němci tu svou pivní výrobu postupně devalvují. Všechny střední až velké pivovary valí Pilsy infuzně a chráněné označení může obsahovat extrakty a podobné nesmysly. Ale kdo chce kam.. 🙂

  • kremák napsal:

    Zakoupeno plechovkové v ALbertu v Čestlicích, cena 24 kaček. Hodně špatný pivo, ochutnal jsem i nefiltrovanou verzi, ale byla to stejně bída. Snad jedině hodně podchladit, jinak ty máslové pachuťě jsou velmi výrazné. Musel jsem si po tom pivu vypláchnout ústa a spravit si chuť naší „pichlavou“ lahvovou jedenáctkou z Jihlavy. Sice to taky není nějaký extra super pivo, ale proti tomuto Německému patoku to byla lahoda. Příště si to už nekoupím. Když už budu chtít Německý pivo, radši zajdu naproti do Billy a koupím si Bavorský Paulaner, který je tam běžně k dostání.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »