Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Prácheňská Perla

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

vyšší zlatohnědá, pivo čiré

Pěna

s velkými bublinkami, barvy žlutohnědé, brzy opadala

Vůně

výrazná sladová a chmelová, po obnažení hladinky vnímám i chlebové tóny

Chuť, říz

Nástup chutí je nádherně sladový, tělo piva je plné. Pivo je hutné až husté. Sladovost velmi zvolna přechází do drsné chmelové hořkosti. Piva jsou doslova plná ústa, je kvalitně sladěné i vyvážené. Říz piva je vyšší. Další nenápadný a výborný speciál, dle mě jeden z nejvíce chmelených u nás. Osobně bych jej doporučoval po klasice vepřo-knedlo-zelo, popř. po jakémkoli tučnějším jídle. V obsahu piva přítomny chmelové produkty.

Další komentář

Pivovar Platan svého času vystavoval ještě jeden a to mnohem silnější speciál s názvem Schwarzenbergské Knížecí pivo, které mělo obsah alkoholu 10,6 % a co do stupňovitosti čítalo rovných 21º. Pivo se chlubilo optimálním spojením sladovost a hořkosti. Z obchodních důvodů byl jeho výstav ukončen. Já se dostal k jednom z posledních kousků distribuovaných na trh v dubnu 2008 a bylo opravdu výborné. Možná někdy časem v pivovaru usoudí, že by bylo vhodné tento zajímavý speciál z kategorie Imperial Pils (nebo taky Strong Pale Lager) reinkarnovat a to by byl výborný počin.

Komentář pinkano: Velmi pěkná chlebová vůně, mísící se se sladem. Chuť lehce nasládlá – zřejmě tím obrovským množstvím sladu. Je tak sladké, že utápí velkou část hořkosti, nicméně na konci se hořkost vyvine poměrně pěkně a velice příjemně z pozadí a zůstává pak na patře a láká k dalšímu napití. Pivo je hodně plné a těžké, určitě není na letní popíjení nebo nějaké osvěžení, je to poctivý ležák. Za mě 7/10

Fotografie

Prácheňská Perla

 

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů
7 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (52 hlasů, průměrné hodnocení: 7,77 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , , , , , , , ,Komentáře

 • Energetik napsal:

  Hodnotím 6/10. Osobně mě neurazí, dokážu ocenit, že je to dobré a vyvážené pivo, ale osobně mě prostě nikterak víc nezaujme.

 • pane baaaco napsal:

  uz ked som videl penu, tak som spozornel a ked som sa napil, tak ma naplo… skoda, lebo vedia uvarit velmi dobre piva

 • Gerard napsal:

  I já říkám škoda, ale že nemám ještě jedno. 8/10

 • columbo napsal:

  Tak zrovna si dopřávám točené, hnané biogonem a nemůžu se nabažit… po jihlavském Grandu (18) je o chlup jemnější, méně chmelová a s krásně hořkým ocasem. příjemná změna. Tomu, kdo má rád pivo a ne maliny a lemony atd.. mohu vřele doporučit. Perla je opravdu plná chuti, kterou ale ocení jen opravdový pivař. Kdo lemtá desítku každej večer, nepochutná si…dávám devět.

 • Majkl napsal:

  Koštnuto lahové… inu dobré, hutné, možná na můj vkus trochu sladké, ale velmi slušné.. ale nepřechválím ho… 6,5…

 • hero napsal:

  Dobre sladove pivko,ale aj tak som cakal o malinko viacej…

 • Kuba napsal:

  …a protože po hokeji potřebuju aspoň dva kousky na zklidnění, přišla na řadu Perla. Možná to není vhodná kombinace po polotmavém, ale Perla mě tak neoslovila. Když se dívám na Morovo hodnocení, tak některé věci se rozchází s tím, co mám před sebou. Pěna jemná, vcelku dlouho drží a i z lahváče kroužkuje, její barva je spíše bílá (rozhodně ne žlutohnědá). Ani barvu bych nepopsal jako zlatohnědou, ale možná zlatavou (ta hnědá mí tam nesedne). V chuti dominuje slad, ale neztrácí se ani chmelení, říz je vyšší. Vlastně je to opravdu dobré pivo, a jen jsem už na konci zimy těch speciálů trochu přepitý…

  Kurňa – 6,5, ale spíš 7… 😀

 • Lojza napsal:

  Jsem jediný, komu toto pivo připadá příšerně sladké, doslova tlamolep? Stejný dojem jsem měl z točené i lahvové verze, třetí kus už jsem málem nedopil.

  • Moro napsal:

   No (omlouvám se, ale neodolal jsem a vzpomněl jsem si na starou písničku Michala Tučného) můj milý Lojzo, pivo má výraznější sladovou složku, ale tlamolepem není. Pokud Ti to i tak přesto připadá, pak raději nepij opravdu sladká piva.

   • Lojza napsal:

    Piji všechno co teče, to je fakt, ale tohle jsem opravdu nerozchodil, a nebyl jsem sám, komu ta sladkost lezla na nervy. Jinak mně sladší piva nevadí, i Primátor Double dám v pohodě 🙂 Pivu zdar!

    • Moro napsal:

     Hm, to je zajímavá myšlenka – Double je v pohodě a Perla je tlamolep? Asi bych potřeboval více informací pane Lojzo.

     • Lojza napsal:

      Nevím no, je to tak. Ono je to asi o zvyku, i když je pravda, že Perla mně na chuť ani po půl roce nepřišla, ale Double jsem se naučil pít po pátém kousku (viz diskuze Primátor Double – zkuste k tučným jídlům – ideální). Ale upřímně řečeno, 12ka je pro mě zlatý střed.

      • Moro napsal:

       Zkusme to odjinud – a co takový Primátor Exkluziv – což je stylově bock a sladu má více, než Perla – chutná?

       • Lojza napsal:

        Většinou jsem to měl tak půl na půl – jednou chutnalo velmi, podruhé se mi zdálo velmi sladké. Zde záleželo na teplotě. Jak říkám, piju všechno.

       • Kuba napsal:

        Exclusive lahvový mám rád, a když v mé domovské hospůdce měli na trojce točeného, tak jsem se dost těšil. V točené verzi mi přišel jako o dost těžší pití. Možná je to ale jen subjektivní dojem.
        _
        Perla mě z lobkowiczké krabičky k srdci přirostla asi nejmíň, ale rozhodně to nebylo špatné pití. Souhlasím s tím, že je sladší, nicméně odpovídá stylu a vcelku odpovídala i mému očekávání.

  • Víťa napsal:

   Nejste jediný…

 • Jindrich M napsal:

  Sladkost je v pohode, ke konci vystupuje jasna chmelova chut.

 • Honza napsal:

  Jsem tady úplně náhodou,
  Prácheňskou perlu považuji za nejlepší pivo, co jsem kdy pil. Dokonce i z flašky předčí většinu točených piv. Pokud na ni někdě natrefím točenou, je to povinnost.

 • Vojta napsal:

  Je i spousta dobrých jiných piv. Ale souhlasím točená perla je moc dobrá, také rád piji. Myslím, že ji občas točí v pivovaru v Kostelci nad Č./L.

  chmelu zdar

 • restless napsal:

  Chuť plná a dobře vyladěná, nijak extrémně sladká mi nepřišla. Nějak takhle bych si představoval, že by měly chutnat ležáky od velkovýrobců 🙂 Dojem v mém případě kazila doslova tragické pěna, ale i tak 7/10.

 • lunruj napsal:

  Také mi přijde dost jako tlamolep. Z těch 14 co byly v 7packu jarních speciálů mi osobně přišla nejslabší. Nemám proti němu nějaké výhradu typu nějaká pachuť nebo tak, ale nesedí mi. Třeba Primátor Exkluziv mi chutnal, stejně tak třeba Jihlavský Grand.

 • pepík napsal:

  Výborné pivo a musím říct,že už jsem nějaké vypil.

 • Takovej Kašpar napsal:

  Perla? Je skvělá. Co k tomu dodat víc? Snad jen to, že kromě jižních Čech se nedá koupit, vyjma různých výběrů, multipacků atd.

 • Takovej Kašpar napsal:

  no, on už to nějaký pátek je. Kdysi to bylo v nějakém packu. Se Zachariášem, jihlavským Granden a tak…

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »