Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Mapa domácích pivovarů

Map s různou pivní tématikou jsou na webu doslova přehršle. Ale opravdu kvalitních či nějakým způsobem originálních, které jsou navíc i užitečnou pomůckou, je jako pověstného šafránu. Velmi mě proto potěšil e-mail od domácího sládka Martina Grádyše Březy, kde představuje svůj mapový projekt – Mapa domácích pivovarů a žádá o jeho propagaci.

Z Martinova e-mailu cituji:

„Snažím se (mnoha skeptickým názorům navzdory) uvést do života mapu domácích pivovarů. Jedná se o společný projekt založený na dobrovolné registraci a svobodném rozhodnutí o zveřejňovaných kontaktních informacích. Přijde mi to jako zajímavý alternativní pohled na domovarnickou komunitu, ve které se často známe jenom pod přezdívkami z různých fór a fejsbuků. Už teď se z ní dá zjistit, jestli se náhodou v okolí nevyskytuje podobně „postižený“ soused ochotný k výměně chmelových sazenic, etiket, vlastního piva a podobně. Mapa se už pomaličku plní (podle statistik přístupů je o ni obrovský zájem, i když zatím spíše pasivní), ale převážná většina domácích sládků o ní zcela určitě ještě neví. Proto jsem přemýšlel, jak bych ji mohl více rozšířit mezi domovarníky a jako první jsi mě napadla ty, milá PivníRecenze (jakožto neocenitelný zdroj informací o domácím vaření piva, podle kterého jsem rozmíchal svůj první pivní koncentrát).“
Mapa
Držíme palce!


Komentáře

 • bobo wbm napsal:

  Zaujímavý projekt, v mojej databáze je niečo okolo 80 SK domovaričov.

  • Martin napsal:

   Tak pokud by někteří z nich měli zájem, ať se samozřejmě zaregistrují také (už tam dva SK jsou).

 • Martin napsal:

  Ahoj,
  z mnoha různých důvodů jsem se rozhodnul, že mapu domácích pivovarů „odtrhnu“ od mých současných stránek. Vzniknul tak úplně nový web, jehož obsahem je pouze mapa, takže vás už nebudou obtěžovat moje pindy o focení a vaření piva.

  Během migrace jsem se pokusil celou aplikaci udělat jako multijazyčnou, což se nakonec ukázalo jako mnohem tvrdší oříšek, než jsem si vůbec dokázal představit. Mnoho textů ještě zůstává nepřeloženo, ale čeština by (snad) měla fungovat beze změny a do angličtiny se to budu snažit postupně dopřeložit.

  (tady zůstává spousta prostoru pro anglicky mluvící fanoušky – moje Pidgin English působí asi dost směšně. nebojte se a klidně jazykově korigujte.)

  Během migrace jsem také musel řešit spoustu problémů se vzájemnou nekompatibilitou miliardy JavaScriptových knihoven, takže jsem byl nakonec donucen vybrat úplně nejjednodušší grafické téma, které jsem byl schopen objevit. Nevypadá to nijak oslnivě, ale účel to plní (a říká se, že v jednoduchosti je síla).

  Omlouvám se, že aplikace není ještě úplně dokončená, ale „náklady“ na neustále synchronizování dat mezi starou a novou aplikací se pomalu stávaly neúnosné, takže jsem to dnes spustil. Budu rád za jakékoliv postřehy/poznámky/nápady/odhalené chyby a vůbec.

  Děkuji.

  P.S. Jo a ještě ta adresa: http://www.HomeBrewMap.com

 • Martin napsal:

  Ahoj,

  jenom pro zajímavost – do mapy jsem přidal možnost registrace nejen domovarníků, ale i obchodů s potřebami pro domácí vaření piva.

  Přišlo mi, že to k sobě tak nějak patří a že by to mohlo být oboustranně výhodné.

 • Grádyš napsal:

  V mapě (www.homebrewmap.com) je kalendář pivních akcí. Každý registrovaný uživatel má možnost akce do kalendáře vkládat.
  Takže pokud pořádáte klubovou schůzku / ochutnávku / exkurzi / výlet /…, máte možnost svou akci tímto způsobem propagovat.

 • Grádyš napsal:

  Nevím, jestli jste se ma mapu (http://www.homebrewmap.com) poslední dobou dívali, ale začíná se nám „členská základna“ ubírat poměrně zajímavým a nečekaným směrem 🙂

  P.S. A také už v testovacím režimu provozujeme aplikaci na výměnu domácího piva.

 • grádyš napsal:

  Je to neuvěřitelné, ale v mapě je už více než 400 domácích pivovarů, z toho 162 z Česka.

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »