Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Faxe Premium

Údaje o pivu

 • Název piva: Faxe Premium
 • Pivovar: Faxe Bryggeri A/S, Royal Unibrew A/S
 • Země, město: Dánsko, Faxe
 • Styl: světlý ležák
 • Alkohol: 5 %
 • Forma: plechovka 1 l; trvanlivost ještě 10 měsíců
 • Stupňovitost: neuvedena

Hodnocení

Barva

zlatá, pivo čiré

Pěna

bílá barva, vysoká a řídká, pozvolna opadává

Vůně

alkoholová, hřejivá, chvílemi ovocná a později obilná

Chuť, říz

Okamžitě nastupuje plné, těžké a hutné sladové tělo. Po chvilce se přidává alkoholová chuť doprovázená kyselými tóny. Průběžně se tyto kyselé tóny mění na ovocné až nasládlé. Později se také objevuje chmelová hořkost s lehkou plechovou chutí v pozadí. Plné tělo dlouho trvá a pak se začíná pomalu vytrácet. Doznívání je velmi krátké. Plnost velká. Říz průměrný. Pitelnost horší.

Další komentář

Přestože na tom pivo není chuťově až tak špatně, tak je pitelnost opravdu bídná. Celou litrovou plechovku jsem sice dopil, ale stálo mě to hodně sil. Pivo má divnou alkoholovou chuť, až chvílemi ovocnou. Velmi negativně bych hodnotil vůni. Ne že by nebyla špatná, ale naprosto podle mě neodpovídá stylu. Negativně bych také ohodnotil tu plnost. Ta je opravdu velká až nepříjemná. Ve spojení s alkoholovostí působ opravdu špatně. Kdybych neznal procenta alkoholu, řekl bych tak o dvě až tři více. Celé to aspoň zachraňuje docela vyvážený říz. Přidal bych aspoň trochu hořkosti.

Fotografie

Faxe Premium

Faxe Premium

Výsledek (?)

Kdyby na té plechovce bylo napsáno 7,5% alkoholu a světlý speciál, tak bych uvažoval nad 4 body, možná kdybych přivřel oči i trochu více. Za současné situace mi nezbývá nic jiného než maximálně 3,5 bodu.
Je mi to docela líto, protože pivo není chuťově vůbec špatné. Ale ta těžká, hutná plnost je opravdu ubíjející. Když se k tomu přidá výrazná alkoholovost doprovázená chvílemi ovocnými tóny, docela pěkný říz už to nemůže zachránit i kdyby chtěl sebe víc. Pitelnost mi přišla hodně špatná. Proto nízké hodnocení.

1 bod1 bod1 bod0,5 bodu0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
3,5 bodu z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (2 hlasů, průměrné hodnocení: 6,50 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , ,Komentáře

 • jožinko napsal:

  úplne súhlasím s hodnotením, ide viac o alkoholický nápoj ako o pivo

 • Walker napsal:

  No, nevím, podle mě jedno z nejlepších piv v plechu. Ona ani ta naše Plznička v plechu není nic moc. Prostě z čepu je z čepu. Doporučuji mírně přechladit a je to o něčem jiném, ale to je problém všech zahraničních piv. Trochu jsem ovlivněn tím, že jsem to pivko pil v pubu v Dánsku a byl to pro mě zážitek! Asi jsem měl velkou žízeň, ale v porovnání se známějším Carlsbergem je toto pivo o level výše. Žízni zdar!

 • Petr napsal:

  Chuť je opravdu velmi subjektivní záležitost a za mě jde o jedno z nejlepších piv. Každý ať posoudí. Plnost piva hned v počátku mi naopak velmi vyhovuje. Málokteré pivo má takový nástup.
  Nicméně musím souhlasit s „lehkou plechovou chutí v pozadí“. Ta tam opravdu je.

 • Vojta napsal:

  Dnes jsem poprve zakoupil. Neni to tak spatne pivko. Po nachlazeni plechovku da clovek uplne v pohode. Jsou daleko horsi ceska piva v plechu…

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »