Pivní recenzePivní recenze

ochutnáme
zhodnotíme
zveřejníme
Pivní recenze .cz
Vašepivo.cz -- potřeby pro domácí vaření piva
Mobilní pivovary -- Kalkulátor minipivovaru Můj půllitr -- Originální půllitr na přání


Recenze Cechmistrovský Grunt prémiový

Údaje o pivu

Hodnocení

Barva

zlatá, pivo čiré

Pěna

bílá, jemná, méně stabilní

Vůně

nenápadný slad a trocha chmele

Chuť, říz

Nástup sladový, mírně nasládlý. Po chvíli se přidává chmelová hořkost, která postupně nabývá na intenzitě. Střed sladový a chmelový. Tělo nepříliš plné. Dojezd o rychlém odeznívání sladu a delším vjemu chmelové hořkosti, která ulpívá v ústech. Říz střední, pitelnost dobrá.

Další komentář

Ani varný proces se třemi rmuty nezastavil pokles kvality vyškovského piva. Při studiu etikety, kde absentuje heslo neředěno vodou jsem si uvědomil, jak bolestně pivovaru chybí nejen sládek Dušan Táborský, ale i Roman Holoubek. Závěr – vcelku čistý světlý ležák, který je bohužel prost tradičně osobitého vyškovského rukopisu a řadí se mezi fádnější položky z průmyslových pivovarů.

Fotografie

grunt_P 005

Výsledek (?)

1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod1 bod0 bodů0 bodů0 bodů0 bodů
6 bodů z 10

Hodnocení čtenářů:

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů8 bodů9 bodů10 bodů (9 hlasů, průměrné hodnocení: 5,67 z 10)
Loading...Loading...

Vlastnosti: , , , ,Komentáře

 • lunruj napsal:

  Chmelení mi nesedí. Hořkost hrubá, ulpívající, až rušivá. Typická chuť vyškovských ležáků z větší části absentuje. Pro mě zklamání.

 • honza4 napsal:

  na točené jsem narazil nedávno v mém oblíbeném výčepu – pivo mi velice chutnalo, mrně nasládlý sladový nástup, hořkost pro mě akorát, pěna držela a krásně kroužkovala po celou dobu pití, říz střední, moc dobře se mi to pilo – 7/10, a tak jsem si řekl, že zkusím i lahvovou verzi .. 🙁 oproti točenému o hodně slabší … pěna nevydržela ani mimutnu, a v chuti jsem cítil nakyslou a železitou pachuť 🙁 …určitě ale zkusm ještě jednou 🙂

  • Moro napsal:

   K tomu mohu jen dodat – bohužel, ve Vyškově je dost problém s vyrovnaností kvality várek.

   • Kuba napsal:

    Tam je problém úplně se vším…počínaje sládkem a konče odlivem dělníků a technickým stavem pivovaru

    • Moro napsal:

     Pravda – po odchodu sládka Dušana Táborského to jde celkově do … Což je samozřejmě velká škoda, protože ač měl tento pivovar neprávem nedobrou pověst, pak piva vařil velmi slušná.

     • honza4 napsal:

      Přesně tak. Kozle jakési vyškovské – ale nebyla to pravda! Pivo z Vyškova je moje srdcová záležitost. Než jsem jej okusil, pil jsem dobroty jako Radek, Kozlík atd. Až Vyškov mi ukázal, že piva mohou být i uplně jiná, mnohem lepší a zajímavější. 🙁 škoda že pan Táborský odešel 🙁 moc velká škoda 🙁

     • lunruj napsal:

      Nezbývá než doufat, že se z toho vyhrabou. Šanci jim ještě párkrát dám. Mimochodem, slyšel jsem, že teď vaří ve Vyškově Huhňáka, ochutnávali jste ho někdo?

Napsat komentář

Odstavec vytvoříte dvěma novými řádky.


Kontrolní kód

*

Kdo hledá, najde

Poslední komentáře

další komentáře »